قیمت استلار (XLM)

۶,۰۱۶ تومان
شش هزار و ده تومان
$0.12
رتبه 24
27,993,969,946
55.99%
عرضه حداکثر: 50,001,806,812
عرضه در گردش
$3,321,852,862
ارزش بازار
$0.12
-87.35%
بالاترین قیمت: $0.94
قیمت
63.62%
تغییرات امسال
؟
تغییرات قیمت از ابتدای این سال میلادی
2.41% تغییرات ۷ روز گذشته
$0.0012271000305191 $0.94
پایین ترین
بالاترین
 • خلاصه
 • زمان نگهداری
 • فنی
 • میزان محبوبیت
 • سرمایه بازار و نقدینگی
 • مقالات
 • درباره

استلار چیست؟

استلار یا Stellar با نماد XLM یک ارز دیجیتال یا رمزارز است که با ارزش بازار حدود 3,321,852,862 دلار در رتبه 24 قرار دارد. هر واحد از Stellar در این لحظه با قیمت 0.12 دلار با احتساب نرخ تتر 50,695 تومانی که معادل 6,016 تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن 72,939,228 دلار است.
قیمت استلار در 24 ساعت گذشته 3% تغییر داشته است. در نمودار Stellar بالاترین قیمت در همه زمان ها 0.94 دلار بوده که الان حدود -87% با آن قیمت فاصله دارد. همچنین در نمودار Stellar کمترین قیمت در همه زمان ها 0.0012 دلار بوده که الان حدود 9,57% با آن فاصله دارد.

wallet icon
امتیاز نقدینگی
۶۲%
wallet icon
میزان محبوبیت
۸۹%
wallet icon
میزان عملکرد
۱۰۰%
wallet icon
فاصله زمانی از ATH
۱۰۰%
wallet icon
فاصله قیمتی با ATH
۱۰۰%
wallet icon
امتیاز نقدینگی
۶۲%
wallet icon
میزان محبوبیت
۸۹%
wallet icon
میزان عملکرد
۱۰۰%
wallet icon
فاصله زمانی از ATH
۱۰۰%
wallet icon
فاصله قیمتی با ATH
۱۰۰%
چگونه از این نمودار استفاده کنیم؟

میانگین زمان نگهداری استلار

همانطور که از نام آن پیداست، این شاخص به سادگی میانگین دوره نگهداری دارایی‌های رمزارز را محاسبه می‌کند. این محاسبه با میانگین زمان نگهداری تمام آدرس‌ها برای زمان‌های قبل از انتقال (یا فروش) این رمزارز صورت می‌گیرد. این عدد در زمینه مدت زمانی که این دارایی رمزارزی وجود دارد، قرار می‌گیرد.

💡 چگونه می‌توانم از آن استفاده کنم؟ ا

این شاخص به درک افق زمانی نگه‌دارندگان این دارایی رمزارزی کمک می‌کند. افق زمانی بلندتر می‌تواند به منظور اعتقاد بلندمدت به دارایی اشاره کند.

۰.۱
سال‌
۰سال‌
۰.۱سال‌

فنی

با توجه به ماهیت منبع باز رمزارزها ، کد اکثر رمزارزها به صورت عمومی از طریق Github در دسترس است. میهن سیگنال به طور مستقیم به مخازن رسمی Github این رمز ارز وصل و اطلاعات کلیدی را برای فعالیت توسعه‌دهندگان استخراج می‌کند.

‌تعداد Commit ۹,۱۳۸
ستاره‌ها ۳,۰۷۱
تماشاگرها ۲۶۴
شاخه‌ها ۱,۰۵۶
آخرین Commit 6 روز پیش

آمار گیت‌هاب

۱ ماه
۳ ماه
۶ ماه
امسال
۱ سال
همه

برای هر کسی که به دنبال تجزیه و تحلیل جامعه توسعه‌دهندگان یک پروژه است، نمودار GitHub یک وسیلهٔ ضروری است. معیارهای نمایش داده شده در بالا، تعداد commits و ستاره‌ها نشان‌دهنده علاقه و مشارکت از جامعه توسعه‌دهندگان یک رمزارز اشاره دارد. در حالت ایده‌آل، باید رشدی در این جنبه‌ها و همچنین در سایر معیارهای کلیدی توسعه‌دهندگان وجود داشته باشد.

مشکلات باز و مشکلات بسته برای مقایسه تعداد باگ‌ها و بهبودهای پیدا شده نسبت به آنهایی که اصلاح/اجرا شده‌اند مفید هستند. زمانی که مسائل بیشتری حل و فصل می‌شوند، به تعهد از جانب جامعه توسعه‌دهندگان اشاره دارد.

در کل، هر یک از این معیارهای GitHub یک زاویه کمی متفاوت در جامعه توسعه‌دهندگان یک پروژه را نشان می‌دهد. این نمودار به راحتی یک دید کلی از تمام معیارهای کلیدی GitHub را فراهم می‌آورد. احساس راحتی به مقایسه بین هر کدام و در میان دارایی‌های رمزنگاری شده کنید.

میزان محبوبیت

نشان‌گر احساسات با استفاده از الگوریتم یادگیری ماشین،  علامت‌گذاری مفهوم پیام‌هایی که در مورد یک دارایی رمزنگاری خاص و تیکر آن بحران می‌شوند، را پیش‌بینی می‌کند. این‌ها بر اساس زمان نقشه‌برداری می‌شوند تا احساسات بازار و سطح فعالیت مرتبط با یک دارایی رمزنگاری در توییتر را پیگیری کنند.

احساسات توییتر

۱ ماه
۳ ماه
۶ ماه
امسال
۱ سال
همه

احساسات تلگرام

۱ ماه
۳ ماه
۶ ماه
امسال
۱ سال
همه

سرمایه بازار و نقدینگی استلار

پروژه هایی با نقدینگی و ارزش بازار کمتر ریسک بیشتری دارند. زمانی که پروژه محبوب تر میشود و توسط افراد بیشتری معامله میشود ریسک سرمایه گذاری در آن کاهش می یابد و پروژه ی مناسیبی برای سرمایه گذاری درنظر گرفته می شود.

مقالات

در این قسمت مقالات مرتبط با این ارز را مشاهده میکنید.

رسیدن قیمت استلار به ۰.۱۰۶۱۱ دلار، موجب شکسته شدن مثلث نزولی (سبز) در نمودار روزانه شده است. لیکوئید شدن اخیر سفارش ها، حمایت بلندمدت را به یک مقاومت نزدیک تبدیل...
۱۴۰۱/۴/۲۴
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب
برخی از آلت کوین ها بر خلاف جریان شنا کرده اند. ترا و استلار از جمله این آلت کوین ها هستند که با وجود ریتریس قیمت بیت کوین و اکثر...
۱۴۰۰/۹/۲۹
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب
کاربران ارز دیجیتال با افزایش قیمتى ناگهانى ارزهاى خود به دلیل یک اختلال شبکه اى در پلتفرم کوین مارکت کپ، شوکه شدند. شبکه کوین مارکت کپ که به عنوان بزرگترین...
۱۴۰۰/۹/۲۴
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب
قیمت استلار به افت خود ادامه داده و به پایین تر از حمایت های معتبر خود رسیده است. نکات مهم تحلیل قیمت استلار: قیمت استلار به زیر EMA 200 رسیده...
۱۴۰۰/۹/۱۶
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب
شاید تاکنون موقع ارسال ریپل، کاردانو و یا استلار و پولکادات متوجه کاهش مقدار کمی از ارزهای دیجیتال در موقع برداشت شده اید. این مقدار در بعضی کوین ها به...
۱۴۰۰/۸/۲۰
مقالات آموزشی ارز دی...
نمایش مطلب
در نمودار ماهانه استلار، قیمت بعد از تقویت مناسب در نزدیکی میانگین های متحرک حیاتی برای بالارفتن تلاش می کند. علاوه بر آن، فعالیت حجم در نمودار نسبت به ساختار...
۱۴۰۰/۸/۱۷
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب
قیمت استلار امروز رفتار خرسی داشته و از مقاومت ۰.۳۷ افت کرده است. بنابراین انتظار داریم در ۲۴ ساعت آینده قیمت تا ۰.۳۰ دلار افت نماید. نکات مهم تحلیل: قیمت...
۱۴۰۰/۳/۲۱
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب
با وجود غیرقابل پیش بینی بودن شرایط فعلی بازار، برخی از آلت کوین ها نشانه های مثبتی دارند. اگرچه خرید در وضعیت فعلی ریسک بالایی دارد اما در برخی از...
۱۴۰۰/۳/۰۳
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب
سیگنال یکی از محبوب ترین پیام رسان های خصوصی است که در دو ماه اخیر به دلیل مشکلات اپ های مشابه رشد انفجاری در جذب کاربران داشته است. طبق گزارش...
۱۳۹۹/۱۱/۰۹
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب
سال۲۰۲۱  می‌تواند دستاوردهای بزرگی برای آلت کوین استلار XLM داشته باشد. نکات برجسته تحلیل استلار XLM در این هفته تقریبا ۱۵۰٪ افزایش یافته است. XLM باید در قسمت دوم سال...
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب
این دو آلت کوین علائم  تغییر روند را نشان می‌دهند. قیمت ایاس EOS از یک منطقه مهم حمایت شکسته شده است. پس از لمس مجدد و اعتبار سنجی آن به...
۱۳۹۹/۴/۱۲
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب
دو آلت کوین BAT و XLM به بالای میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود رسیده‌اند. قیمت‌های توکن بت BAT و استلار XLM از سطح مقاومت قابل توجهی شکسته شده‌اند. در حالی...
۱۳۹۹/۳/۲۰
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب

معرفی ارز استلار (Stellar)

ارز دیجیتال Stellar یک پروژه مبتنی بر بلاک‌چین بوده و کاملاً غیرمتمرکز و توزیع شده است.توکن های این ارز دیجیتال به اختصار XLM نامیده می شوند. تراکنش‌ها و پرداخت‌ها در این شبکه از طریق فرایندهای همتا به همتا صورت می‌گیرد. استلار یک ارز مشابه ریپل است که عالیت خود را  در سال 2014 به عنوان یک شبکه پرداخت آغاز کرد و سپس رمزنگاری شد. در حال حاضر این ارز دیجیتال یک سیستم پرداخت و انجام مبادلات مالی با سرعت بالا و قیمت مناسب است. کارمزد تراکنش‌ها در این شبکه فقط برای جلوگیری از ایجاد تراکنش اسپم در این شبکه تعیین شده است. سرعت انجام تراکنش‌ها در این پلتفرم کمتر از 6 ثانیه است.

در سایت رسمی، استلار خود را یک زیربنای پرداخت متن باز و توزیع شده معرفی می کند. پروتکل آن ها با استفاده از پرداخت های برون مرزی ، امکان تبادل با ارزهای سنتی و با تبدیل خودکار را بین مردم سراسر جهان فراهم می‌کند. شبکه استلار  مانند ریپل و برخلاف بیت کوین روی بلاک چین فعالیت نمی‌کند. ارز شبکه استلار یا همان لومن قابل استخراج نیست و توسط شرکت مقدار مشخصی ایجاد شده است.

این ارز دیجیتال با افزایش قیمت خیلی خوبی که در سال ۲۰۱۷ داشت، بیش از ۴۱۹۰۰ درصد رشد کرد و در بین ارزهای با بازدهی بالا بود. البته در سال ۲۰۱۸ به دلیل روند نزولی در بازار ارزهای دیجیتال، با افت همراه شد.

استلار داغ ترین ارز دیجیتالی سال ۲۰۱۸ بوده است. و جزو هشتمین ارز دیجیتالی جهان است.

استلار چگونه کار می‌کند؟

به جز استفاده به عنوان ارز دیجیتال با کارمزد کم و سرعت بالا، استلار فراتر از یک ارز دیجیتال است. سازمان هایی مانند بانک و سیستم های مالی که اصطلاحا در شبکه به آن انچر (Anchors) گفته می شود در شبکه ارتباطات را بررسی می کنند. انچرها نهادهای قابل اعتمادی هستند که نقش پل های ارتباطی را در شبکه استلار را ایفا می کند.

مثلا شما در آمریکا و دوست شما در فرانسه است و از شما درخواست پرداخت ۱۰۰ یورو می کند. شما می توانید از شبکه استلار استفاده کنید و معادل دلاری را برای دوستتان بفرستید. این پول در بانک فرانسه کاملا خودکار تبدیل به یورو خواهد شد و به دست دوستتان خواهد رسید.

پس استلار می تواند مانند بقیه ارزهای دیجیتال در ولت ها جا به جا شود و یا از شبکه آن برای پرداخت های ارزی دیگر استفاده شود.

لومن (Lumen) چیست؟

لومن نام ارز مورد استفاده در شبکه استلار است که واحد اختصاری آن XLM است.
لومن ارز رایج شبکه استلار است. در ابتدا نام ارز دیجیتال این سیستم هم استلار بود. سال ۲۰۱۵ برای جلوگیری از گیج شدن کاربران نام ارز دیجیتال را لومن گذاشتند تا با استلار؛ یعنی شبکه انتقال و پرداخت اشتباه نشود.

استلار لومنس چگونه کار می کند؟

همانند بیشتر ارزهای دیجیتال دیگر، Stellar Lumens  از ویژگی های فن آوری بلاک چین برخوردار است.
شبکه استلار، بر روی وب سرورهای غیر متمرکز که توسط یک کنسرسیوم بین المللی پشتیبانی می شود اجرا می گردد.
این سرورها از ledger پشتیبانی می کنند که اطلاعات و معاملات شبکه را در آن دنبال می کنند.

در عمل، پروتکل استلارلومنس، مثل PayPal، یکپارچه تر و قابل انعطاف تر عمل می کند. برای شروع به استفاده از  Stellar، شما باید پول نقد را در شبکه ارسال کنید.

قیمت استلار لومن و عوامل موثر بر آن

قیمت استلار مخصوصا در چندماه اخیر رشد خیره کننده ای داشته است. یک سال پیش قیمت هر واحد از این ارز ۰.۰۰۲ دلار بود و اکنون که در حال نوشتن این مطلب هستیم حدود ۰.۷ دلار است. اگر سال گذشته ۱۰۰۰ دلار استلار می خریدید، امروز حدود ۳۵۰,۰۰۰ دلار سرمایه داشتید که با توجه به کاربرد های شبکه امکان افزایش قیمت آن بسیار زیاد است. به تازگی خبری تایید نشده منبی بر میزبانی ICO ها روی شبکه استلار منتشر شده است که در صورت صحیح بودن می تواند قیمت این ارز را تا چندین برابر افزایش دهد. بدیهی ست که استلار یک شبکه کاربردی است و با گسترش شبکه و پذیرش آن می تواند به رشد خوبش همچنان ادامه دهد. تراکنش های بسیار سریع و کارمزد کم از مزیت های این شبکه است.

یکی از ریسک های سرمایه گذاری در این ارز،‌متمرکز بودن شرکت است و اخبار و وقایع شرکت به شدت در قیمت آن موثر است.

تفاوت ریپل و استلار چیست؟

ارزاستلار از نظر ساختار و پروتکل اجرایی خیلی به سیستم ریپل شبیه است اما با ریپل تفاوت‌هایی جزئی دارد و این تفاوت‌ها در حال بیشتر شدن هستند از جمله:

 • استلار در مقابل ریپل، که بیشتر استفاده سازمانی دارد، بیشتر جنبه عمومی دارد.
 • ریپل نسبت به استلار متمرکز‌تر است. عضویت در شبکه ریپل و تایید تراکنش‌ها باید توسط بنیاد ریپل تایید شود اما در استلار عضویت آزادانه است.
 • استلار؛ در واقع یک فورک از ریپل است اما روز به روز تفاوتشان در حال بیشتر شدن است.
 • استلار؛ می‌تواند واسطه‌ای برای ارزهای ملی باشد.
 • استلار؛ یک بنیاد غیرانتفاعی است که مدعی مبارزه با فقر است اما ریپل یک شرکت انتفاعی است.
 • زمان تراکنش در ریپل ۴ ثانیه ولی در استلار ۲-۵ ثانیه است.
 • بازار هدف ریپل موسسات و شرکت‌های مالی است ولی بازار هدف استلار، افراد هستند.

چه نهادهایی از بلاک چین استلار استفاده می کنند؟

استلار در اکتبر ۲۰۱۷ پس اعلام همکاری و مشارکت با آی بی ام(IBM) وارد بازار شد. این مشارکت باعث ایجاد یک شبکه پولی در بین کشورهای اقیانوس آرام جنوبی شد. این پروژه انجام حداقل ۶۰ درصد از پرداخت های بین مرزی را در بین کشورهای این منطقه هدف قرار داده است. این کشورها شامل استرالیا، فیجی و تونگا است. این امر ارتباطات بین کسب و کارهای کوچک، غیر سودآور و موسسات بانکی را برای تسریع معاملات تجاری فراهم می کند. برای مثال یک کشاورز در یک منطقه می تواند با یک خریدار در منطقه ای دیگر ارتباط برقرار کرده و تراکنش مورد نظر خود را جهت انتقال پول انجام دهد.

در سال ۲۰۱۶ شرکت مشاورین فناوری معروف دلویت(Deloitte) همکاری با استلار را برای توسعه یک برنامه پرداخت اعلام کرد. در کنفرانسی در سال ۲۰۱۷ مک کالب، اعلام کرد که ۳۰ بانک برای استفاده از نقل و انتقالات برون مرزی خود از استلار استفاده کرده اند.

معایب استلار چیست؟

نقصی که برای استلار بیان می کنند این است که تحت یک شبکه غیرمتمرکز کار نمی کند. بلکه شبکه استلار یک شبکه شبه-متمرکز است. کوین های لومن در اختیار تیم مدیریتی استلار است و در آینده  طبق برنامه به شبکه تزریق می شود. این مسئله حاکمیت تیم مدیریتی را در آینده استلار بسیار تاثیرگذار می کند. در واقع آینده استلار به تصمیمات این تیم و شخص مکالب بستگی دارد. با این حال از لحاظ امنیتی شبکه استلار تاکنون دچار هیچ مشکلی نشده و از سطح امنیتی خوبی برخوردار است.

 آیا استلار امن است؟

استلار امنیت خود را در طول چندین سال اثبات کرده است. کارمزدهای ناچیزی که از کاربران دریافت می شود جهت جلوگیری از حمله به سرورهای استلار استفاده می شود. از طرفی استلار به اندازه کافی ایمن است که در حال حاضر به عنوان بخشی از بلاک چین بانک IBM استفاده می شود.

پیش بینی آینده ارز استلار (Stellar)

کارشناسان و تحلیلگران بازار سرمایه با توجه به آمار و نمودارها، آینده روشنی را برای ارز دیجیتال استلار پیش بینی کرده‌اند. آن‌ها معتقدند که سرمایه گذاری بر روی ارز Stellar یک گام مثبت و سودآور برای کاربر خواهد بود. در حقیقت نمی‌توان به طور قطعی آینده بازار سرمایه را پیش بینی کرد، اما با توجه به رونق بازار کریپتو و روند پیشرفت این ارز در ماه‌های اخیر می‌توان آینده روشنی برای آن تصور کرد.