آیا آواکس (AVAX) بخریم؟ | بررسی پروژه آوالانچ (Avalanche) و پیش بینی قیمت آن

۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱

آیا تاکنون با چیزی فوق العاده سریع، کم هزینه و سازگار با محیط زیست مواجه شده اید؟ آوالانچ (Avalanche) که با نماد آواکس (AVAX) شناخته می شود با دارایی ها، برنامه ها و ابزارهای اتریوم با سرعتی بالاتر، توان عملیاتی بالاتر و هزینه های کمتر کاملاً سازگار است. ما در این مقاله قصد داریم بعد از معرفی، به پیش بینی قیمت آواکس بپردازیم. برنامه های کاربردی این پروژه عبارت اند از:

 • صدور دارایی
 • بازارسازی خودکار (AMM)
 • قرض و وام
 • صرافی های غیرمتمرکز (DEX)

مشخصات پروژه آوالانچ (Avalanche)

نام ارز دیجیتال آوالانچ (Avalanche-2)
نماد اختصاری آواکس (AVAX)
قیمت ۵۷.۳۹دلار (قیمت فعلی)
رتبه در سایت کوین مارکت کپ ۱۳
وب سایت رسمی https://www.avax.network/
حجم معاملات روزانه ۵۰۸,۲۹۴,۷۹۳ دلار
عرضه کل ۷۲۰,۰۰۰,۰۰۰

آواکس (AVAX) یا آوالانچ (Avalanche) چیست؟

آواکس (AVAX) یا آوالانچ (Avalanche) چیست؟

شرکت آوا لبز (Ava Labs) پروتکل آواکس را با هدف ایجاد یک شبکه ارز دیجیتال قوی، ایمن و کارآمد برای برنامه های غیرمتمرکز (“dApps”)، روش های اولیه پرداخت منحصر به فرد و بلاک چین های متصل جدید راه اندازی کرد. پروتکل آواکس با رویکرد مبتنی بر تکنولوژی انقلابی خود، اقتصاد جدیدی را توسعه می دهد؛ اقتصادی که شامل تجارت یکپارچه دارایی های فیزیکی و مجازی، برنامه های اولیه پرداخت مدولار و محصولات مشتق، داده های خصوصی وب ۳.۰ و برنامه های اجتماعی و بسیاری موارد دیگر است.

آواکس سریع ترین شبکه ارز دیجیتال قراردادهای هوشمند در بلاک چین است. این شبکه تا حد زیادی دارای بیشترین اعتبارسنجی از هر پروتکل PoS است که فعالیت آن را تضمین می کند. علاوه بر این، شبکه آواکس یک پلتفرم سریع، کم هزینه و سازگار با محیط زیست است.

شبکه اصلی آوالانچ (Avalanche) در ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۱ شروع به کار کرد. از آن زمان، این پلتفرم بیش از ۲۰۰ پروژه مختلف را تضمین کرده، بیش از ۱۴ میلیون دلار آواکس (AVAX) را سوزانده، بیش از ۱۰۰۰ اعتبارسنجی و بیش از ۶۰۰ عضو انجمن در سراسر جهان دارد.

ارز دیجیتال AVAX را در کدام کیف پول ها نگهداری کنیم؟

ارز دیجیتال AVAX را از کدام صرافی ها بخریم؟

لیست صرافی های پشتیبان کننده آواکس

لیست صرافی های پشتیبان کننده آواکس

در نمودار زیر که از سایت کوین مارکت کپ (Coinmarketcap) برگرفته شده است تغییرات قیمت آواکس را از زمان معرفی تاکنون مشاهده می کنید که این موضوع می تواند به پیش بینی آینده این ارز کمک کند.

نمودار تغییرات قیمت آواکس

نمودار تغییرات قیمت آواکس از زمان معرفی تاکنون – عکس از سایت کوین مارکت کپ

عملکرد پلتفرم آوالانچ Avalanche

زنجیره پلتفرم (P-Chain)، زنجیره تبادل (X-Chain) و زنجیره قراردادها (C-Chain) همگی در آواکس گنجانده شده اند. اعتباربخشی هر سه بلاک چین توسط شبکه پایه آوالانچ انجام می شود.

 • زنجیره سکو یا P-Chain: شبکه ای از گره های به هم پیوسته (Platform Chain) است؛ بلاک چین ابرداده آوالانچ که احراز هویت و زیرشبکه های سفارشی را کنترل می کند، به عنوان زنجیره P شناخته می شود. AVAX اعتبار سنجی ها را در زنجیره P برای دفاع از شبکه به اشتراک می گذارند.
 • زنجیره مبادله یا X-Chain: شبکه ای از کامپیوترهای متصل به هم است.  X-Chain بلاک چین پیش فرض دارایی آوالانچ است که امکان ساخت دارایی و ترید را فراهم می کند. این بلاک چین برای تراکنش هایی طراحی شده است که به توان عملیاتی بالا و تکمیل سریع نیاز دارند (برای dappها، از C-Chain استفاده کنید).
 • زنجیره قراردادها یا C-Chain: مجموعه ای از حلقه های یک زنجیره است. C-Chain بلاک چین قرارداد هوشمند پیش فرض آوالانچ است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد برنامه ها و دارایی های سازگار با اتریوم را با قیمت پایین تر و تراکنش های سریع تر ایجاد کنند.
به خاطر داشته باشید که باید این پیش‌بینی و هر پیش‌بینی دیگری را با این هدف انجام دهید که این فقط پیشنهاد برخی از کارشناسان و تحلیل گران بازار است و ممکن است درست از آب درنیاید. در واقع پیش‌بینی دقیق میتواند خیلی عالی باشد اما غیرممکن است.

پیش بینی قیمت آواکس بین سال های ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۸

"<yoastmark

پیش بینی قیمت آواکس در سال ۲۰۲۲:

تا پایان دسامبر ۲۰۲۲ شاهد حداکثر قیمت ۲۶۹.۸۱۹ دلار خواهیم بود. پیش بینی میانگین ماهانه قیمت AVAX برای سال ۲۰۲۲، ۲۴۳.۱۸ دلار است. حداقل قیمت پیش بینی شده آواکس برای دسامبر سال جاری، ۲۱۳.۰۸۱ دلار است.

پیش بینی قیمت آواکس برای سال های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴:

با توجه به پیش بینی های قیمت و تحلیل های تکنیکال، ارزش AVAX در سال ۲۰۲۳ به ۳۲۲.۲۱۸ دلار کاهش خواهد یافت. انتظار می رود قیمت AVAX در سال های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ بر اساس میانگین قیمت ۳۹۳.۴۰۶ دلار، به ۴۵۰.۹۶۳ دلار برسد.

همچنین برخی کارشناسان پیش بینی کرده اند تا سال ۲۰۲۴ ارزش یک واحد آواکس تا ۴۱۲.۵۹۱ دلار کاهش یابد. اما در برخی از تحلیل ها هم با میانگین قیمت ۵۴۴.۰۰۱ دلار، قیمت AVAX می تواند در سال ۲۰۲۴ به بالای ۶۵۰.۰۹۳ دلار برسند.

پیش بینی قیمت آواکس برای سال ۲۰۲۵:

در سال ۲۰۲۵، انتظار داریم قیمت آواکس پس از رشد سالهای قبل خود به ۴۹۵.۵۸۴ دلار کاهش یابد. پیش بینی می شود قیمت AVAX در سال ۲۰۲۵ در بهترین شرایط به ۸۵۶.۰۸۶ دلار برسد و دارای میانگین قیمت ۶۹۴.۵۰۶ دلار باشد.

پیش بینی قیمت آواکس برای سال ۲۰۲۶:

بر اساس مطالعه عمیق ما در مورد داده های فعلی، انتظار داریم که قیمت آتی آواکس در سال ۲۰۲۶ ۵۶۳.۸۶۹ دلار باشد. با در نظر گرفتن حداکثر قیمت ۱۰۵۷.۰۷۰ دلار، میانگین ارزش معاملاتی آن ۸۳۴.۳۴۸ دلار خواهد بود.

پیش بینی قیمت آواکس در سال ۲۰۲۷:

بر اساس پیش بینی های انجام شده قیمت این رمزارز در سال۲۰۲۷ می تواند تا ۲۵۵ دلار کاهش یابد.

پیش بینی قیمت آواکس در سال ۲۰۲۸:

بر اساس روند فعلی و برآوردهای تحلیلگران صنعت ارزهای دیجیتال پیش بینی می شود قیمت Avalanche در سال ۲۰۲۸ به ۳۳۸.۲۸ دلار کاهش یابد. میانگین قیمت AVAX برای سال ۲۰۲۸ بالای ۳۹۰ دلار پیش بینی می شود و بالاترین قیمت برای این سال، ۴۱۷.۱۴ دلار است.

چه چیزهایی آواکس را به بهترین پلتفرم قراردادهای هوشمند تبدیل می کند؟

نسل بعدی وب

آواکس و دیگر شبکه های ارزهای دیجیتال، نسل بعدی پلتفرم های مبتنی بر وب هستند. وب دائماً در حال تغییر است. شبکه های رایانه شخصی وب ۱.۰ ما را به وب و دسترسی به اطلاعات و پرداخت های تجارت آنلاین الکترونیکی مرتبط می کردند. اولین شبکه های اجتماعی موبایلی وب ۲.۰ ما را به جوامع اینترنتی مرتبط کردند، در حالی که الگوریتم ها تجربه کاربری ما را افزایش دادند. شبکه های ارزهای دیجیتال وب ۳.۰ پروتکل های مبتنی بر اجتماعی مانند آوالانچ هستند که به مشتریان امکان کنترل مجدد اطلاعات و حریم خصوصی خود را از طریق برنامه های دیفای (DeFi) داخلی می دهند.

سومین عصر نوآوری در ارزهای دیجیتال

شبکه های قبلی ارزهای دیجیتال اجازه می دادند پول مجازی غیرمتمرکز در سراسر جهان دریافت شوند. موج دوم پلتفرم ها بر روی این فناوری بنیادی گسترش یافت تا امکان ساخت dAppهای قابل برنامه ریزی، فعال کردن دستگاه های DeFi ، NFT و سایر برنامه های کاربردی درآمدزا فراهم شود. با این حال، این سیستم ها به دلیل هزینه های بالا برای تراکنش ها و سرعت پایین تراکنش، طیف محدودی از موارد استفاده را ارائه می کنند. نسل سوم شبکه های ارز دیجیتال قصد دارد طیف گسترده تری از برنامه های غیرمتمرکز را روی بلاک چین های ارزان تر و سریع تر جای دهد و آینده ای چندزنجیره ای را با اکوسیستم های زیادی که در سرعت، ایمنی و سفارشی سازی با هم رقابت می کنند، فراهم سازد.

معماری فناوری نوآورانه

آوالانچ از ابزارهای اجماع انقلابی و یک ویژگی منحصر به فرد برای ارائه یک راه حل سریع و مقیاس پذیر استفاده می کند. آوالانچ مبتنی بر سازوکار اثبات سهام (PoS) فعالیت می کند. این شبکه با استفاده از توافق بین گره های خود بر سر تراکنش ها از پرداخت ها محافظت کرده و مقیاس  پذیری خود را حفظ می نماید. طراحی متمایز چندزنجیره ای آوالانچ به آن اجازه می دهد تا یک پلتفرم بلاک چین، با چندین “زیرشبکه” باشد که از خواسته های متنوع مشتری پشتیبانی می کند. این ویژگی اولیه، عملیات ضروری بومی زیرشبکه های مجزا است تا بدون زحمت و بدون افت عملکرد در شبکه ها، زمانی که تمام فعالیت ها روی یک زنجیره انباشته می شوند، با هم کار کنند.

تحقق شبکه قابل اعتماد

پروتکل های فناوری شبکه غیرمتمرکز برای میزبانی برنامه های مختلف و توسعه اقتصاد دیجیتال قوی باید تعادل بهینه ای از عدم تمرکز، ایمنی و مقیاس  پذیری را فراهم کنند و در عین حال هزینه  های مبادله ارزانی را دریافت کنند. شبکه اصلی آوالانچ یک لایه حل تراکنش را فراهم می کند که در معیارهای مختلف با بهترین سیستم های رمزنگاری PoS و PoW در رقابت است.

جذب سریع اولیه

قابلیت های آوالانچ آن را برای بسیاری از توسعه دهندگان نسل سوم که به سرعت راه حل های DeFi جدید را در زنجیره آواکس راه اندازی می کنند، مناسب کرده است. صرافی های غیرمتمرکز، استخراج نقدینگی، وام ها، دارایی های ترکیبی و سایر خدمات در حال حاضر از طریق dApps در دسترس هستند. در نتیجه، شبکه شاهد افزایش قابل توجهی در تعداد دارایی ها، برنامه ها و اجرای سفارشی در زیرشبکه های هدف شرکت ها و ارگان هایی بوده است که در مدت کوتاهی از زمان آنلاین شدن شبکه اصلی معرفی شده اند.

این افزایش استفاده منجر به افزایش مستمر درآمد حاصل از کارمزد تراکنش در شبکه شده است که از ارزش اقتصادی توکن ها حمایت می کند. به یاد داشته باشید، بلاک چین آوالانچ برای کمک به توسعه دهندگان dApp راه اندازی شد تا محصولات را در زیرشبکه های فعال مستقر کنند. درست مانند ماشین مجازی اتریوم!

آوالانچ شکل کاملاً جدیدی از اجماع و درجه ای از انعطاف پذیری را ارائه می دهد که سایر پروتکل های لایه ۱.۰ قبلی ندارند. در حالی که این سیستم هنوز در مراحل اولیه خود است، میزان پذیرش آن نشان می دهد که توسعه دهندگان بلاک چین از پتانسیل آن آگاه هستند و انتظار دارند که آوالانچ به چشم انداز خود از یک دنیای دیجیتال مقیاس پذیر و توسعه پذیر بیش از سایر بلاک چین ها دست یابد.

چگونه و از کجا آواکس (AVAX) بخریم؟

آیا می خواهید ارز دیجیتال آواکس بخرید، اما مطمئن نیستید چگونه و از کجا خرید خود را انجام دهید؟ بیایید قبل از اینکه پیش بینی قیمت آواکس را به پایان برسانیم، درباره نحوه خرید آن بحث کنیم. برخی از پلتفرم های بلاک چین از آوالانچ پشتیبانی نمی کنند. در نتیجه، اگر مایل به خرید آوالانچ هستید، باید یک حساب کاربری در یک صرافی مانند بایننس ایجاد کنید.

این صرافی های ارزهای دیجیتال از شما می خواهند که پول فیات (مانند دلار) را واریز کنید و سپس آن را با آواکس مبادله کنید. توجه داشته باشید که برای انجام پرداخت ها باید هزینه تراکنش را نیز بپردازید.

جمع بندی

همان طور که می دانید، Avax یک جایگزین بالقوه برای اتریوم است که سرعت بالاتر و هزینه های کمتری را ارائه می دهد. با این حال، آواکس در حال حاضر به اندازه اتریوم شناخته شده نیست و اگر به زودی تغییراتی در این زمینه رخ دهد، ممکن است نوسانات مهمی در قیمت AVAX اتفاق بیفتد.

به نظر می رسد AVAX آینده امیدوارکننده ای در سال ۲۰۲۲ داشته باشد. بنابراین ممکن است این ارز دیجیتال پس از اتمام اصلاح قیمت، به دلیل پیشرفت های اخیر در پلتفرم خود به قله های جدیدی دست یابد. با این حال، اطمینان حاصل کنید که قبل از سرمایه گذاری، تحقیقات خود را انجام داده اید. به دنبال مشاوره در سرمایه گذاری و تجزیه و تحلیل داده های تاریخی باشید.

سوالات متداول

از کجا میتوانم آواکس تهیه کنم؟

پیش بینی قیمت آواکس نشان می دهد این پروژه، سرمایه گذاری قابل توجهی در سال ۲۰۲۲ خواهد بود. این رمزارز را می توان در صرافی های ارز دیجیتال، از جمله Binance، Kucoin و Huobi با قیمت فعلی خریداری کرد.

آیا سال ۲۰۲۲ سال خوبی برای خرید AVAX است؟

طبق تحلیل های بنیادی و تکنیکال، آواکس یک گزینه بسیار مناسب برای سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۲ است. اگر دید بلندمدت دارید، آن را در قیمت های پایین فعلی خریداری کنید، نگه دارید و بعد از رسیدن به قیمت های بالاتر بفروشید.

آیا فکر می کنید ارزش توکن شبکه Avalanche 100 دلار خواهد شد؟

با وجود افت شدید قیمت، به دلیل شرایط بنیادی بالقوه، AVAX می تواند به ۵۰۰ دلار نیز برسد.

پیش بینی قیمت آواکس در سال ۲۰۲۲ چقدر خواهد بود؟

احتمالاً قیمت آواکس تا پایان سال ۲۰۲۲ به ۲۰۰ دلار می رسد.

وضعیت قیمت AVAX در بازار ارزهای دیجیتال چگونه است؟

ارزش بازار AVAX اکنون ۵۶.۸۲ دلار است و قیمت در ماههای اخیر روند کاهشی داشته است.

آیا AVAX یک سرمایه گذاری سودآور است؟

بله، آواکس سرمایه گذاری خوبی به شمار می رود. انتظار می رود این ارز دیجیتال رشد سالانه مثبت ۳۴.۶۹ درصد نسبت به سال گذشته داشته باشد.

آیا چشم انداز واقع بینانه ای وجود دارد که آواکس جایگزین بیت کوین شود؟

بر اساس پیش بینی های ما، به این زودی ها این اتفاق نمی افتد. با این حال، AVAX یک سرمایه گذاری خوب است و اتکای معقولی به آن وجود دارد.

آیا پیش بینی قیمت آواکس نشانی از سقوط این رمز ارز دارد؟

قیمت این ارز دیجیتال در ماههای اخیر روند نزولی داشته که در بازار پرنوسان ارزهای دیجیتال طبیعی است. انتظار می رود با پایان دوره اصلاح، سیر افزایشی قیمت آغاز شود.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «آیا آواکس (AVAX) بخریم؟ | بررسی پروژه آوالانچ (Avalanche) و پیش بینی قیمت آن» با ما درمیان بگذارید.

منبع:cryptopolita
1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدیه اسلامی تبار
خوشحالم با تولید محتوای با کیفیت، سطح وب فارسی رو ارتقا می دهیم. امروز سردبیر میهن سیگنال هستم و این هنوز شروع رویاپردازی های منه ...
شارژ رایگان با ثبت نام
با ثبت نام و تکمیل احراز هویت در جشنواره کیوسک، بیست هزار تومان بیت کوین هدیه بگیرید!

دریافت جایزه

‫3 نظر

 • مثل همیشه عالی ! لطفا از آسید یا Asid اولین بازی وب۳ دموکرات مطلب بگذارید.

 • سلام
  پیشنهاد شما جهت سرمایه گذاری بین Avax و Ada کدام است؟

  • سلام توصیه مستقیم که نمیتونیم کنیم ولی هر دو پروژه بسیار آینده داره
   حتما بعد خوندن این مقاله مقاله زیر رو هم بخونید تا بتونید تصمیم بگیرید:
   کاردانو (Cardano) چیست؟

 • نمایش کامنت بیشتر

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *