تحلیل بلندمدت اتریوم | پیش بینی اتریوم در سال ۲۰۲۳

۱۲ اسفند ۱۴۰۱
تحلیل بلندمدت اتریوم | پیش بینی قیمت ETH در آینده

اتریوم (ethereum) دومین ارز بزرگ در بازار ارزهای دیجیتال است که بلاک چین آن قابلیت های فراوانی را برای توسعه برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند فراهم کرده است. اگرچه قیمت این ارز دیجیتال چندماهی است روی سراشیبی قرار گرفته و در حال نزول بوده است ، چشم انداز بلندمدت آن امیدوار کننده به نظر می رسد. با ما همراه باشید تا از تحلیل بلندمدت قیمت اتریوم و دلایل ارزشمند بودن سرمایه گذاری روی اتریوم آگاه شوید. این مقاله هر ماه به روز رسانی می شود تا از جدیدترین تحلیل قیمت مطلع شوید.

اتریوم (ethereum) چیست؟

ویتالیک بوترین خالق اتریوم همیشه درحال توسعه پروژه های اتریوم است.

ویتالیک بوترین خالق اتریوم همیشه درحال توسعه پروژه های اتریوم است.

اتریوم یک شبکه بلاک چین غیرمتمرکز و منبع باز است که روی بستر آن انواع برنامه های غیرمتمرکز مانند صرافی ها و قراردادهای هوشمند فعالیت می کنند. ارز دیجیتال اختصاصی این شبکه با نام اتر یا همان اتریوم و با حروف اختصاری ETH شناخته می شود. ارز دیجیتال اتریوم با ارزش بازار بیش از ۱۴۹ میلیارد دلاری و عرضه در گردش ۱۲۱,۵۵۷,۴۱۶ کوین دومین ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار است.


آیا اتریوم برای سرمایه‌گذاری خوب است؟

با توجه به افت شدید قیمت ارزهای دیجیتال در چند ماه اخیر، اکنون وضعیت مناسبی برای خرید ارز اتریوم در کف قیمت فراهم شده است.

برخی کارشناسان معتقدند اتریوم بهترین گزینه برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است زیرا قابلیت های بلاک چین و ظرفیت توسعه آن حتی از پادشاه ارزهای دیجیتال یعنی بیت کوین هم برتر است. یکی از عوامل متمایزکننده اتریوم نسبت به سایر ارزهای دیجیتال توسعه مداوم اکوسیستم آن است. نسخه دوم اتریوم که قابلیت های انقلابی جدیدی از جمله کاهش کارمزد و افزایش سرعت تراکنش را به بلاک چین اتریوم اضافه کرده است.

وجود توکن های ان اف تی بر بستر اتریوم می تواند آینده درخشانی را برای سرمایه گذاران اتریوم فراهم کند.

وجود توکن های ان اف تی بر بستر اتریوم می تواند آینده درخشانی را برای سرمایه گذاران اتریوم فراهم کند.

افزایش استفاده از فناوری بلاک چین هر روز باعث جذب تریدرها و توسعه دهندگان برنامه ها و گسترش پرداخت های آنلاین، توزیع وام و معاملات بر روی این شبکه می شود. با درنظرگرفتن بهبود شرایط کار با این شبکه، اتریوم می تواند بزرگترین پلتفرم قراردادهای هوشمند و بزرگترین بستر برای اجرای برنامه های غیرمتمرکز باشد.


تحلیل وضعیت اتریوم در آینده از ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۲ با پرایس اکشن

برای اینکه از روند بلندمدت قیمت اتریوم آگاه شویم بهترین راه نگاه به حرکات قیمت در گذشته است. همانطور که در تحلیل اتریوم دیدیدم ، اتریوم در جولای سال ۲۰۱۵ با قیمت ۰.۷۵ دلار وارد بازار ارزهای دیجیتال شد. کمترین قیمت آن به ۰.۴۲ دلار تنها سه ماه پس از ورود به بازار ثبت شده است.

پس از آن چندین چرخه صعودی و نزولی بزرگ در بازار این ارز دیجیتال رخ داده که مهم ترین آن در سال ۲۰۱۷ بوده است. در این چرخه گاوی، قیمت اتریوم از کف ۸ دلار در ژانویه ۲۰۱۷ به ۱۳۶۰ دلار در ژانویه ۲۰۱۸ رسید. اما در سال ۲۰۱۸ یک چرخه خرسی بزرگ روی داد و قیمت اتر تا کف ۹۷ دلار سقوط کرد. با گذشت زمان ریکاوری صورت گرفت و در آوریل ۲۰۲۰ قیمت اتریوم دوباره اوج گرفت.

اما قله تاریخی اتریوم در نوامبر ۲۰۲۱ ثبت شد زمانی که اتریوم به قله ۴۸۰۰ دلار دست یافت. این قیمت افزایش ۶۵۰ هزار درصدی نسبت به قیمت ورود به بازار در سال ۲۰۱۵ را نشان می دهد.

با سقوط قیمت ها در چرخه خرسی اخیر، اتریوم هم سقوط قابل توجهی را تجربه کرد و در نیمه سال ۲۰۲۲ به محدوده ۱۰۰۰ دلار کاهش قیمت یافت.


اتریوم در سال ۲۰۲۳ به چه مرحله‌ای می‌رسد؟

قیمت اتریوم در سال 2022

قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۲

با ادامه توسعه شبکه بلاک چین اتریوم و اخبار بنیادی مثبت احتمالاً در ماه های آینده احساسات مثبت بازار افزایش خواهد یافت و این می تواند به افزایش تقاضا و افزایش قیمت این ارز دیجیتال منجر شود.

اگرچه رقبای اتریوم هم در حال توسعه شبکه ها و بهبود برنامه های خود هستند، اتریوم به دلیل اولین و بزرگترین بودن در برخی عرصه های محبوب از جمله دیفای، NFT و قراردادهای هوشمند جای خود را در میان کاربران باز کرده و محبوبیت خاصی پیدا کرده است.

با اینکه عوامل خارجی از جمله عوامل کلان اقتصادی (مانند تورم آمریکا و …) و عوامل سیاسی مانند جنگ اوکراین و روسیه و قانون گذاری در کشورهای مختلف موجب افت قیمت ارزهای دیجیتال شده است، کاربران متخصص از ایجاد برنامه های غیرمتمرکز بر روی شبکه اتریوم دست نکشیده اند. تریدرهای باتجربه هم از وضعیت فعلی قیمت ها استقبال کرده و به جمع آوری اتریوم در قیمت های پایین می پردازند.

همچنین در گزارش های اخیر اعلام شده نهنگ های اتریوم (سرمایه گذاران عمده) به بالاترین سطح ذخایر اتریوم رسیده اند و این می تواند نویدبخش آینده عالی این ارز دیجیتال باشد.


قیمت کنونی اتریوم چقدر است؟

هر واحد اتریوم با نماد اختصاری ETH یک ارزدیجیتال با قیمت ۱,۷۳۰.۳۶ ارزش بازار ۲۰۸,۰۵۸,۵۴۸,۵۱۱$ است. قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته %۹۷.۰۸۸۳ تغییر کرده است. در بین تمام ارزهای دیجیتال، Ethereum رتبه ۲ را به خود اختصاص داده است و حجم معاملات روزانه آن ۶,۳۵۴,۷۷۶,۱۴۷$ است.

پیش‌بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۳ و بعد از آن

اتریوم یکی از پر پتانسیل ترین ارز ها برای سرمایه گذاری است.

اتریوم ۲ که نسخه تکمیل شده اتریوم ۱ است ، یکی از پر پتانسیل ترین ارز ها برای سرمایه گذاری است.

سایت والت اینوستور درباره قیمت اتریوم خوش بین است و انتظار دارد قیمت اتر دوباره به بالای سطح مهم ۲۰۰۰ دلار بازگردد. آنها پیش بینی کرده اند پس از ثبت ۲۱۹۶ دلار، قیمت می تواند تا پایان سال ۲۰۲۳ به ۳۸۱۹ دلار و تا پایان سال ۲۰۲۵ به ۷۰۸۴ دلار دست یابد.

GovCapital  هم پیش بینی کرده قیمت اتر تا پایان سال جاری به ۲۱۸۴ دلار، تا پایان سال ۲۰۲۳ به ۴۷۶۲ دلار و تا پایان سال ۲۰۲۵ به ۱۱۳۵۳ دلار دست پیدا کند.

همچنین DigitalCoin  پیش بینی کرده قیمت اتریوم در سال ۲۰۳۰ به میانگین ۵۱۷۵ دلار برسد. این در حالی است که طبق تحلیل های تکنیکال و پیش بینی های هوش مصنوعی در سایت Price Prediction قیمت اتریوم تا سال ۲۰۳۰ تا ۴۹۷۴۰ دلار افزایش خواهد یافت.

لارک دیویس از طرفداران اتریوم معتقد است اتریوم در رالی گاوی بعدی خود تا ۱۰۰۰۰ دلار بدون توقف پیش خواهد رفت. یک تحلیلگر دیگر در توئیتر (@vajolleratzii) اعلام کرده است چرخه صعودی سال ۲۰۱۷ دوباره تکرار خواهد شد و قیمت اتر هم در این آلت سیزن بالاترین سطح های قبلی خود را لمس خواهد کرد.

اگرچه پیش بینی دقیقا روندها دشوار است، با پیشرفت های اخیر شبکه مشخص است که آینده این ارز دیجیتال بزرگ روشن خواهد بود.

پیش بینی قیمت اتریوم در ۲۰۲۳

تحلیل تکنیکال پرایس اکشن اتریوم نشان می دهد رالی صعودی ادامه خواهد داشت. کانال کلتنر حاکی از ادامه حرکت صعودی فعلی است. از آنجا که آخرین کندل در نمودار صعودی است، احتمال اینکه افزایش قیمت برای مدت زیادی ادامه پیدا کند بالاست.

اندیکاتور RSI در نمودار یک روزه بالاتر از سطح ۸۰ نشانگر اشباع خرید است و احتمال تغییر روند نزولی را نشان می دهد. توجه به این نکته بسیار مهم است که هرگز نباید نتایج یک اندیکاتور را مبنای تصمیم گیری قرار داد.

میانگین های متحرک ۱ روزه و ۱۰۰ روزه صعودی هستند. از آنجا که MA-200 بالاتر از MA_100 قرار گرفته می توان نتیجه گرفت که قیمت اتریوم در بلندمدت صعودی خواهد بود.

نمودار روزانه قیمت اتریوم

نمودار روزانه قیمت اتریوممدتی است اتر در یک مثلث صعودی معامله می شود. سرمایه گذاران منتظر شکسته شدن یکی از اضلاع مثلث هستند تا روند بعدی قیمت قطعی شود. اگر قیمت به بالای خط روند بالایی برسد، قیمت می تواند تا ۱۷۸۸ دلار بالا برود. سناریوی دیگر احتمالی شکسته شدن خط روند پایینی است که ممکن است اتر را سطح ۱۱۰۰ دلار پایین بکشد.

پیش بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۴

در سال ۲۰۲۴ هاوینگ بیت کوین رخ خواهد داد و احتمالا پس از آن روند صعودی دلپذیری بر بازار حاکم خواهد شد. در نتیجه این روند، قیمت اتریوم بین ۲۰۷۷ تا ۲۵۷۹ دلار نوسان خواهد داشت.

پیش بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۵

اگر موانع روانی پیش بینی شده پس از هاوینگ بیت کوین از بین برود، قیمت اتر در سال ۲۰۲۵ می تواند حد خود در سال ۲۰۲۴ را حفظ کند. حداقل و حداکثر قیمت برای سال ۲۰۲۵ به ترتیب ۲۵۶۶ و ۳۰۶۸ دلار است.

پیش بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۶

با مهاجرت بیشتر سرمایه گذاران حقوقی به پلتفرم اتریوم، افت و روند نزولی ایجاد شده پس از ایک رالی گاوی در سال ۲۰۲۶ به پایان خواهد رسید. پیش بینی ها حاکی از آن است که قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۶ بین ۳۰۵۴ تا ۳۷۱۰ دلار در نوسان خواهد بود.

پیش بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۷

هاوینگ سال ۲۰۲۸ بیت کوین می تواند یک بازار صعودی را ایجاد کند. در نتیجه آن، اگر سرمایه گذاران امیدوار باقی بمانند، احتمال افزایش قیمت تا ۴۴۶۳ دلار وجود خواهد داشت. حداقل و حداکثر قیمت در این سال ۳۶۷۱ و ۴۵۰۸ دلار خواهد بود.

پیش بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۸

در نتیجه هاوینگ بیت کوین، رالی گاوی قابل پیش بینی است. در نتیجه، احتمالا ارزش اتریوم تا پایان سال ۲۰۲۸ به ۵۳۲۹ دلار خواهد رسید.

پیش بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۲۹

تا سال ۲۰۲۹ قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتال به ثبات خواهد رسید و بسیاری از پروژه ها درس عبرتی برای دیگران خواهند شد. به همین دلیل افزایش قیمت یک سال پس از هاوینگ بیت کوین می تواند اتریوم را تا ۶۲۰۳ دلار برساند.

پیش بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۳۰

بازار ارزهای دیجیتال تا سال ۲۰۳۰ به ثبات می رسد زیرا سرمایه گذاران اولیه دارایی های خود را حفظ می کنند تا از سودهای آینده بهره ببرند. تا پایان سال ۲۰۳۰ قیمت ETH احتمالا به ۷۰۸۶ دلار خواهد رسید. در این سال قیمت بین ۶۲۵۴ و ۷۱۳۱ دلار نوسان خواهد داشت.

پیش بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۴۰

طبق پیش بینی های بلندمدت، قیمت ETH در سال ۲۰۴۰ به یک اوج تاریخی جدید دست خواهد یافت. اگر سرعت رشد فعلی ادامه داشته باشد، میانگین قیمت اتریوم در سال ۲۰۴۰ به ۱۵۵۰۰ دلار خواهد رسید. اگر بازار صعودی بماند، ارزش اتریوم از پیش بینی اعلام شده هم فراتر خواهد رفت.

پیش بینی قیمت اتریوم در سال ۲۰۵۰

کارشناسان اعتقاد دارند میانگین قیمت اتریوم در سال ۲۰۵۰ بیش از ۳۰۲۸۳ دلار خواهد بود. اگر سرمایه گذاران بیشتری در این سال ها جذب اتریوم شوند، قیمت از پیش بینی ذکر شده نیز بالاتر خواهد رفت.

جمع بندی

اتریوم به عنوان دومین ارز دیجیتال برتر آینده درخشانی را پیش رو دارد. با وجود افت شدید قیمت ها در چرخه خرسی بازار، انتظار می رود تا پایان سال ۲۰۲۳ قیمت اتر بازیابی شود و به بالای سطح ۲۰۰۰ دلار بازگردد. با توجه به گسترش این شبکه و استفاده روزافزون از فناوری بلاک چین در حوزه های مختلف به نظر نمی رسد پیش بینی قیمت چند ده هزار دلاری برای اتریوم طی چند سال آینده غیرمنطقی باشد.

منابع

https://www.analyticsinsight.net/is-ethereum-a-good-investment/

https://capital.com/ethereum-eth-price-prediction

coinedition

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل بلندمدت اتریوم | پیش بینی اتریوم در سال ۲۰۲۳» با ما درمیان بگذارید.

2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

‫5 نظر

 • مطلبتون خیلی کاربردی و مهم بود متشکر از راهنماییهای خوب ومفیدتون من خیلی دنبال این مطلب بودم ارزوی موفقیت (:

 • سلام
  من تو بینگ ایکس حساب باز کردم
  گوگل اتنتیکیتور فعال کردم یادم رفت رمزو یادداشت کنم
  چجوری باید پیدا کنم رمزو

 • وقتی دامیننس بیت کوین در حال افزایش باشد به چه معنی می باشد؟

 • یدون از استخاره فورا خرید کنید

 • کدام کیف پول برای ارز لیکوئیتی معتبرتر است؟

 • نمایش کامنت بیشتر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *