آیا ETF اتریوم خطری برای بیت کوین دارد؟

۰۲ خرداد ۱۴۰۳
آیا ETF اتریوم خطری برای بیت کوین دارد؟

برخی کارشناسان معتقدند تایید ایجاد ETFهای اتریوم سرمایه ها را از بیت کوین خارج می کند. آیا چنین اتفاقی خواهد افتاد؟

در حالی که دنیا منتظر تایید صندوق های ای تی اف اتریوم ایت، پیتر شیف یکی از منتقدان بیت کوین از این فرصت برای حمله به بیت کوین استفاده کرده است.

به گزارش میهن سیگنال، شیف دیروز در حساب X خود گفته است اگر ETF های اتریوم تایید شوند بیت کوین نزولی خواهد شد. او با اشاره به اینکه تاکنون با اخبار پیرامون این صندوق ها قیمت بیت کوین رشد کرده معتقد است از این به بعد داشتان جور دیگری رقم خواهد خورد.

وی تاکید کرده بودجه سرمایه گزاری در صندوق های ای تی اف اتریوم اکنون در صندوق های بیت کوین سرمایه گذاری شده اند. به نظر اوافرادی که سرمایه گذاری ارز دیجیتال دارند، مجموع سرمایه خود برای این کار را برای خرید ای تی اف اتریوم افزایش نخواهند داد. در عوض آنها سرمایه خود را از بیت کوین به اتریوم منتقل خواهند کرد که این می تواند تاثیر منفی روی قیمت بیت کوین داشته باشد.

دیدگاه های شیف با انتقاد بسیاری از کارشناسان در سرتاسر دنیا مواجه شده است. کارشناسی به نام راجات سونی او را اینگونه مورد خطاب قرار داده است:

پیتر… قیمت بیت کوین به خاطر اتر بالا نمی رود. این قیمت اتر است که به خاطر بیت کوین بالا می رود. اگر این را نمی فهمی حرف نامربوطی گفته ای.

همزمان با این عدم قطعیت، ETF های بیت کوین محبوبیت خود در میان موسسات را حفظ کرده اند. در ۲۱ می این صندوق ها مجموعا ۳۰۵.۷ میلیون دلار ورودی سرمایه داشته اند. پیشروی این موسسات بلک راک است که ورودی سرمایه ۲۹۰ میلیون دلاری را ثبت کرده است.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «آیا ETF اتریوم خطری برای بیت کوین دارد؟» با ما درمیان بگذارید.

منبع:ambcrypto
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *