صرافی بیت پین (bitpin) |آموزش و نحوه معامله گری در صرافی بیت پین

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
از 0 تا 100 صرافی بیت پین (bitpin)

بیت‌پین (bitpin)، محصول شرکت سنا ایمن مبادله از گروه شرکت‌های مطرح در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، مدیریت مالی و سرمایه‌گذاری و حقوقی به همراه تیمی از خبرگان حوزه فناوری و مدیریت مالی است. با توجه به اینکه بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال یک دارایی امن و مهم جهت سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، و از سوی دیگر امنیت و سادگی این معاملات در کشور از اهمیت بالایی برخوردار است، این تیم تصمیم به ایجاد یک سیستم امن، ساده و حرفه‌ای با در نظر گرفتن الزامات قانونی و حقوقی برای سرمایه‌گذاران، بازرگانان و فعالین کسب‌وکار جهت سرمایه‌گذاری و استفاده از ارزهای دیجیتال گرفت.

قبل از انتخاب یک صرافی ارزدیجیتال حتما مقاله معرفی بهترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی را مطالعه کنید.

نحوه ثبت نام در صرافی بیت پین (bitpin) چگونه است؟

اگر برای اولین بار است که در سایت بیت پین قصد خرید دارید، باید در این صرافی ارز دیجیتال ثبت نام کنید و برای ثبت نام نیز ابتدا بایستی احراز هویت شما انجام شود. در صورت داشتن حساب کاربری و تایید احراز هویت، کافی‌است وارد حساب کاربری خود شوید و معامله کنید.

در صفحه اولیه بیت پین، امکاناتی از قبیل رمز ارزهای مختلف، دانلود اپلیکیشن موبایل ( قابل دانلود از بازار و مایکت و… می باشد) و پشتیبانی ۲۴ ساعته مشاهده می شود.

ابتدا از طریق آدرس bitpin.ir وارد سایت صرافی شده سپس از بخش ورود/ثبت نام وارد می شوید و مراحل زیر را برای ثبت نام طی می کنید.

نحوه ثبت نام در صرافی بیت پین چگونه است؟

 1. ابتدا شماره تلفن یا ایمیل را مطابق شکل زیر وارد کنید.
 2. دکمه پذیرش قوانین و مقررات را تیک بزنید (جهت افزایش اطلاعات می توان ” قوانین و مقررات ” را کلیک کرده و قوانین این صرافی را مطالعه فرمایید)
 3. گزینه «ثبت نام» را کلیک می کنیم.

نحوه ثبت نام در صرافی بیت پین چگونه است؟

بعد از وارد کردن کد فعال سازی، وارد بخش ثبت نام می­ شوید. حال باید نام، نام خانوادگی و یک رمز عبور ۸ کاراکتری را در قسمت های مشخص شده در تصویر زیر را  وارد کنید:

نحوه ثبت نام در صرافی بیت پین چگونه است؟

آشنایی با پنل کاربری صرافی بیت پین (bitpin)

برای تکمیل حساب کاربری باید مراحل زیر طی شود:

مرحله اول: مطابق تصویر زیر، ابتدا وارد بخش «تکمیل حساب کاربری»  می شوید و «حساب کاربری» را انتخاب می­کنید:

آشنایی با حساب کاربری در صرافی بیت پین

چگونه در صرافی بیت پین (bitpin) احراز هویت کنیم؟

مرحله دوم: با زدن دکمه «شروع احراز هویت» وارد مرحله بعدی می شوید:

جزئیات کامل مراحل احراز هویت در سایت بیت پین

مرحله سوم: این مرحله شامل ۵ بخش اصلی می شود، که باید به ترتیب هر بخش را تکمیل کنید و وارد بخش بعدی شوید. مطابق تصویر زیر اطلاعات خواسته شده ی مراحل ۱تا ۵ وارد کنید:

جزئیات کامل مراحل احراز هویت در سایت بیت پین

۱. آدرس ایمیل

در کادر مربوطه، آدرس ایمیل را وارد کنید تا کد فعالسازی برای شما ارسال شود. کد ارسال شده به آدرس ایمیل خود را در کادری که ظاهر می شود وارد می کنید و  سپس دکمه «تایید» را می زنید.

۲. تایید کارت شناسایی

در این بخش ابتدا مشخصات فردی خود را وارد می کنید و پس از انجام این کار عکس کارت ملی خود را بارگذاری می کنید.

۳. تایید کارت بانکی

در این بخش باید شماره شبا و شماره کارت بانکی را وارد کنید. این کارت باید حتما به اسم خود شما باشد. توجه داشته باشید، امکان واریز وجه از طریق درگاه بانکی صرفا از مبدا کارت هایی که تایید شده باشند وجود خواهد داشت.

۴. بارگذاری تعهدنامه

اگر کاربر قصد داشته باشد از سطح ۲ به سطح ۳ (در سطح ۳ سطح برداشت بالاتر و سقف واریز نامحدود می شود) ارتقاء پیدا کند، باید این مرحله را نیز طی کند. طبق «راهنمای سطوح کاربری»  کاربر برای این کار باید تعهدنامه همراه با عکس خویش انداز (سلفی) را آپلود کند.

بعد از تکمیل این ۴ مرحله، کاربر سطح ۳ محسوب می شوید. جهت کاهش کارمزد  کاربر می تواند سطح خود را با بارگذاری یکسری مدارک لازم افزایش داد. اما وقتی کاربر سطح ۳ باشید کارمزد پایه ریالی: میکر  و تیکر   می باشد و اگر به صورت تتر معامله کنید کارمزد میکر  و تیکر  محاسبه خواهد شد.

۵. تایید محل سکونت

در این مرحله اگر شرایط ارتقاء به سطح ۴ (سطح ۴ جز سطوح ویژه بیت پین محسوب می شود) را داشته باشید، ادامه دهید ولی اگر ندارید، گزینه «بعدا تکمیل می‌کنم» را انتخاب کنید تا درخواست شما به پشتیبانان بیت‌پین منتقل شود.

چگونه در صرافی بیت پین (bitpin) جایزه ببریم؟

در این بخش یکسری مسابقات همراه با جوایز نفیس برای کاربران خوش شانس بیت پین وجود دارد که هر ماه برگزار می شود.

چگونه در صرافی بیت پین جایزه ببریم؟

آیا می توان از طریق صرافی بیت پین (bitpin) ارزدیجیتال هدیه داد؟

یکی از امکانات صرافی بیت پین ایجاد «کارت هدیه» با مبالغ ارزی دلخواه می باشد. کاربر می تواند با ایجاد گیفت کارت هایی با متن تبریک دلخواه، به دوستان و همکاران خود ارزدیجیتال هدیه دهد.

آیا می توان از طریق صرافی بیت پین  ارز دیجیتال هدیه داد؟

چگونه میتوان از طریق صرافی بیت پین (bitpin) کسب درآمد کرد؟

در این بخش کاربر می تواند با ایجاد لینک دوستان خود را به صرافی بیت پین دعوت کند. با اشتراک گذاری لینک ایجاد شده، کاربر  کارمزد تخفیف می گیرد. همچنین کاربر می تواند درصد تخفیف را بین خود و دوستانی که از طریق لینک دعوت ثبت نام می کنند، تقسیم کند.

چگونه کیف پول بیت پین را شارژ کنیم؟

در بخش کیف پول می توان کار هایی از قبیل بررسی موجودی، برداشت و واریز وجه را انجام داد.

نحوه واریز به کیف پول بیت پین

جهت واریز به تومان روی گزینه « واریز» کلیک کنید، در کادر باز شده رمز ارز مورد نظر خود را انتخاب نمایید تا وارد صفحه «انتقال به درگاه پرداخت» شوید. واریز را می توان به دو روش «واریز آنلاین» و «واریز بانکی» انجام داد.

 واریز آنلاین

برای این نوع واریز ابتدا مقدار مبلغ واریزی به تومان و شماره کارت را وارد نموده و در انتها گزینه «انتقال به درگاه پرداخت» را کلیک کنید.

چگونه کیف پول بیت پین را شارژ کنیم؟

واریز بانکی

وقتی مقدار واریز بیش از ۵۰ میلیون تومان باشد از گزینه «واریز بانکی» استفاده نمایید. برای این کار ابتدا در کادر سبز رنگ مشخص شده در تصویر زیر «دریافت شناسه» را کلیک کنید تا شناسه واریز را دریافت کنید.

چگونه کیف پول بیت پین را شارژ کنیم؟

نحوه برداشت از کیف پول بیت پین

جهت برداشت وجه دکمه ی «برداشت» را در صفحه کیف پول کلیک کنید، در کادر باز شده رمز ارز مورد نظر را انتخاب کنید تا وارد صفحه «درخواست برداشت وجه» شوید.

کاربر می تواند علاوه بر، برداشت کردن از کیف پول بیت پین، با داشتن آدرس کیف پول یک صرافی دیگر نیز برداشت را انجام دهد.

مشاهده نمودار در کیف پول بیت پین

این گزینه مقدار دارایی کیف پول شما را به صورت نمودار نشان می دهد. گزینه تتر یا تومان نیز ارزش دارایی ها را بر اساس این ارز ها نشان می دهد.

چگونه در صرافی بیت پین (bitpin) معامله گری کنیم؟

جهت خرید ارز، گزینه معامله را کلیک کنید. در کادر باز شده ابتدا نوع و مقدار ارز دیجیتال مورد نظر را انتخاب کنید. وقتی گزینه «ثبت سفارش خرید» را کلیک کنید بیت کوین موردنظر خریداری می شود. برای فروش نیز ابتدا نوع و مقدار ارز مورد نظر خود را به صورت دلخواه انتخاب می کنید، بعد گزینه «ثبت سفارش فروش» را کلیک می کنید.

توضیحات کامل در مورد معامله گری و ترید در صرافی بیت پین

پلتفرم خرید و فروش در صرافی بیت پین (شماره ۲ در تصویربالا)

در این بخش می توان سفارش موردنظر خود را به صورت خودکار ثبت کرد.

 1. سفارش Limited order (شماره ۳ در تصویربالا)

اگر گزینه «محدود» را استفاده کنید، مقدار و قیمت سفارش موردنظر خود را در کادر نمایش داده شده وارد کنید تا به صورت خودکار کارمزد، مبلغ کل و دریافتی شما را محاسبه کند. اگر گزینه خرید یا فروش بیت کوین را بزنید برای شما سفارش ثبت می شود و در لیست سفارشات باز شما  قابل مشاهده می شود.

 1. سفارش فوری (شماره ۴ در تصویربالا)

این نوع سفارش مخصوص کاربرانی می باشد که وقت برای منتظر ماندن جهت خرید ندارند و می خواهند فوری سفارش خرید یا فروش خود را انجام دهند. برای خرید یا فروش «سریع» از این گزینه استفاده می شود. ابتدا مقدار ارز سفارشی خود را وارد کنید و وقتی «گزینه خرید یا فروش بیت کوین» را انتخاب کنید با توجه به فوریت انجام سفارش، خرید یا فروش شما با قیمت بالاتری انجام می گیرد.

 1. سفارش OCO (One Cancels the Other) (شماره ۵ در تصویربالا)

در این بخش معاملات دوشرطی تعیین می شود یعنی معامله گر می تواند دو سفارش محدود و حد ضرر را همزمان تنظیم کند. کاربر می تواند در این کادر یک استاپ و یک لیمیت قیمت تعریف کند، که با این کار می تواند یک حد ضرر یا سود برای خودش تعیین کند.

بخش سفارشات (شماره ۶ در تصویربالا)

در قسمت «سفارشات» آخرین سفارشات خرید و فروش را مشاهده می کنید. همچنین آخرین مبلغی که  معامله شده (شماره ۷ در تصویر۱۱) را می بینید، که هر چقدر قیمت موردنظر شما به این مقدار نزدیک باشد خرید یا فروش شما زودتر انجام می شود و برای شما بهتر است.

نمودار جهانی و نمودار بیت پین (شماره ۸ در تصویربالا)

در وسط این صفحه «نمودار جهانی» و «نمودار بیت پین» را مشاهده می کنید که در حال تغییر هستند و باهم متفاوت اند.

لیست معاملات (شماره ۹ در تصویربالا)

در بخش «لیست معاملات» می توان آخرین مقدار معامله شده را مشاهده نمود. همچنین جفت ارزهای (شماره ۱۰ در تصویر بالا) نمایش داده شده را می توان انتخاب کرد و معامله را انجام داد. برای دسترسی سریع جفت ارزها یک قسمت جست و جو رمز ارز وجود دارد.

مزایای صرافی بیت پین (bitpin) چیست؟

 1. امنیت : پلتفرم بیت‌پین، با استفاده از مجموعه ابزارهای فنی و تکنیک‌هایی مانند ذخیره‌سازی سرد (Cold Storage) و فرآیند شناسایی دو عاملی (Two Factor Authentication) به بهترین نحو از دارایی شما نگهداری خواهد کرد.
 2. همه جا در دسترس : بیت‌پین دارای نسخه وب، اندروید و iOS بوده و کاربران در هر سطحی و هر نیازی در هر کجا که باشند با هر دستگاهی می‌توانند از خدمات بیت‌پین استفاده کنند.
 3. پشتیبانی استثنائی : در هر زمان از شب و روز، به صورت تلفنی، چت، ایمیل و سیستم تیکتینگ به صورت آنی و فوری همراه کاربران خود هستیم و هیچ سوالی در بیت‌پین بدون جواب نخواهد ماند.
 4. لیست ارزهای مختلف : بیت‌پین سعی می‌کند از بیشتر رمز ارزهای معروف و مطرح پشتیبانی کند و همچنین امکان معامله با جفت‌ارزهای مختلف را به کاربران خود بدهد.
 5. سیستم سفارش‌گذاری حرفه‌ای: با استفاده از تنوع سیستم سفارش گذاری معمولی و شرطی، شما می‌توانید حد ضرر و سود خود را مشخص کنید و در مواقع مناسب بخرید و بفروشید. در این صورت بیشترین سود نصیب شما خواهد شد.
 6. آکادمی بیت‌پین : آموزش یکی از رسالت‌های اصلی بیت‌پین است و کاربران می‌توانند هر نوع اطلاعاتی که درباره رمز ارزها، نحوه سرمایه‌گذاری در آن‌ها و تکنولوژی همراه آن‌ها لازم دارند در آکادمی بیت‌پین پیدا کنند.

کارمزد صرافی بیت پین چقدر است؟

کارمزد صرافی بیت پین چقدر است؟

کارمزدهای صرافی بیت پین

برای شروع معامله گری و پیدا کردن بهترین صرافی حتما از سرویس مقایسه قیمت صرافی های ارز دیجیتال استفاده کنید.
دریافت تخفیف ویژه در کارمزد

اگر از لینک زیر در صرافی بیت پین ثبت نام کنید، در اولین معاملات خود تخفیف کارمزد دریافت میکنید.

ثبت نام و دریافت تخفیف

چگونه حساب کاربری خود را در صرافی بیت پین (bitpin) امن کنیم؟

امنیت حساب کاربری و وجوه نقد اولویت پلتفرم بیت‌پین است. تیم بیت‌پین تمامی تدابیر امنیتی برای ایجاد بستر غیرقابل هک برای شما ارائه کرده است. اما قسمتی از امنیت هر مسئله‌ای به استفاده کاربر برمی‌گردد و ملزومات امنیتی کلی که کاربر باید رعایت کند. هیچ بستر امنیتی بهتر از ایجاد امنیت شخصی توسط خود کاربر نیست.

به همین دلیل، بیت‌پین سعی دارد با آموزش نکات امنیتی «زندگی دیجیتال»، علاوه‌ بر آگاه‌سازی کاربران خود، به امن کردن حساب آن‌ها نیز کمک کند.

 • پیشنهاد می‌شود حساب کاربری خود را خودتان بسازید و کسی به نمایندگی از شما حساب شما را مدیریت نکند.
 • رمزی انتخاب کنید که پیدا کردن آن سخت باشد و تا جایی که ممکن است با رمزهای دیگرتان متفاوت باشد. سعی کنید رمزتان حداقل ۱۵ کاراکتر داشته و از ترکیب اعداد و کاراکترهای مختلف و حروف تشکیل شده باشد.
 • ورود دو مرحله‌ای (۲FA) را برای حساب کاربری خود فعال کنید.
 • از وب‌سایت‌های جعلی که قصد فیشینگ و دزدی از اطلاعات حساب شما را دارند دوری کنید.
 • فقط و فقط از وب‌سایت و اپلیکیشن رسمی بیت‌پین استفاده کنید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «صرافی بیت پین (bitpin) |آموزش و نحوه معامله گری در صرافی بیت پین» با ما درمیان بگذارید.

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج ایران لینک ثبت نام

nobitex

نوبیتکس

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

اریترون

اریترون

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

آبان تتر

آبان تتر

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

‫2 نظر

 • لطفا کد دعوت منو بزنید ***

 • صد درصد امریکا پیروز نهای در رقابت ارز دیجیتال و ناپدید شدن کلی ارزای دیجیتال مراقب سرمایه گداری در ارز باشید

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *