ورود
گزارش تحلیلی وضعیت بازار ارز دیجیتال 17 شهریور 1400

قیمت بیت کوین یک موج نزولی قوی به زیر ۵۰۰۰۰ دلار داشت. بیت کوین بیش از ۱۵ درصد ریزش داشته و حتی محدوده ۴۳۰۰۰ را هم لمس کرد. اکنون این ارز دیجیتال پایین تر از ۴۷۰۰۰ معامله می شود.

اکثر آلت‌کوین‌ها هم در حال کاهش قیمت بیش از ۱۵ درصد هستند. اتریوم بیش از ۸۰۰ دلار افت قیمت پیدا کرده و محدوده حمایتی ۳۰۰۰ دلار را تست کرده است. ریپل حمایت کلیدی ۱.۱۲ خود را شکسته و حتی به زیر ۱ دلار رسیده است. کاردانو افت شدیدی داشته و حمایت ۲ دلار را لمس کرده است.

قیمت بیت کوین

در دو جلسه معاملاتی گذشته، قیمت بیت کوین افت شدیدی به زیر حمایت ۵۰۰۰۰ دلار داشته است. حمایت های ۴۸۰۰۰ و ۴۶۲۰۰ نیز در این حرکت شکسته شدند و قیمت تا ۴۳۰۰۰ دلار هم کاهش یافت اما حضور خریداران توانست کمی اوضاع را بهتر کند. در حال حاضر هم قیمت کمی بازیابی شده و پایین تر از ۴۷۰۰۰ دلار در حال معامله است. نزدیک ترین مقاومت در ۴۷۲۰۰ انتظار قیمت را می‌کشد. مقاومت اصلی بعدی در سطح ۴۸۴۰۰ قرار دارد و پس از آن مقاومت ۵۰۰۰۰ دلار جای دارد.

اگر بازیابی تا بالای ۴۸۴۰۰ دلار صورت نگیرد افت قیمت ادامه خواهد داشت. حمایت اصلی در ۴۵۵۰۰ دلار قرار گرفته و پس از آن نیز احتمال افت بیشتر تا ۴۳۰۰۰ دلار وجود دارد.

قیمت اتریوم

قیمت اتر هم مسیری مشابه با بیت کوین را در پیش گرفته است. اتر بیش از ۸۰۰ دلار افت قیمت داشته و محدوده حمایتی ۳۰۰۰ را نیز لمس کرده است. به‌تازگی موج بازیابی تا بالاتر از ۳۲۰۰ و ۳۳۵۰ دلار رخ‌داده و قیمت اکنون با مقاومت ۳۵۰۰ روبه‌رو شده است.

مقاومت اصلی بعدی در ۳۵۵۰ دلار قرار گرفته که بالاتر از آن احتمال افزایش پایدار قیمت به سمت ۳۶۸۰ دلار در کوتاه مدت وجود دارد.

ارزهای برتر

کاردانو نتوانست بالاتر از حمایت ۲.۶۵ دلار باقی بماند. ریزش سنگین تا زیر حمایت های ۲.۵۰ و ۲.۲۰ دلار ادامه پیدا کرده و با حضور خریداران در سطح ۲ دلار سرانجام بازیابی قیمت تا ۲.۴۰ دلار صورت گرفته است. برای شروع یک رالی جدید، باید قیمت دوباره به سطح حیاتی ۲.۶۵ دلار دست یابد.

لایت کوین تمام سودی که در هفته های اخیر کسب کرده بود را خنثی کرد و به زیر ۲۰۰ دلار سقوط کرده است. حتی حمایت ۱۸۸ دلار هم شکسته شد و سطح ۱۶۲ دلار تست شد. اکنون قیمت در حال بازیابی است اما حمایت قبلی ۱۸۵ و ۱۸۸ دلار احتمالاً به عنوان مانعی برای افزایش قیمت در جلسات معاملاتی بعدی عمل خواهند کرد.

دوج کوین حدوداً ۲۰ درصد کاهش قیمت داشته و تا زیر ۰.۲۵ دلار نیز افت کرده است. در حال حاضر قیمت در نزدیکی سطح ۰.۲۵ دلار در حال تقویت است. اگر مقاومت ۰.۲۶۵ دلار شکسته شود احتمال حرکت به سمت ۰.۲۸ دلار وجود خواهد داشت.

قیمت ریپل به شدت افت کرده و به پایین تر از ۱.۲۰ دلار رسیده است. کاهش قیمت تا زیر ۱.۱۲ دلار و ۱ دلار هم ادامه داشته است. با این حال خریداران از افت بیشتر جلوگیری کرده‌اند و قیمت را به بالای ۱.۰۵ دلار رسانده‌اند. در بالا، نزدیک ترین مقاومت در نزدیک سطح ۱.۱۵ دلار قرار دارد. اولین مقاومت کلیدی هم در سطح ۱.۲۰ دلار حضور دارد.

وضعیت سایر آلت کوین ها

برخی از آلت‌کوین‌ها بیش از ۱۰ درصد افت کرده‌اند از جمله بایننس کوین، پولکادات، بیتکوین کش، فایل کوین، ایاس، یونی، OMG, ICX, SXP, COTI, ORN و DIA. بر خلاف این ها سولانا همچنان در حال رشد است و بالاتر از ۱۶۰ دلار معامله می شود.

به ‌طور کلی قیمت بیت کوین پایین‌تر از سطح ۴۸۰۰۰ دلار معامله می شود. اگر بیت کوین نتواند بالاتر از ۴۵۵۰۰ دلار باقی بماند کاهش قیمت ادامه پیدا خواهد کرد.

منبع:کریپتونیوز
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *