تحلیل قیمت بیت کوین: صعود یا سقوط؟ | ۳۱ خرداد

۳۱ خرداد ۱۴۰۳
بیت کوین برای صعود به زمان نیاز دارد + پیش بینی آینده

قیمت بیت کوین (BTC) از ابتدای ماه ژوئن یک روند نزولی داشته و در حال شکستن کانال خود است. آیا این می تواند شروع یک روند جدید باشد یا یک بریک اوت جعلی است؟

قیمت بیت کوین در چندهفته گذشته دچار افت شده است. در این میان برخی هولدرهای بلندمدت سود خود را سیو کرده اند، ماینرها درایی خود را برای سود آور بودن پس از هاوینگ فروخته اند و صندوق های تامینی وال استریت قیمت را با استراتژی های خود پایین آورده اند.

برخی در شبکه های اجتماعی این را پایان بازار گاوی اعلام کرده اند و می گویند سقف ۷۳۸۰۰ اوج بیت کوین بوده که پس از آن قیمت شروع به کاهش کرده است.

طبق تحلیل میهن سیگنال این درست نیست. طبق داده های تاریخی، بیت کوین یک بازار گاوی سه ساله خواهد داشت و با ورود موسسات هنوز این بازار ادامه خواهد داشت.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین / تتر

نمودار روزانه قیمت بیت کوین / تتر

در تایم فریم روزانه، قیمت برای شکستن و خروج از کانال تلاش می کند.این الگوی صعودی است اما خط بالایی کانال و مقاومت ۶۶۰۰۰فعلا قوی تر عمل کرده اند.

طبق تحلیل میهن سیگنال، در تایم فریم هفتگی، چیزی که در تایم فریم روزانه یک مقاومت است در واقع یک حمایت است! البته حمایت ۶۴۰۰۰ نقش مهمی در حفظ قیمت دارد همان طور که روز سه شنبه وظیفه خود را انجام داده است.

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین / تتر

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین / تتر

یکی از نگرانی های بزرگ، اندیکاتور استوکستیک RSI در تایم فریم هفتگی است. این اندیکاتور مومنتوم به پایین برگشته و ممکن است یک کف دیگر تشکیل بدهد. اگر این اتفاق بیفتد، طول زیادی نخواهد کشید که دوباره به بالا  برگردد و مومنتوم لازم به بازار بازگردد.

اگر قیمت بیت کوین بریک اوت خود را انجام دهد، خطوط قرمز و آبی اندیکاتور دوباره بالا خواهند رفت و در ابتدای هفته آینده شاهد مومنتوم مثبت خواهیم بود. همچنین، واگرایی صعودی مخفی ممکن است رخ بدهد.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل قیمت بیت کوین: صعود یا سقوط؟ | ۳۱ خرداد» با ما درمیان بگذارید.

منبع:cryptodaily
1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *