تحلیل بلندمدت اتریوم | پیش بینی قیمت اتریوم تا سال ۲۰۳۰ و بعد از آن

۱۳ بهمن ۱۴۰۲
تحلیل بلندمدت اتریوم | پیش بینی قیمت ETH در آینده

اتریوم (Ethereum) دومین ارز بزرگ در بازار ارزهای دیجیتال است که بلاک چین آن قابلیت های فراوانی را برای توسعه برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند فراهم کرده است. اگرچه قیمت این ارز دیجیتال چندماهی است روی سراشیبی قرار گرفته و در حال نزول بوده است ، چشم انداز بلندمدت آن امیدوار کننده به نظر می رسد. با ما همراه باشید تا از تحلیل بلندمدت قیمت اتریوم و دلایل ارزشمند بودن سرمایه گذاری روی اتریوم آگاه شوید. این مقاله هر ماه به روز رسانی می شود تا از جدیدترین تحلیل قیمت مطلع شوید.

اتریوم (Ethereum) چیست؟

ویتالیک بوترین خالق اتریوم همیشه درحال توسعه پروژه های اتریوم است.

ویتالیک بوترین خالق اتریوم همیشه درحال توسعه پروژه های اتریوم است.

اتریوم یک شبکه بلاک چین غیرمتمرکز و منبع باز است که روی بستر آن انواع برنامه های غیرمتمرکز مانند صرافی ها و قراردادهای هوشمند فعالیت می کنند. ارز دیجیتال اختصاصی این شبکه با نام اتر یا همان اتریوم و با حروف اختصاری ETH شناخته می شود. ارز دیجیتال اتریوم با ارزش بازار بیش از ۲۷۶ میلیارد دلاری و عرضه در گردش ۱۲۰,۱۸۲,۰۴۸ کوین دومین ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار است.


آیا اتریوم برای سرمایه‌گذاری خوب است؟

با توجه به افت شدید قیمت ارزهای دیجیتال در سال گذشته، اکنون وضعیت مناسبی برای خرید ارز اتریوم در کف قیمت فراهم شده است.

برخی کارشناسان معتقدند اتریوم بهترین گزینه برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است زیرا قابلیت های بلاک چین و ظرفیت توسعه آن حتی از پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین هم برتر است. یکی از عوامل متمایزکننده اتریوم نسبت به سایر ارزهای دیجیتال توسعه مداوم اکوسیستم آن است. نسخه دوم اتریوم که قابلیت های انقلابی جدیدی از جمله کاهش کارمزد و افزایش سرعت تراکنش را به بلاک چین اتریوم اضافه کرده است.

وجود توکن های ان اف تی بر بستر اتریوم می تواند آینده درخشانی را برای سرمایه گذاران اتریوم فراهم کند.

وجود توکن های ان اف تی بر بستر اتریوم می تواند آینده درخشانی را برای سرمایه گذاران اتریوم فراهم کند.

افزایش استفاده از فناوری بلاک چین هر روز باعث جذب تریدرها و توسعه دهندگان برنامه ها و گسترش پرداخت های آنلاین، توزیع وام و معاملات بر روی این شبکه می شود. با درنظرگرفتن بهبود شرایط کار با این شبکه، اتریوم می تواند بزرگترین پلتفرم قراردادهای هوشمند و بزرگترین بستر برای اجرای برنامه های غیرمتمرکز باشد.


تحلیل وضعیت اتریوم در سال ۲۰۲۴

تحلیل اتریوم نشانه هایی از فعالیت های صعودی دارد. خریداران به بازار بازگشته اند و مومنتوم صعودی قیمت را تا ۲۲۲۲ دلار بالا برده است. با افزایش فعالیت خریداران رشد بیشتر قیمت نیز محتمل خواهد بود.

نمودار یک روزه قیمت اتریوم حرکات موفق خریداران برای بازگشت قیمت را نشان می دهد. در سطح ۲۱۶۷ دلار حمایت تشکیل شده و انتظار می رود خریداران قدرت را به دست بگیرند.

اندیکاتور RSI به بالای سطح ۳۵ رسیده و باندهای بولینگر هم با افزایش قیمت عریض شده اند. باند بالایی در ۲۶۸۹ و باند پایینی در ۲۱۵۸ دلار قرار گرفته است. اندیکاتور مکدی هم وضعیت صعودی دارد زیرا خط مکدی بالاتر از خط سیگنال قرار گرفته است.

نمودار ۴ ساعته هم وضعیت صعودی را منعکس می کند. قیمت در سطح ۲۲۶۱ دلار با مقاومت رو به رو خواهد شد. خط EMA-50 رو به بالا در حرکت است و در صورت افت قیمت به زیر ۲۱۰۰ دلار می تواند نقش حمایتی داشته باشد. خط EMA-20 بالاتر از خط EMA-50 قرار دارد و یک حمایت دیگر را نشان می دهد.

نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم / دلار

نمودار ۴ ساعته قیمت اتریوم / دلار

اندیکاتور RSI در سطح ۳۱ واقع شده است و مکدی هم روند صعودی را نشان می دهد. بنابراین احتمال ادامه رشد وجود دارد. باندهای بولینگر گسترده و عریض هستند و احتمال افزایش قیمت را نشان می دهند. باند بالایی و پایینی بولینگر به ترتیب در ۲۵۲۶ و ۲۱۲۹ دلار قرار دارند.

طبق نمودارهای موجود، روند صعودی برای اتریوم تایید شده است و قیمت می تواند به زودی به بالای مقاومت ۲۲۶۱ دلار برسد.  اما در صورت بازگشت خرس ها، حمایت ۲۱۶۷ دلار با قدرت وارد عمل خواهد شد.

 

اتریوم در سال ۲۰۲۴ به چه مرحله‌ای می‌رسد؟

با ادامه توسعه شبکه بلاک چین اتریوم و اخبار بنیادی مثبت احتمالاً در ماه های آینده احساسات مثبت بازار افزایش خواهد یافت و این می تواند به افزایش تقاضا و افزایش قیمت این ارز دیجیتال منجر شود.

اگرچه رقبای اتریوم هم در حال توسعه شبکه ها و بهبود برنامه های خود هستند، اتریوم به دلیل اولین و بزرگترین بودن در برخی عرصه های محبوب از جمله دیفای، NFT و قراردادهای هوشمند جای خود را در میان کاربران باز کرده و محبوبیت خاصی پیدا کرده است.

با اینکه عوامل خارجی از جمله عوامل کلان اقتصادی (مانند تورم آمریکا و …) و عوامل سیاسی مانند جنگ و قانون گذاری در کشورهای مختلف موجب افت قیمت ارزهای دیجیتال شده است، کاربران متخصص از ایجاد برنامه های غیرمتمرکز بر روی شبکه اتریوم دست نکشیده اند. تریدرهای باتجربه هم از وضعیت فعلی قیمت ها استقبال کرده و به جمع آوری اتریوم در قیمت های پایین می پردازند.

همچنین در گزارش های اخیر اعلام شده نهنگ های اتریوم (سرمایه گذاران عمده) به بالاترین سطح ذخایر اتریوم رسیده اند و این می تواند نویدبخش آینده عالی این ارز دیجیتال باشد.

پیش بینی شده قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۴ تا حداکثر ۳۸۲۹ دلار پیشروی کند. اگرچه پیش بینی دقیقا روندها دشوار است، با پیشرفت های اخیر شبکه مشخص است که آینده این ارز دیجیتال بزرگ روشن خواهد بود.


قیمت کنونی اتریوم چقدر است؟

هر واحد اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارزدیجیتال با قیمت ۳,۴۲۶.۷۵ ارزش بازار ۴۱۱,۹۹۲,۸۱۹,۴۹۱$ است. قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته %۳۵.۳۷۱۱ تغییر کرده است. در بین تمام ارزهای دیجیتال، Ethereum رتبه ۲ را به خود اختصاص داده است و حجم معاملات روزانه آن ۱۸,۵۳۷,۰۷۹,۵۲۱$ است.

پیش‌بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۵ و بعد از آن

اتریوم یکی از پر پتانسیل ترین ارز ها برای سرمایه گذاری است.

اتریوم ۲ که نسخه تکمیل شده اتریوم ۱ است ، یکی از پر پتانسیل ترین ارز ها برای سرمایه گذاری است.

سایت کریپتوپولیتن پیش بینی کرده قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۵ بین ۴۷۴۰ تا ۵۴۴۸ دلار نوسان کند و میانگین آن ۴۹۰۱ دلار باشد.

پیش بینی قیمت اتریوم در ۲۰۲۶

طبق پیش بینی ها، در سال ۲۰۲۶ قیمت اتر بین ۷۱۳۵ دلار تا ۸۴۰۶ دلار با میانگین ۷۳۳۱ دلار معامله خواهد شد.

پیش بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۷

با ادامه روند صعودی، قیمت اتر در سال ۲۰۲۷ با عبور از ۱۰۴۶۴ دلار به میانگین قیمتی ۱۰۷۵۷ دلار خواهد رسید و تا ۱۲۱۹۲ دلار هم پیشروی خواهد کرد.

پیش بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۸

برای سال ۲۰۲۸ حداقل و حداکثر قیمت به ترتیب ۱۴۹۴۱ و ۱۸۰۶۶ دلار پیش بینی شده است. میانگین قیمت نیز ۱۵۴۷۹ دلار خواهد بود.

پیش بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۹

در سال ۲۰۲۹ با عبور از ۲۲ هزار دلار، اتریوم احتمالا تا حداکثر ۲۶۴۴۷ دلار افزایش قیمت خواهد داشت. حداقل قیمت نیز ۲۲۵۳۵ دلار برآورد شده است.

پیش بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۳۰

پیش بینی شده قیمت اتر در سال ۲۰۳۰ سطح ۳۰ هزار دلار را پشت سر بگذارد و تا حداکثر ۳۹۲۷۶ دلار بالا برود. میانگین قیمت نیز ۳۱۷۳۷ دلار خواهد بود.

پیش بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۳۱ و بعد از آن

طبق پیش بینی های بلندمدت، قیمت ETH در سال ۲۰۳۱ در بازه ۴۲۷۶۷ تا ۵۳۸۵۵ دلار نوسان خواهد کرد.

در سال ۲۰۳۲ نیز با ادامه صعود اتریوم تا ۷۳۲۹۸ دلار رشد خواهد کرد. میانگین قیمت برای سال ۲۰۳۳، ۸۷۴۸۰ دلار و حداکثر قیمت ۱۰۴۲۲۸ دلار محاسبه شده است.

جمع بندی

اتریوم به عنوان دومین ارز دیجیتال برتر آینده درخشانی را پیش رو دارد. با وجود افت شدید قیمت ها در چرخه خرسی بازار، انتظار می رود تا پایان سال ۲۰۲۴ قیمت اتر بازیابی شود. با توجه به گسترش این شبکه و استفاده روزافزون از فناوری بلاک چین در حوزه های مختلف به نظر نمی رسد پیش بینی قیمت چند ده هزار دلاری برای اتریوم طی چند سال آینده غیرمنطقی باشد.

منابع

https://www.analyticsinsight.net/is-ethereum-a-good-investment/

https://www.cryptopolitan.com/ethereum-price-prediction/

coinedition

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل بلندمدت اتریوم | پیش بینی قیمت اتریوم تا سال ۲۰۳۰ و بعد از آن» با ما درمیان بگذارید.

2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

‫5 نظر

 • مطلبتون خیلی کاربردی و مهم بود متشکر از راهنماییهای خوب ومفیدتون من خیلی دنبال این مطلب بودم ارزوی موفقیت (:

 • سلام
  من تو بینگ ایکس حساب باز کردم
  گوگل اتنتیکیتور فعال کردم یادم رفت رمزو یادداشت کنم
  چجوری باید پیدا کنم رمزو

 • وقتی دامیننس بیت کوین در حال افزایش باشد به چه معنی می باشد؟

 • یدون از استخاره فورا خرید کنید

 • کدام کیف پول برای ارز لیکوئیتی معتبرتر است؟

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *