ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
تحلیل بلندمدت اتریوم | پیش بینی قیمت ETH در آینده

اتریوم (ethereum) دومین ارز بزرگ در بازار ارزهای دیجیتال است که بلاک چین آن قابلیت های فراوانی را برای توسعه برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند فراهم کرده است. اگرچه قیمت این ارز دیجیتال چندماهی است روی سراشیبی قرار گرفته و در حال نزول بوده است ، چشم انداز بلندمدت آن امیدوار کننده به نظر می رسد. با ما همراه باشید تا از تحلیل بلندمدت قیمت اتریوم و دلایل ارزشمند بودن سرمایه گذاری روی اتریوم آگاه شوید. این مقاله هر ماه به روز رسانی می شود تا از جدیدترین تحلیل قیمت مطلع شوید.

اتریوم (ethereum) چیست؟

ویتالیک بوترین خالق اتریوم همیشه درحال توسعه پروژه های اتریوم است.

ویتالیک بوترین خالق اتریوم همیشه درحال توسعه پروژه های اتریوم است.

اتریوم یک شبکه بلاک چین غیرمتمرکز و منبع باز است که روی بستر آن انواع برنامه های غیرمتمرکز مانند صرافی ها و قراردادهای هوشمند فعالیت می کنند. ارز دیجیتال اختصاصی این شبکه با نام اتر یا همان اتریوم و با حروف اختصاری ETH شناخته می شود. ارز دیجیتال اتریوم با ارزش بازار بیش از ۱۴۹ میلیارد دلاری و عرضه در گردش ۱۲۱,۵۵۷,۴۱۶ کوین دومین ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار است.


آیا اتریوم برای سرمایه‌گذاری خوب است؟

با توجه به افت شدید قیمت ارزهای دیجیتال در چند ماه اخیر، اکنون وضعیت مناسبی برای خرید این ارز مهم در کف قیمت فراهم شده است.

برخی کارشناسان معتقدند اتریوم بهترین گزینه برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است زیرا قابلیت های بلاک چین و ظرفیت توسعه آن حتی از پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین هم برتر است. یکی از عوامل متمایزکننده اتریوم نسبت به سایر ارزهای دیجیتال توسعه مداوم اکوسیستم آن است. نسخه دوم اتریوم که در آینده نزدیک به طور کامل ارائه خواهد شد قابلیت های انقلابی جدیدی از جمله کاهش کارمزد و افزایش سرعت تراکنش را به بلاک چین اتریوم اضافه خواهد کرد.

وجود توکن های ان اف تی بر بستر اتریوم می تواند آینده درخشانی را برای سرمایه گذاران اتریوم فراهم کند.

وجود توکن های ان اف تی بر بستر اتریوم می تواند آینده درخشانی را برای سرمایه گذاران اتریوم فراهم کند.

افزایش استفاده از فناوری بلاک چین هر روز باعث جذب تریدرها و توسعه دهندگان برنامه ها و گسترش پرداخت های آنلاین، توزیع وام و معاملات بر روی این شبکه می شود. با درنظرگرفتن بهبود شرایط کار با این شبکه، اتریوم می تواند بزرگترین پلتفرم قراردادهای هوشمند و بزرگترین بستر برای اجرای برنامه های غیرمتمرکز باشد.


تحلیل اتریوم بلند مدت از ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۲ با پرایس اکشن

برای اینکه از روند بلندمدت قیمت اتریوم آگاه شویم بهترین راه نگاه به حرکات قیمت در گذشته است. همانطور که در تحلیل اتریوم دیدیدم ، اتریوم در جولای سال ۲۰۱۵ با قیمت ۰.۷۵ دلار وارد بازار ارزهای دیجیتال شد. کمترین قیمت آن به ۰.۴۲ دلار تنها سه ماه پس از ورود به بازار ثبت شده است.

پس از آن چندین چرخه صعودی و نزولی بزرگ در بازار این ارز دیجیتال رخ داده که مهم ترین آن در سال ۲۰۱۷ بوده است. در این چرخه گاوی، قیمت اتریوم از کف ۸ دلار در ژانویه ۲۰۱۷ به ۱۳۶۰ دلار در ژانویه ۲۰۱۸ رسید. اما در سال ۲۰۱۸ یک چرخه خرسی بزرگ روی داد و قیمت اتر تا کف ۹۷ دلار سقوط کرد. با گذشت زمان ریکاوری صورت گرفت و در آوریل ۲۰۲۰ قیمت اتریوم دوباره اوج گرفت.

اما قله تاریخی اتریوم در نوامبر ۲۰۲۱ ثبت شد زمانی که اتریوم به قله ۴۸۰۰ دلار دست یافت. این قیمت افزایش ۶۵۰ هزار درصدی نسبت به قیمت ورود به بازار در سال ۲۰۱۵ را نشان می دهد.

با سقوط قیمت ها در چرخه خرسی اخیر، اتریوم هم سقوط قابل توجهی را تجربه کرد و در نیمه سال ۲۰۲۲ به محدوده ۱۰۰۰ دلار کاهش قیمت یافت.


اتریوم در سال ۲۰۲۲ به چه مرحله‌ای می‌رسد؟

قیمت اتریوم در سال 2022

قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۲

با ادامه توسعه شبکه بلاک چین اتریوم و اخبار بنیادی مثبت احتمالاً در ماه های آینده احساسات مثبت بازار افزایش خواهد یافت و این می تواند به افزایش تقاضا و افزایش قیمت این ارز دیجیتال منجر شود.

اگرچه رقبای اتریوم هم در حال توسعه شبکه ها و بهبود برنامه های خود هستند، اتریوم به دلیل اولین و بزرگترین بودن در برخی عرصه های محبوب از جمله دیفای، NFT و قراردادهای هوشمند جای خود را در میان کاربران باز کرده و محبوبیت خاصی پیدا کرده است.

با اینکه عوامل خارجی از جمله عوامل کلان اقتصادی (مانند تورم آمریکا و …) و عوامل سیاسی مانند جنگ اوکراین و روسیه و قانون گذاری در کشورهای مختلف موجب افت قیمت ارزهای دیجیتال شده است، کاربران متخصص از ایجاد برنامه های غیرمتمرکز بر روی شبکه اتریوم دست نکشیده اند. تریدرهای باتجربه هم از وضعیت فعلی قیمت ها استقبال کرده و به جمع آوری اتریوم در قیمت های پایین می پردازند.

همچنین در گزارش های اخیر اعلام شده نهنگ های اتریوم (سرمایه گذاران عمده) به بالاترین سطح ذخایر اتریوم رسیده اند و این می تواند نویدبخش آینده عالی این ارز دیجیتال باشد.


قیمت کنونی اتریوم چقدر است؟

هر واحد اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارزدیجیتال با قیمت ۱,۲۵۵.۶۵ ارزش بازار ۱۵۳,۶۵۸,۹۰۴,۸۰۷$ است. قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته %-۵.۲۷۹۶ تغییر کرده است. در بین تمام ارزهای دیجیتال، Ethereum رتبه ۲ را به خود اختصاص داده است و حجم معاملات روزانه آن ۵,۱۳۵,۰۲۴,۱۰۴$ است.

پیش‌بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۲ و بعد از آن

اتریوم یکی از پر پتانسیل ترین ارز ها برای سرمایه گذاری است.

اتریوم ۲ که نسخه تکمیل شده اتریوم ۱ است ، یکی از پر پتانسیل ترین ارز ها برای سرمایه گذاری است.

سایت والت اینوستور درباره قیمت اتریوم خوش بین است و انتظار دارد قیمت اتر دوباره به بالای سطح مهم ۲۰۰۰ دلار بازگردد. آنها پیش بینی کرده اند پس از ثبت ۲۱۹۶ دلار، قیمت می تواند تا پایان سال ۲۰۲۳ به ۳۸۱۹ دلار و تا پایان سال ۲۰۲۵ به ۷۰۸۴ دلار دست یابد.

GovCapital  هم پیش بینی کرده قیمت اتر تا پایان سال جاری به ۲۱۸۴ دلار، تا پایان سال ۲۰۲۳ به ۴۷۶۲ دلار و تا پایان سال ۲۰۲۵ به ۱۱۳۵۳ دلار دست پیدا کند.

با در نظر گرفتن این پیش بینی ها می توان انتظار داشت قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۲ به طور میانگین ۲۲۲۱ دلار باشد. همچنین DigitalCoin  پیش بینی کرده قیمت اتر در سال ۲۰۳۰ به میانگین ۵۱۷۵ دلار برسد. این در حالی است که طبق تحلیل های تکنیکال و پیش بینی های هوش مصنوعی در سایت Price Prediction قیمت اتریوم در سال ۲۰۳۰ تا ۴۹۷۴۰ دلار افزایش خواهد یافت.

جمع بندی

اتریوم به عنوان دومین ارز دیجیتال برتر آینده درخشانی را پیش رو دارد. با وجود افت شدید قیمت ها در چرخه خرسی فعلی بازار، انتظار می رود تا پایان سال ۲۰۲۲ قیمت اتر روند بازیابی خود را آغاز کند و به بالای سطح ۲۰۰۰ دلار بازگردد. با توجه به گسترش این شبکه و استفاده روزافزون از فناوری بلاک چین در حوزه های مختلف به نظر نمی رسد پیش بینی قیمت چند ده هزار دلاری برای اتریوم طی سه سال آینده غیرمنطقی باشد.

منابع

https://www.analyticsinsight.net/is-ethereum-a-good-investment/

https://capital.com/ethereum-eth-price-prediction

بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.