کلاهبرداران چگونه از اسم نوبیتکس سوءاستفاده می‌کنند؟

۰۳ دی ۱۴۰۲
به نام نوبیتکس به کام کلاهبرداران !

متاسفانه در این شرایط بد اقتصادی سودجویان زیادی سعی در سو استفاده از مردم با ارزهای دیجیتال دارند. همانطور که میدانید ویژگی اصلی و مهم رمزارز ها غیر متمرکز بودن و ناشناس بودن است که باعث شده هر کلاهبرداری بتواند با نام  جعلی و مستعار اقدام به کلاهبرداری کند و هیچ ارگان و سازمانی امکان پیگیری اینگونه کلاهبرداری ها را نداشته باشند.

امروز به بررسی یکی از نوپا ترین روش های کلاهبرداری میپردازیم که سعی در جذب سرمایه کاربران مبتدی دارند.

ماجرای کلاهبرداری به نام نوبیتکس چیست؟

ماجرا از روزی شروع شد که چندین و چند دایرکت با محتوای زیر داشتیم:

ما ۱۰ هزار ترون به نوبیتکس دادیم ولی بهمون بر نمیگردونه! مگه نباید تو ۲۴ ساعت بهمون سودشو واریز کنن؟

یا

من بالای ۱۰۰ میلیون تومن به صرافی نوبیتکس دادم ولی وقتی به پشتیبانیشون میگم میگن شما به ولت صرافیتون نزدین!

در نگاه اول به نظر می آمد ما با یک پروژه کلاهبرداری جدید طرف هستیم. برای بررسی بیشتر اطلاعات دقیق ولت و تبلیغات مورد نظر را از مالباختگان درخواست کردیم و حدسمان درست بود!

یک صفحه اینستاگرامی با نام نوبیتکس اقدام به جذب سرمایه و کلاهبرداری کرده بود. این در حالی است که کلیه پست ها ، استوری ها و همه مشخصات پیج به صورت کامل از صفحه رسمی نوبیتکس کپی شده بودند. صفحه مذکور را مشاهده کنید:

اکانت جعلی به نام نوبیتکس در اینستاگرام

اکانت جعلی به نام نوبیتکس در اینستاگرام

طرح سود ۱۰۰ % تضمینی سرمایه گذاری!

در همین حال پست آخر این صفحه مربوط به طرح کلاهبرداری از کاربران ساده است. با این محتوا که:

اگر برایمان مبلغی واریز کنید در یک روز دوبرابرشو تحویل میگیرید!

خودتان عمق فاجعه را مشاهده کنید:

شعار کلاهبردار این است اگر 100 دلار واریز کنید 200 دلار دریافت میکنید!!

شعار کلاهبردار این است اگر ۱۰۰ دلار واریز کنید ۲۰۰ دلار دریافت میکنید!!

نمونه کاربران مالباختگان نوبیتکس (به نام نوبیتکس ولی غیر مرتبط با نوبیتکس)

کاربرانی که دانش فنی کمی داشتند به دنبال کشف حقیقت بودند و از طرف دیگر نرخ سود ۱۰۰ درصدی تازه وارد هارا قلقلک میداد! برای همین با مشاهده کامنتهای این پیج عده زیادی را در پی کشف حقیقت یافتیم که صاحبان پیج برای دفاع از اعتبار خود حدود ۵۰ استوری گذاشتند! نمونه ای از مالباختگان این پروژه را ببینید:

نمونه فریب کاربران به اسم سرمایه گذاری با سود 100 درصدی

نمونه فریب کاربران به اسم سرمایه گذاری با سود ۱۰۰ درصدی

نمونه فریب کاربران به اسم سرمایه گذاری با سود 100 درصدی

نمونه فریب کاربران به اسم سرمایه گذاری با سود ۱۰۰ درصدی

نمونه فریب کاربران به اسم سرمایه گذاری با سود 100 درصدی

نمونه فریب کاربران به اسم سرمایه گذاری با سود ۱۰۰ درصدی

در پایان باید یاد آوری کنیم هیچ راه به درآمد رسیدن یک شبه میلیونر شدنی وجود ندارد. برای تشخیص عیار یک پروژ] که آیا کلاهبرداری است یا نه،  هرگاه کلمه «سود» و کلمه «تضمینی» را دیدید بدانید این پروژه کلاهبرداری است!

کلاهبرداری جدید به نام نوبیتکس

نوبیتکس در آخرین یاد داشت خود در صفحات اجتماعی از کلاهبرداری های گسترده ای با نام نوبیتکس خبر داد:

اخیرا هنگام جستجو در گوگل مشاهده شده که علاوه بر آدرس‌های اصلی وبسایت نوبیتکس، وبسایت‌های دیگری نیز از نام نوبیتکس سوء‌استفاده کرده‌اند و با تغییر فریبنده‌ی برخی از واژه‌های آدرس اصلی سعی در دسترسی به اطلاعات حساب کاربری شما را دارند.

آدرس‌هایی که در کنار نتیجه‌ی گوگل آن‌ها (تصویر سوم) کلمه‌ی Ad یا Sponsered آمده، تبلیغ محسوب می‌شوند و با خریدن نتیجه‌ی جستجو از گوگل هرکسی می‌تواند آدرس خود را در آن‌جا نمایش دهد. بنابراین همواره به خاطر داشته باشید که روی این آدرس‌ها باید با وسواس بیشتری کلیک و اعتماد کنید. ترجیحا آدرس وبسایت‌های حساس مانند وبسایت‌های حوزه‌ی مالی و کریپتو را خودتان به صورت کامل در مرورگرتان تایپ کنید.

وبسایت‌های یاد شده از نظر ظاهری نیز به صورت فریبنده‌ای از وبسایت اصلی نوبیتکس کپی‌پرداری کرده‌اند.

روند کاری این وبسایت‌ها به این شکل است که ابتدا شما را به صفحه‌ای جعلی و مشابه صفحه‌ی ورود نوبیتکس هدایت می‌کنند و سپس با دریافت اطلاعات حساب شما، اقدام به برداشت از کیف پول رمزارزی نوبیتکس شما خواهند کرد.

بنابراین حتما علاوه بر توجه به آدرس وبسایتی که در حال استفاده از آن هستید، توجه داشته باشید که پیامک‌های کد تائید نوبیتکس به چه منظوری برای شما ارسال شده‌اند. در صورتی که برای «ورود به نوبیتکس» اقدام کرده‌اید اما پیامک «برداشت از حساب» برای شما ارسال شده، به هیچ عنوان کد را در اختیار‌ کسی قرار ندهید و با پشتیبانی نوبیتکس تماس بگیرید.

سودجویان ممکن است با تغییر حروف یا حذف و جابجایی آن‌ها یا با تغییر دامنه‌ی ir و net سعی بر فریب شما داشته باشند. برای اطمینان از امنیت حساب‌ کاربری خود، هنگام کار با وبسایت نوبیتکس حتما توجه داشته باشید که آدرس وبسایت یکی از دو آدرس اصلی نوبیتکس باشد.

منبع


کلاهبرداری جدید به نام نوبیتکس اینبار با بهانه استیک!

متاسفانه برخی از افراد سودجو اینبار بعد از رونمایی از طرح های استیکینگ نوبیتکس، به بهانه پرداخت سود ماهیانه اقدام به جذب سرمایه از کاربران میکنند. با هم یکی از این کلاهبرداری ها را ببینیم:

کلاهبرداری جدید به نام نوبیتکس کلاهبرداری جدید به نام نوبیتکس

متاسفانه شباهت این پیج به صفحه اصلی نوبیتکس بسیار بالاست. تمامی موارد عکس پروفایل، بیو، لینک داخل بیو، پست ها و استوری ها مطابق پیچ اصلی با چند ده هزار فالور است و قربانیان را ترغیب میکند تا به طمع مقداری سود، اصل سرمایه خود را در شبکه اجتماعی برای این افراد بفرستند.


شفاف سازی صرافی نوبیتکس درمورد کلاهبرداری هایی با اسم نوبیتکس

روابط عمومی صرافی نوبیتکس درباره اقدامات این صرافی برای جلوگیری از سوءاستفاده مجرمان، توضیح داد:

نوبیتکس با همکاری یک شرکت معتبر امنیت سایبری، اقدام به مسدود کردن اکانت‌های اینستاگرام و توییتر و کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی کرده که با جعل عنوان نوبیتکس اقدام به جذب سرمایه و کلاهبرداری از کاربران می‌کنند و تاکنون ده‌ها پیچ از جمله همین صفحه‌ای که در مطلب درج شده، با اقدامات نوبیتکس حذف شده‌اند. از طرفی نوبیتکس بارها از طریق شبکه‌های اجتماعی این پلتفرم و مجله نوبیتکس به کاربران هشدار داده که نوبیتکس هیچگونه جذب سرمایه و سوددهی از این طریق به کاربران نداشته و هرگونه اعلام پرداخت سود در ازای دریافت رمزارز، به قصد سوءاستفاده و اقدامات مجرمانه صورت می‌گیرد. همچنین کاربران دقت کنند که صرفا از مجاری رسمی نوبیتکس که در زیر به آنها اشاره شده، اخبار نوبیتکس را پیگیری کنند و در این زمینه دقت نظر داشته باشند؛ چراکه برخی کلاهبرداران با تغییر چند حرف، اقدام به جعل عنوان نوبیتکس می‌کنند.

در ادامه این بیانیه آدرس رسمی سایت نوبیتکس به همراه شبکه های اجتماعی آن بیان شده است:

وبسایت نوبیتکس: nobitex.ir
کانال تلگرامی نوبیتکس: nobitexmarket
صفحه اینستاگرام نوبیتکس: nobitex_market
توییتر نوبیتکس: nobitexmarket


سوالات متداول

آیا صرافی نوبیتکس کلاهبرداری است؟

خیر پروژه های اینچنینی فقط از اسم و برند نوبیتکس استفاده میکنند و متاسفانه جیب کاربران را خالی میکنند. تا کنون هیچ گزارشی از کاربران ما مبنی بر کلاهبرداری بودن صرافی نوبیتکس و کارکنانش به گوش نرسیده است.

مالباختگان نوبیتکس باید چه کنند؟

مالباختگان اینگونه پروژه ها باید از صاحبان پیج به پلیس فتا شکایت کنند. اینگونه پروژه ها ربطی به نوبیتکس ندارد.

چگونه بفهمیم یک پروژه با سود تضمینی ارز دیجیتال از طرف نوبیتکس است یا نه؟

صرافی های معتبر ایرانی هیچگاه سرمایه کسی را جمع نمیکنند و حتی اگر چنین قصدی داشته باشند، شبکه های اجتماعی آخرین جاییس که این کار را میکنند. پس با قطعیت هر پروژه سود تضمینی ارز دیجیتال و سرمایه ارز دیجیتال کلاهبرداری است.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «کلاهبرداران چگونه از اسم نوبیتکس سوءاستفاده می‌کنند؟» با ما درمیان بگذارید.

10 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

‫17 نظر

 • ۲۰۷۶۳۴ کد تخفیف ۲۰ درصدی. صرافی خوبیه من راضیم. دو ساله باهاش کار میکنم بی مشکل نیس اما برا من عالیه

 • چرا صرافی نوبیتکس از کسی که جعل اکانت کرده شکایت نمیکنه. شاید خود صرافی نوبیتکس اکانت فیک میسازه

 • سلام وقت بخیر
  سایت nobitex.ir
  کلاه بردار؟
  اگه کلاه بردار هست چطور اطلاعاتمون رو حذف کنیم؟

 • سلام از طریق تلگرام برام چند وقتی پیام اومده ‌‌من تشویق کرده برم سایت نوبیتکس دات ای ار من رفتم ثبت نام کردم طی مراحل ثبت نام عکس کد ملی عکس چهره من و‌ حساب بانکی ازم‌خپاست تمام انجام دادم و الان میگه از این سایت حداقل ۲۰۰ دلار خرید کنم و روزانه ۴ دلار درآمد داره
  خواستم راهنمایی کنین ممنون میشم

 • سلام چند وقت دارم برا سرمایه گذاری بین ۱۵ تا ۲۰ تومن میشه وارد این بازار شد.باید هر روز خرید و فروش کنی …یا میشه خرید کنی بذاری کنار تا چند وقت دیگه….

 • سلام سایت belem کلاهبرداری هست من و کل مجموعه امون حسابش خالی شده

 • سلام
  تا الان تقریبا دو سال از عضویت من در صرافی نوبیتکس می گذرد و واقعا ازش راضی هستم همه برداشت و واریزهای اون و تمام معاملاتش به موقع بوده و تا الان حتی یک ریال از بنده بالا نکشیده امیدوارم موفق و موید باشند

 • سلام شرکتEfexprime tradedنیز کلاهبرداری است

 • سلام من با برنامه یوبیت کار میکنم اما الان حساب بانکیم مسدود شده و پس از پیگیری مشخص شده اسم درگاه من ثبت شده و بابت فروش های ارز تتر به حسابم پولی واریز شده اما نمیدانم مشکل کجاست و باید چه کاری انجام دهم لطفا راهنمایی کنید

 • سلام خسته نباشین
  من با یک نفر آشنا شدم بهم گفت توی صرافی نوبیتکس حساب باز کنم. گفت سرمایه رو خودش واریز میکنه. بهم گفت شما فقط باید همیشه در دسترس باشی که وقتی گفتم شما خرید بزنی. بنظرتون مشکوکه؟ انجام ندم؟ گفت روزانه هم حقوق میده

  • اگع میخوای خودتو بد بخت کنی اینکارو بکن اگه نه که طمع نکن ، این دوستان با این روشها پولشویی میکنن و نهایتا به شما هفته ای حداکثر ۲‌میلیون پول میدن ، بعدش شما میمونید با پرونده ی کلاهبرداری چند میلیاردی

 • سلام اگه در دام همچین پروژه هایی افتادیم.ایا راهی برای پیگیری هست یا نه؟

  • سلام نه متاسفانه
   چون از برند نوبیتکس سو استفاده شده شاید مردم به عنوان کلاهبردار از خود نوبیتکس شکایت کنند. اما کار به جایی نمیرسه و نمیتونن هویت پشت یک ولت ناشناس رو پیدا کنن.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *