۵ ارز پیشنهادی این هفته + تحلیل قیمت

۱۸ فروردین ۱۴۰۳
5 ارز پیشنهادی این هفته + تحلیل قیمت

این هفته بسیاری از ارزهای دیجیتال لغزش هایی داشتند و نتوانستند به ریکاوری خود ادامه دهند. با این حال تریدرها به آینده خوشبین هستند و انتظار دارند روزهای سخت تمام شده باشد.

در این مقاله نگاهی به ۵ آلت کوین بزرگ که در وضعیت حساسی قرار گرفته اند انداخته ایم و حرکات قیمت آنها را بررسی کرده ایم. این آلت کوین ها عبارت اند از : اتریوم، سولانا، اینترنت کامپیوتر ، چین لینک و کاردانو. در ادامه با میهن سیگنال همراه باشید.

تحلیل قیمت اتریوم

بین اول و دوم آوریل، قیمت اتریوم از ۳۶۵۴ به ۳۲۳۷ دلار سقوط کرد. اما خریداران با ورود سرمایه خود حمایت مناسبی را ایجاد کردند. در نتیجه قیمت اتر تا ۳۳۴۵ دلار رشد کرد.

اندیکاتور RSI هم خطری را نشان نمی دهد زیرا مومنتوم صعودی افزایش پیدا کرده است. اگر فشار خرید در چند روز آینده افزایش یابد، احتمال بازگشت قیمت تا مقاومت ۳۵۱۲ دلار در بالا وجود خواهد داشت.

نمودار 4 ساعته قیمت اتریوم / دلار

نمودار ۴ ساعته قیمت اتریوم / دلار. برای مشاهده نمودار در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید.

در مقابل، در صورت نبود مومنتوم کافی، احتمال رفتار حاشیه ای وجود خواهد داشت. اندیکاتور سوپرترند یک دیوار فروش را در ۳۴۷۵ دلار نشان می دهد. اگر قیمت به این منطقه نزدیک شود، احتمالا پس زده خواهد شد و این ممکن است اتریوم را تا زیر سطح ۳۳۰۰ پایین ببرد.

تحلیل قیمت سولانا

نمودار ۴ ساعته قیمت سولانا، تلاش برای عبور از مقاومت روانی ۲۰۰ دلار را نشان می دهد. اکنون قیمت در محدوده ۱۷۷ دلار قرار دارد.

اندیکاتور AO منفی است اما هیستوگرام سبز این اندیکاتور احتمال جهش را نشان می دهد. این پیش بینی با اندیکاتور فیبوناچی نیز تایید شده است.

هم اکنون سطح ۰.۷۸ فیبوناچی در ۱۹۸ دلار قرار دارد. بنابراین این احتمال وجود دارد که سولانا قبل از پایان هفته به ۲۰۰ دلار نزدیک شود.

نمودار 4 ساعته قیمت سولانا / دلار. برای مشاهده نمودار در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید.

نمودار ۴ ساعته قیمت سولانا / دلار

تحلیل قیمت اینترنت کامپیوتر

سیو سود این هفته، قیمت ICP را به قعر ۱۶.۶۰ دلار رساند. از آن زمان قیمت هنوز نتوانسته با تلاش های متعدد به سقف ۲۰.۵۰ دلار دست یابد. طبق اندیکاتور EMA احتمال افت بیشتر  وجود دارد.

هم اکنون، EMA 9 (آبی) زیر خط EMA 20 (زرد)  قرار گرفته و روند نزولی را نشان می دهد. قیمت هم پایین تر از این دو خط واقع شده است.  بنابراین احتمال افت بیشتر وجود دارد.

نمودار 4 ساعته قیمت اینترنت کامپیوتر / دلار. برای مشاهده نمودار در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید.

نمودار ۴ ساعته قیمت اینترنت کامپیوتر / دلار

تحلیل قیمت چین لینک

در تایم فریم ۴ ساعته، قیمت چین لینک یک کانال نزولی را تشکیل داده است که برتری فروشندگان را نشان می دهد. با این حال می توان از نوع پرایس اکشن خستگی خرس ها را برداشت کرد.

اگر چنین باشد، قیمت لینک ممکن است الگوی پرچم صعودی را بشکند.  RSI هنوز تایید این فرضیه صعودی را نشان نمی دهد اما سطوح فیبوناچی احتمال رالی تا ۱۹.۴۵ دلار را در چند روز آینده پیش بینی می کنند.

اگر مومنتوم کافی نباشد، قیمت LINK این هفته را در سطح ۰.۲۳۶ فیبوناچی در ۱۸.۱۷ دلار به پایان خواهد رساند. اما درصورتی که خریداران بر فروشندگان غلبه کنند سناریوی صعودی تایید خواهد شد.

نمودار 4 ساعته قیمت چین لینک / دلار. برای مشاهده نمودار در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید.

نمودار ۴ ساعته قیمت چین لینک / دلار

تحلیل قیمت کاردانو

ساختار قیمت کاردانو مشابه بسیاری از ارزهای دیگر است. خریداران در سطح ۰.۵۶ دلار حمایت محکمی را ایجاد کرده اند و قیمت هم اکنون در حال افزایش است. اما با رشد بیشتر مقاومت ۰.۵۹ دلار وارد عمل خواهد شد.

اگر گاوها از این مانع عبور کنند، کاردانو می تواند از سطح ۰.۶۲ دلار بالاتر برود. اندیکاتورهای RSI و مکدی هم تلاش خریداران برای خارج کردن کاردانو از محدوده نزولی را نشان می دهد.

نمودار 4 ساعته قیمت کاردانو / دلار. برای مشاهده نمودار در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید.

نمودار ۴ ساعته قیمت کاردانو / دلار

اگر تلاش آنها موفقیت آمیز باشد قیمت می تواند تا سطح ۰.۶۵ دلار افزایش یابد. اما اگر این اتفاق نیفتد احتمالا کندل هفتگی در ۰.۵۹ دلار بسته خواهد شد. با این حال، خریداران باید محتاط باشند. در صورتی که قیمت از سطح ۰.۵۹ دلار پس زده شود، احتمال افت تا ۰.۵۵ دلار وجود خواهد داشت.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «۵ ارز پیشنهادی این هفته + تحلیل قیمت» با ما درمیان بگذارید.

منبع:coinedition
1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

یک نظر

 • باسلام
  امروز جمعه آخر هفته است
  و تحلیل‌ها اکثرا برعکس از آب درآمد
  امیدوارم سیگنال های قابل قبول تری از شما ببینیم
  باتوجه به سابقه شما این امید واهی نیست
  با سپاس فراوان
  دانیال ناصر

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *