قدیمی ترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال | بروزرسانی فروردین ۱۴۰۳

۱۰ مرداد ۱۴۰۱
قدیمی ترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال

مدتی است که تعداد صرافی های ارز دیجیتال ایرانی به حدی بالا رفته است که شناخت و بررسی تک تک آنها امکان ناپذیر شده. اکثر صرافی های جدید ارز دیجیتال سعی کرده اند با پوشش ضعف رقبای خود جایگاه ویژه ای در بازار ارز های دیجیتال پیدا کنند. اما یکی از بحث بر انگیز ترین معیار ها در انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی همواره قدمت صرافی ها بوده و هست.
قدمت صرافی های ایرانی بین ۱ تا ۴ سال است که این نشان می دهد صرافی های ارز دیجیتال ایرانی سابقه طولانی در خرید و فروش ارز های دیجیتال دارند . با ما همراه باشید تا قدیمی ترین های این کار را بشناسید!

جدول مقایسه قدمت صرافی های ارز دیجیتال ایرانی

این جدول در تاریخ فروردین ۱۴۰۳ بروزرسانی گردید:

نام صرافی

اپلیکیشن موبایل

تعداد ارزهای

قابل معامله

قدمت صرافی
نوبیتکس فقط اندروید ۳۰ ارز ۴ سال
بیت ۲۴ اندروید و iOS ۵۳۰ ارز ۴ سال
ارز پایا اندروید و iOS ۲۹ ارز ۴ سال
والکس فقط اندروید ۱۹ ارز ۳ سال
اوکی اکسچنج فقط اندروید ۱۹ ارز ۲ سال
اریترون فقط اندروید ۷۰۰ ارز ۱ سال
تبدیل فقط اندروید ۷۴ ارز ۱ سال
رابین کش ندارد ۵۳ ارز ۱ سال
بیت پین اندروید و iOS ۱۱۳ ارز ۱ سال
بیتستان ندارد ۶۵ ارز ۲ سال
اکسیر فقط اندروید ۲۳ ارز ۳ سال
فینیکس اندروید و iOS ۱۲ ارز ۱ سال
جیبتکس ندارد ۱۱ ارز ۲ سال
نیک مارکت ندارد ۳۴ ارز ۲ سال
رابکس ندارد ۱۰۱ ارز ۳ سال
رمزینکس اندروید و iOS ۲۵ ارز ۳ سال

آخرین تغییرات صرافی هارا در اطلاعیه ها و اخبار مهم صرافی‌های ارز دیجیتال بخوانید.

طبق جدول بالا در حال حاضر صرافی های نوبیتکس ، ارز پایا ، والکس ،اکسیر و رابکس و رمزینکس با حدود سه تا چهار سال سابقه ، قدیمی ترین صرافی های ایرانی هستند و صرافی های تبدیل ، رابین کش ، اریترون ، بیت پین و فینیکس با کمتر از یک سال سابقه جدیدترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی به شمار می آیند.


خلاصه پژوهش مقایسه قدمت صرافی های ایرانی ارز دیجیتال توسط تحلیل گران میهن سیگنال

بهترین صرافی ایرانی کدام است؟

به صورت قطعی نمی توان بهترین صرافی را مشخص کرد، اما به صرافی های نوبیتکس و والکس به دلیل نقدینگی بالا ،اعتبار و قدمت فوق العاده، تعداد ارزهای نسبتا بالا و مقدار کارمزد منطقی میتوان لقب « بهترین صرافی ارز دیجیتال در سال ۱۴۰۱ » را اهدا کرد. برای اطلاعات بیشتر حتما مقاله بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی را بخوانید.

قدیمی ترین صرافی ایرانی کدام است؟

صرافی های نوبیتکس ،بیت ۲۴، ارز پایا ، والکس ،اکسیر و رابکس و رمزینکس با حدود چهار سال سابقه ، قدیمی ترین صرافی های ایرانی هستند.

جدیدترین صرافی ایرانی کدام است؟

صرافی های تبدیل ، رابین کش ، اریترون ، بیت پین و فینیکس با کمتر از یک سال سابقه جدیدترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی به شمار می آیند.


معرفی قدیمی ترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال

قدیمی ترین صرافی برای ایرانی ها در ادامه این مطلب معرفی می شوند:

رتبه اول قدیمی ترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال : صرافی نوبیتکس

در این پژوهش صرافی نوبیتکس با ۴ سال سابقه ، رتبه اول قدیمی ترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال در فروردین ۱۴۰۳ را به دست آورده.

صرافی نوبیتکس اولین‌ بار در سال ۱۳۹۶ با هدف رفع مشکلات تحریم برای خریدوفروش در بازار ارزهای دیجیتال شروع به کار کرد. کارمزدهای این صرافی براساس حجم معاملات سی‌روزه محاسبه می‌شود و معمولاً بین ۰/۳۵ تا ۰/۲ درصد است. شما برای ثبت‌نام در این صرافی و خریدوفروش ارز، نیاز به احراز هویت و ارائه مدارک شناسایی دارید. همچنین شما برای واریز و برداشت باید احراز هویت ۲ عاملی انجام دهید. این صرافی از ۱۴ ارز دیجیتال برتر و همچنین تعداد محدودی از جفت ارزهای معاملاتی پشتیبانی می‌کند. تعداد این رمز ارزها به‌مرور زمان بروزرسانی می‌شود و افزایش می‌یابد. اما به‌طورکلی محبوب‌ترین رمز ارزهای حال حاضر موجود در این صرافی بیت کوین، دوج کوین، تتر و… است.

ویژگی های صرافی نوبیتکس

مزایای صرافی نوبیتکس

 • این صرافی دارای کیف پول داخلی است که از ایمن‌ترین والت‌های موجود در صرافی‌های داخلی محسوب می‌شود. سرورهای این کیف پول‌ها به گونه‌ای است که احتمال هرگونه سوءاستفاده و هک شدن را از بین می‌برد. همچنین این صرافی ادعا می‌کند که از دارایی‌های کاربران در این کیف پول به‌صورت آفلاین و ذخیره‌سازی سرد نگهداری می‌کند.
 • یکی از بهترین ویژگی‌های این صرافی داشتن تیم مجرب و پاسخ‌گو است که به‌صورت ۲۴ ساعته در حال خدمت‌رسانی به کاربران هستند.

معایب صرافی نوبیتکس

 • سیستم در زمان افزایش معاملات، ممکن است از دسترس خارج شود.
 • صرافی نوبیتکس قابلیت‌های جانبی برای انجام معاملات مارجین و دیگر معاملات پیشرفته را ندارد.
دریافت تخفیف ویژه در کارمزد

اگر از لینک زیر در صرافی نوبیتکس ثبت نام کنید، ۱۰ درصد در اولین معاملات خود تخفیف کارمزد دریافت میکنید.

ثبت نام و دریافت تخفیف

رتبه دوم قدیمی ترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال : صرافی بیت ۲۴

در این پژوهش صرافی بیت ۲۴ با نزدیک به ۴ سال سابقه ، رتبه اول قدیمی ترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال در فروردین ۱۴۰۳ را به دست آورده.

صرافی بیت ۲۴ یک سامانه خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران است که با هدف حذف واسطه‌ها و افزایش امنیت و سرعت معاملات رمز ارزها از سال ۱۳۹۸ فعالیت می‌کند. این صرافی تاکنون امکان معامله چند ارزدیجیتال را فراهم کرده که توانسته با رابط کاربری جذاب خود کاربران زیادی را ترغیب به استفاده از پلتفرم خود کند. این صرافی در نظر دارد به زودی از سرویس های متنوعی مانند بات معامله‌گری ، سرویس استیکینگ و پروتکل وام دهی رونمایی کند.

ویژگی های صرافی بیت 24

ویژگی های صرافی بیت ۲۴

در تجربه اولیه کارشناسان میهن سیگنال در استفاده از بیت ۲۴، مشکل خاصی رویت نشد. فضای کاربری این صرافی بسیار جذاب و ساده بود. این رابط کاربری در نرم افزار بیت ۲۴ هم وجود داشت. برای دانلود و استفاده از نسخه اندروید و آی او اس اپلیکیشن این صرافی میتوانید از لینک زیر استفاده کنید.

مزایا و معایب صرافی بیت ۲۴

مزایا

 • تعداد ارزهای بالا
 • اپلیکیشن اندرویدی و آی او اس

معایب

 • نبود فضای تست نت
 • نداشتن بات معامله گر
همین الان بیت ۲۴یی شو!

با عضویت در صرافی بیت ۲۴، در کارمزد معاملات خود تخفیف بگیر

ثبت نام و دریافت تخفیف

رتبه سوم قدیمی ترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال : صرافی ارزپایا

در این پژوهش صرافی ارز پایا با ۴ سال سابقه ، رتبه دوم قدیمی ترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال در فروردین ۱۴۰۳ را به دست آورده.

صرافی ارز پایا بستری برای خرید و فروش آسان و آنلاین ارزهای دیجیتال است. این صرافی امکان استفاده از کیف پول اختصاصی را برای کاربران خود فراهم کرده است. در وب‌سایت اصلی صرافی ارز پایا شما می‌توانید اطلاعات دقیقی از ابتدای افتتاح صرافی تا به امروز کسب کنید. با توجه به این امر که این صرافی طی چندین سال فعالیت خود هیچ‌گونه گزارش منفی نداشته، می‌توان گفت که تا حد بسیار زیادی معتبر و قابل اعتماد است. زیرا رزومه عالی این صرافی بزرگ‌ترین اعتبار آن در بازار ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود.

ویژگی های صرافی ارایا

ویژگی های صرافی ارایا

مزایای صرافی ارز پایا

 • وب‌سایت کارآمد و مجهز به زبان فارسی با عملکرد قابل قبول.
 • پشتیبانی آنلاین و سریع.
 • امکان شارژ و برداشت از حساب با روش ریالی در این وب‌سایت.

معایب صرافی ارز پایا

 • نداشتن رگوله مهم‌ترین ایراد این صرافی است.
دریافت تخفیف از ارزپایا

اگر از لینک زیر در صرافی ارزپایا ثبت نام کنید، تخفیف ویژه میگیرید.

ثبت نام و دریافت تخفیف

رتبه چهارم قدیمی ترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال : صرافی والکس

در این پژوهش صرافی والکس با ۳ سال سابقه ، رتبه سوم قدیمی ترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال در فروردین ۱۴۰۳ را به دست آورده.

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و مشکلات کاربران ارزهای دیجیتال، انتخاب و استفاده از یک صرافی معتبر و قابل اعتماد است. با توجه به وجود تعداد بالای پلتفرم‌های معاملاتی داخلی و خارجی انتخاب معتبرترین آن‌ها کار آسانی نیست. صرافی والکس به عنوان یک پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال در ایران توانسته با ارائه خدمات مناسب، پشتیبانی ۲۴ ساعته و قوی و تأمین امنیت کاربران، در لیست فهرست ۵ صرافی معتبر و مطرح داخلی قرار گیرد. این صرافی یک پلتفرم آنلاین برای معاملات ارزهای دیجیتال است که به عنوان یک واسطه میان خریداران و فروشندگان ارزهای دیجیتال انجام معامله را آسان می‌سازد. در پلتفرم والکس کاربران می‌توانند قیمت پیشنهادی خود را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال اعلام کنند و به طور مستقیم با کاربران دیگر معامله داشته باشند.

ویژگی های صرافی والکس

ویژگی های صرافی والکس

مزایا صرافی والکس

 • ارائه کیف پول اختصاصی و ایمن به کاربران.
 • خرید و فروش سریع ارزهای دیجیتال.

معایب صرافی والکس

 • نداشتن رگوله مناسب.
 • کند بودن سرورهای سایت در زمان شلوغی.

رتبه پنجم قدیمی ترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال : صرافی اکسیر

در این پژوهش صرافی اکسیر با ۳ سال سابقه ، رتبه چهارم قدیمی ترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال در فروردین ۱۴۰۳ را به دست آورده.

صرافی اکسیر یک پلتفرم آنلاین معاملات ارزهای دیجیتال در ایران است. این صرافی تنها به عنوان یک واسطه میان خریداران و فروشندگان رمز ارز فعالیت می‌کند و خود هیچ‌ گونه فعالیتی در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال ندارد. هدف این صرافی ارائه زیرساخت‌های لازم به‌ منظور تشکیل و ایجاد یک پلتفرم داخلی برای انجام آسان‌تر معاملات ارز دیجیتال با پول رایج کشور است.

ویژگی های صرافی اکسیر

ویژگی های صرافی اکسیر

مزایا صرافی اکسیر

 • ارائه خدمات و پشتیبانی ۲۴ ساعته.
 • دریافت کارمزد طبق نرخ تعیین شده.

معایب صرافی اکسیر

 • محدودیت‌های بسیار برای ثبت‌ نام و استفاده از پلتفرم.
 • محدودیت برای انتقال و برداشت وجه.

 

رتبه ششم قدیمی ترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال : صرافی رمزینکس

در این پژوهش صرافی رمزینکس با ۳ سال سابقه ، رتبه پنجم قدیمی ترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال در فروردین ۱۴۰۳ را به دست آورده.

صرافی رمزینکس یکی از قدیمی‌ترین پلتفرم‌های معاملاتی بیت‌ کوین و سایر ارزهای دیجیتال است. این پلتفرم از دو بخش عمده صرافی و ترید تشکیل شده است. در بخش صرافی شما می‌توانید به‌ آسانی قیمت ارز مورد نظر خود را مشاهده کنید و معامله خود را انجام دهید. توجه داشته باشید که در بخش صرافی شما نمی‌توانید قیمت مورد نظر خود را برای معامله لحاظ کنید. بر خلاف بخش صرافی در قسمت ترید شما می‌توانید با سایر کاربران معامله و قیمت پیشنهادی خود را ارائه کنید.

ویژگی های صرافی رمزینکس

ویژگی های صرافی رمزینکس

مزایا صرافی رمزینکس

 • خرید و فروش آسان رمز ارزهای دیجیتال.
 • ایجاد امنیت بالا برای کاربران.

معایب صرافی رمزینکس

 • گرافیک سخت و پیچیده برای افراد مبتدی.
 • کند بودن سرورها در صورت شلوغی وب‌ سایت.

 


چه معیار هایی برای انتخاب قدیمی ترین صرافی ایرانی در نظر گرفتیم؟

 • اعلام خود صرافی
 • میزان سابقه ثبت دامنه
 • در تمام صرافی هایی که به معرفی آنها پرداختیم ، صفحه ای به نام درباره ما وجود دارد که به صورت واضح میزان قدمت صرافی مشخص شده است. همچنین با استفاده از ابزار های آنلاین سابقه ثبت دامنه را چک کردیم و در نهایت نتایج حاصل از این بررسی را به صورت کامل در جدول مقایسه قدمت صرافی ها (بالای صفحه) آورده ایم.

جدیدترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی

همچنین به درخواست کاربران صرافی های  آریومکس ،آنلاین تتر ، ارز فی ، ارزان بیت ، ارزایف ، ارزاینجا ،  ارزبیتکس ،  ارزیپتو ،  اکس کاپیتال  ، اکس نوین  ، اکسچنجر پرو ، اکسفور ، اکسیر پرو ، انی چنج  ، ایران پرفکت ، ایرانیکارت ، باکوین ها ، بی بیت ،  بیت ایمن ، بیت برگ ، بیت گرند ، بیت میت ، بیت ویرا ، هلو اکس ، پارس بیت، پرشین والت ، پول نو، پی ۹۸ ، پینگی ، تتر ایران ، تک چنج ، جیبیتکس ، چنج کن ، دیجی اکسچنج ، دیجی بیت ، دیجی پول ، دیدکس ، رادین ، رمزکس ، سرمایکس ، سلام کریپتو ، سیتکس ، فینیکس ، کافه ارز ، کوین نیک مارکت ، مستر بیتکس ، مشهد اکسچنج ، مهران بیت ، موربیت ، نوین بی تی سی ، همتا پی ، وان اکسچنج ، یوبیتکس ، صرافی لایو ، نیل ، او ام پی فینکس ، بیت ۲۴ ،  اکس کپیتال ، بیت ایمن ، بیت نوین ، مهران بیت و کیوسک و اریترون و … بعد از بررسی های نهایی و اطمینان ، به لیست قدیمی ترین صرافی های ایرانی به مرور زمان اضافه خواهند شد.

سخن آخر

در این مقاله با قدیمی ترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال در فروردین ۱۴۰۳ آشنا شدیم. برای خرید ارز دیجیتال با مناسب ترین قیمت می توانید از سرویس مقایسه قیمت ارز های دیجیتال در صرافی های ایرانی استفاده نمایید تا با کمترین هزینه ارز دیجیتال بخرید. اگر صرافی معتبری از قلم افتاده لطفا نامش را در قسمت نظرات بیاورید تا در اسرع وقت آن را بررسی کنیم.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «قدیمی ترین صرافی ایرانی ارز دیجیتال | بروزرسانی فروردین ۱۴۰۳» با ما درمیان بگذارید.

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج ایران لینک ثبت نام

nobitex

نوبیتکس

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

اریترون

اریترون

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

آبان تتر

آبان تتر

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.
شیبا اینو رایگان

بعد از تکمیل احراز هویت در جشنواره آبان تتر، شیبا اینوی رایگان هدیه بگیر!

دریافت هدیه

‫4 نظر

 • ممنون از مطلب مفیدی که زحمت کشیدید.
  فقط با توجه به پرامترهای اعلام شده فکر نمیکنم لیست صرافیهای شما کامل باشه.
  صرافی کوینینو ۲ سال است که وارد این صنعت شده و با امکانات مهیج مانند ایجاد بازار OCO و P2P و همچنین ایجاد فرصت سرمایه گذاری و البته امنیت بسیار بالا و پشتیبانی ۲۴ ساعته جاش در لیست شما خالیه.

 • سلام و سپاس. لطفا رفرنس اصلی مطالب فوق را اعلام بفرمایید.

 • خیلی از پروژش خوشم میاد ممون بابت مطلب مفید و عالیتون یه موضوع مهم اینه که میخای یه نظر ساده بذاری باید هفت خان رستم رو رد کنی خب کامنتو راحترش کنین که سریع بتونن نظراتشونو ثبت کنن همه بازم ممنون

 • ‏جهت بهرمندی از تخفیف دائمی ۲۰ درصددر کارمزد معاملات حتما دقت فرمایید حین ثبت نام کد معرف ۹۰۰۸۲ در کادر مربوطه وارد شده باشد و یا بلافاصله و تا قبل از ۲۴ ساعت پس از ثبت نام از منوی سمت راست قسمت معرفی دوستان در پایین صفحه در قسمت”در صورت معرفی شدن توسط سایر کاربران” کد ۹۰۰۸۲ را وارد نمایید.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *