ورلد کوین زیر ذره بین رگولاتورها قرار گرفته است!

۰۷ مرداد ۱۴۰۲
ورلد کوین زیر ذره بین رگولاتورها قرار گرفته است!

پروژه بیومتریک و نوپا ورلد کوین (Worldcoin) راه درازی را پیش رو دارد. به تازگی این توکن تازه راه اندازی شده، تحت نظارت مقامات فرانسوی قرار گرفته است.

طبق گزارشات میهن سیگنال، رگولاتورهای فرانسوی تحقیقاتی را در مورد Worldcoin آغاز کرده اند. این پروژه یک پلت‌فرم شناسایی دیجیتال است که توسط سم آلتمن، یکی از بنیان ‌گذاران ChatGPT رهبری می‌ شود. این بررسی در بحبوحه نگرانی های فزاینده در مورد مجموعه داده های بیومتریک پروژه Worldcoin انجام می شود.

محدوده بررسی ورلد کوین

Worldcoin چشم انداز بلندپروازانه ای برای ایجاد یک پلت فرم تشخیص هویت دیجیتالی دارد. این پلتفرم از داده های بیومتریک، به ویژه اسکن عنبیه، برای احراز هویت و توانمندسازی افراد استفاده می کند. Worldcoin در سراسر جهان سایت هایی راه‌اندازی کرده است که در آن افراد می‌ توانند ثبت نام کنند و چهره‌های خود را با یک «گوی» کروی درخشان اسکن کنند.

به محض نزدیک شدن به گوی، افراد می توانند چهره خود را برای گرفتن داده های بیومتریک، به ویژه برای تشخیص عنبیه، اسکن کنند. این اطلاعات بیومتریک برای تولید شناسه های دیجیتال استفاده می شود و به کاربران امکان دسترسی به ارزهای دیجیتال و خدمات رایگان را می دهد.

رویکرد نوآورانه ورلد کوین ممکن است برای برخی امیدوارکننده به نظر برسد. با این حال نگرانی های مهمی در خصوص حفظ حریم خصوصی و اخلاقی ایجاد می‌ کند. ناظر حریم خصوصی فرانسه، CNIL در گزارش رویترز خاطرنشان کرد که این رویکرد “به نظر مشکوک می آید، مخصوصا که شرایطی برای ذخیره سازی داده های بیومتریک در آن وجود دارد.”

به نقل از کوین گیپ، CNIL اذعان داشت که تحقیقاتی را آغاز کرده و بعداً متوجه شد که صلاحیت رسیدگی به پرونده در اختیار مقامات ایالتی باواریا در آلمان است. از آن زمان، مقامات باواریا با کمک CNIL رهبری تحقیقات را بر عهده گرفتند. تا زمانی که تحقیقات ادامه دارد، ورلد کوین هنوز به سوالات رسانه ‌ها برای اظهارنظر در مورد این موضوع پاسخ نداده است.

طبق اخبار ارز دیجیتال، بیانیه رگولاتور با نگرانی های بیشتری در مورد خطرات بالقوه سوء استفاده از داده های بیومتریک مطابقت دارد. رگولاتور داده بریتانیا این هفته اعلام کرد که Worldcoin را پس از راه اندازی آن بررسی خواهد کرد.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم نیز نگرانی ‌های خود را در مورد سوء استفاده احتمالی سیستم و مشکلات حفظ حریم خصوصی بیان کرد.

حفظ حریم خصوصی و امنیت

تحقیقاتی که در جریان است، شیوه ‌های جمع‌آوری داده ‌های بیومتریک ورلد کوین، اهمیت حریم خصوصی و حفاظت از داده ‌ها را در عصر دیجیتال بررسی می کند.

برای اینکه Worldcoin به اندازه کافی اعتماد و اعتبار را به دست آورد، باید تعهد خود را به حفظ حریم خصوصی کاربران و امنیت داده ها نشان دهد. اجرای پروتکل های رمزگذاری قوی، ممیزی های امنیتی منظم و مکانیسم های حفاظت از داده ها برای محافظت از داده های بیومتریک جمع آوری شده توسط گوی ضروری است.

همچنین ورلد کوین (WLD) باید سیاست ‌های شفافی برای حفظ و حذف داده ‌ها ایجاد کند تا خطرات مرتبط با ذخیره طولانی ‌مدت داده به حداقل برسد.

منبع:کوین گیپ
4 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *