قیمت بیت کوین کش (BCH)

۱۱,۳۳۳,۲۷۱ تومان
ده میلیون و سیصد و سی و سه هزار و دویست و هفتاد و یک تومان
$223.92
رتبه 19
19,571,713
93.20%
عرضه حداکثر: 21,000,000
عرضه در گردش
$4,382,414,553
ارزش بازار
$223.92
-94.86%
بالاترین قیمت: $4,355.62
قیمت
130.95%
تغییرات امسال
؟
تغییرات قیمت از ابتدای این سال میلادی
2.21% تغییرات ۷ روز گذشته
$75.0753135706 $4,355.62
پایین ترین
بالاترین
 • خلاصه
 • زمان نگهداری
 • فنی
 • میزان محبوبیت
 • سرمایه بازار و نقدینگی
 • مقالات
 • درباره

بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین کش یا Bitcoin Cash با نماد BCH یک ارز دیجیتال یا رمزارز است که با ارزش بازار حدود 4,382,414,553 دلار در رتبه 19 قرار دارد. هر واحد از Bitcoin Cash در این لحظه با قیمت 224 دلار با احتساب نرخ تتر 50,614 تومانی که معادل 11,333,271 تومان معامله می شود و حجم مبادلات روزانه آن 159,312,451 دلار است.
قیمت بیت کوین کش در 24 ساعت گذشته 0.33% تغییر داشته است. در نمودار Bitcoin Cash بالاترین قیمت در همه زمان ها 4,356 دلار بوده که الان حدود -95% با آن قیمت فاصله دارد. همچنین در نمودار Bitcoin Cash کمترین قیمت در همه زمان ها 75 دلار بوده که الان حدود 198% با آن فاصله دارد.

wallet icon
امتیاز نقدینگی
۷۰%
wallet icon
میزان محبوبیت
۸۰%
wallet icon
میزان عملکرد
۱۰۰%
wallet icon
فاصله زمانی از ATH
۱۰۰%
wallet icon
فاصله قیمتی با ATH
۱۰۰%
wallet icon
امتیاز نقدینگی
۷۰%
wallet icon
میزان محبوبیت
۸۰%
wallet icon
میزان عملکرد
۱۰۰%
wallet icon
فاصله زمانی از ATH
۱۰۰%
wallet icon
فاصله قیمتی با ATH
۱۰۰%
چگونه از این نمودار استفاده کنیم؟

میانگین زمان نگهداری بیت کوین کش

همانطور که از نام آن پیداست، این شاخص به سادگی میانگین دوره نگهداری دارایی‌های رمزارز را محاسبه می‌کند. این محاسبه با میانگین زمان نگهداری تمام آدرس‌ها برای زمان‌های قبل از انتقال (یا فروش) این رمزارز صورت می‌گیرد. این عدد در زمینه مدت زمانی که این دارایی رمزارزی وجود دارد، قرار می‌گیرد.

💡 چگونه می‌توانم از آن استفاده کنم؟ ا

این شاخص به درک افق زمانی نگه‌دارندگان این دارایی رمزارزی کمک می‌کند. افق زمانی بلندتر می‌تواند به منظور اعتقاد بلندمدت به دارایی اشاره کند.

۰.۱
سال‌
۰سال‌
۰.۱سال‌

فنی

با توجه به ماهیت منبع باز رمزارزها ، کد اکثر رمزارزها به صورت عمومی از طریق Github در دسترس است. میهن سیگنال به طور مستقیم به مخازن رسمی Github این رمز ارز وصل و اطلاعات کلیدی را برای فعالیت توسعه‌دهندگان استخراج می‌کند.

‌تعداد Commit ۰
ستاره‌ها ۰
تماشاگرها ۰
شاخه‌ها ۰
آخرین Commit 53 سال پیش

آمار گیت‌هاب

۱ ماه
۳ ماه
۶ ماه
امسال
۱ سال
همه

برای هر کسی که به دنبال تجزیه و تحلیل جامعه توسعه‌دهندگان یک پروژه است، نمودار GitHub یک وسیلهٔ ضروری است. معیارهای نمایش داده شده در بالا، تعداد commits و ستاره‌ها نشان‌دهنده علاقه و مشارکت از جامعه توسعه‌دهندگان یک رمزارز اشاره دارد. در حالت ایده‌آل، باید رشدی در این جنبه‌ها و همچنین در سایر معیارهای کلیدی توسعه‌دهندگان وجود داشته باشد.

مشکلات باز و مشکلات بسته برای مقایسه تعداد باگ‌ها و بهبودهای پیدا شده نسبت به آنهایی که اصلاح/اجرا شده‌اند مفید هستند. زمانی که مسائل بیشتری حل و فصل می‌شوند، به تعهد از جانب جامعه توسعه‌دهندگان اشاره دارد.

در کل، هر یک از این معیارهای GitHub یک زاویه کمی متفاوت در جامعه توسعه‌دهندگان یک پروژه را نشان می‌دهد. این نمودار به راحتی یک دید کلی از تمام معیارهای کلیدی GitHub را فراهم می‌آورد. احساس راحتی به مقایسه بین هر کدام و در میان دارایی‌های رمزنگاری شده کنید.

میزان محبوبیت

نشان‌گر احساسات با استفاده از الگوریتم یادگیری ماشین،  علامت‌گذاری مفهوم پیام‌هایی که در مورد یک دارایی رمزنگاری خاص و تیکر آن بحران می‌شوند، را پیش‌بینی می‌کند. این‌ها بر اساس زمان نقشه‌برداری می‌شوند تا احساسات بازار و سطح فعالیت مرتبط با یک دارایی رمزنگاری در توییتر را پیگیری کنند.

احساسات توییتر

۱ ماه
۳ ماه
۶ ماه
امسال
۱ سال
همه

احساسات تلگرام

۱ ماه
۳ ماه
۶ ماه
امسال
۱ سال
همه

سرمایه بازار و نقدینگی بیت کوین کش

پروژه هایی با نقدینگی و ارزش بازار کمتر ریسک بیشتری دارند. زمانی که پروژه محبوب تر میشود و توسط افراد بیشتری معامله میشود ریسک سرمایه گذاری در آن کاهش می یابد و پروژه ی مناسیبی برای سرمایه گذاری درنظر گرفته می شود.

مقالات

در این قسمت مقالات مرتبط با این ارز را مشاهده میکنید.

قیمت بیتکوین کش جرقه های امیدی را نشان داده و به مقاومت ۲۰۰ دلار چشم دوخته است. قیمت این ارز دیجیتال در هفته های اخیر همزمان با ثبت سودهای دورقمی...
۱۴۰۱/۶/۰۱
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب
بیتکوین کش (BCH) یکی دیگر از ارزهای دیجیتال است که با هدف افزایش مقیاس‌پذیری بیت کوین و روشی برای پرداخت معرفی شده است. این ارز که در میان ارزهای بزرگ...
۱۴۰۱/۳/۰۴
مقالات آموزشی ارز دی...
نمایش مطلب
ویتالیک بوترین (هم‌ بنیان ‌گذار اتریوم)، ارز دیجیتال بیت کوین کش را یک پروژه شکست خورده خواند، او اظهار کرد که در مورد این ارز اشتباه تصور کرده بود. ویتالیک...
۱۴۰۰/۱۰/۱۳
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب
قیمت بیتکوین کش پس از افت اخیر خود تلاش می کند با بازگشت از محدوده حمایتی به سطوح بالاتر دست یافته و تثبیت شود. نکات مهم تحلیل بیتکوین کش: قیمت...
۱۴۰۰/۹/۰۶
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب
شایعات جدیدی مبنی بر پذیرش ارز #شیبا_اینو به عنوان روش پرداختی جدید در زنجیره بزرگ خرده فروشی Newegg، پخش شده است. شبکه مجازی خرده فروشی الکتریکی نیواگ شایعات جدیدی را...
۱۴۰۰/۸/۳۰
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب
تحلیل قیمت بیتکوین کش برای امروز صعودی است زیرا دیروز در بازار یک کف بالاتر به ثبت رسیده و اکنون خریداران در حال تلاش برای افزایش مومنتوم برای حرکت به...
۱۴۰۰/۶/۰۲
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب
پس از یکشنبه خونین که در آن قیمت بیت کوین حدوداً ۴۰۰۰ دلار افت کرد امروز قیمت‌ها در بازار کمی بازیابی شده اند. بیت کوین ۳۰۰۰ دلار افزایش قیمت داشته...
۱۴۰۰/۴/۰۶
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب
قیمت بیتکوین کش سرانجام از ۱۰۰۰ دلار عبور کرده و مومنتوم قوی صعودی آن باعث شده قیمت تا ۱۴۰۰دلار هم بالا برود. رکورد ۶۰ درصدی افزایش قیمت این رمزارز در...
۱۴۰۰/۲/۱۷
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب
بیت کوین کش از مقاومت بلند مدت شکسته می‌شود، آیا می‌تواند به ۱۰۰۰ دلار برسد؟ نکات برجسته تحلیل بیت کوین کش BCH از یک خط مقاومت نزولی بلند مدت شکسته...
۱۳۹۹/۱۱/۲۴
تحلیل آلت کوین ها
نمایش مطلب
بیتکوین کش در خطر خارج شدن از میان ده ارز دییجیتال برتر از نظر ارزش بازار است. بایننس کوین (BNB) توکن بومی صرافی ارز دیجیتال بایننس این هفته شاهد ثبت یک...
۱۳۹۹/۱۱/۱۶
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب
اخیرا تعداد زیاد تراکنش های روزانه بیتکوین کش توجه بسیاری از فعالان ارز دیجیتال را به خود جلب کرده است. آمار نشان می دهد تراکنش های بیتکوین کش از آخرین...
۱۳۹۹/۱۱/۱۲
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب
ارزش بازار چین لینک از بیتکوین کش عبور کرده است زیرا ارزش بازار دیفای از ۲۴ میلیارد دلار فراتر رفته است. چین لینک پروتکل بلاک چین متمرکز بر اوراکل از...
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
آخرین اخبار ارز دیجیتال
نمایش مطلب

معرفی ارز بیت کوین کش (Bitcoin Cash)

بیت کوین کش نسخه به روز شده ی بیت کوین است که برای رفع مشکلات بیت کوین بوجود آمده است. در واقع اصطلاح نسخه بروز شده به معنی هاردفورک و انشعاب است. همانطور که در مقاله چگونگی استخراج بیت کوین توضیح داده شد، یکی از مشکلاتی که در بیت کوین وجود دارد، سخت بودن استخراج یا همان ماین کردن آن برای ماینرهاست که عملا صرفه اقتصادی استخراج بیت کوین را کاهش داده است. از سوی دیگر برای انجام تراکنش های بیت کوین زمان زیادی مورد نیاز است و سختی شبکه آن روزبه روز درحال افزایش است، به همین علت بیت کوین کش طراحی شد تا این مشکلات را حل کند.

بی تردید بیت کوین و تکنولوژی بلاک چین یکی از انقلابی ترین ابداعات بشر در قرن حاضر به حساب می آید که تحولات گسترده ای در ساختار نظام مالی و اقتصادی جهان ایجاد کرده است. اما شبکه بیت کوین به دلیل مشکلاتی که در مورد مسئله مقیاس پذیری آن وجود دارد همواره با انتقادات زیادی روبرو شده است.

بحث عدم مقیاس پذیری سبب می شود تا کاربردهای بیت کوین در زمینه های مختلف کاهش یابد (مثل انجام خریدهای روزانه در فروشگاه ها، پرداخت کرایه تاکسی و…)، چرا که سرعت انجام تراکنش ها در شبکه بیت کوین بسیار زمان بر است و هیچ فروشنده ای حاضر نیست که برای دریافت مبلغ یک مشنری ساعت ها منظر بماند.  علاوه بر این برای انجام تراکنش ها کارمزدهای قابل توجهی دریافت می شود که به صرفه نیست و از سوی استفاده از روش افزایش کارمزد هم برای تسریع بخشیدن به تراکنش ها، کار غیر منطقی محسوب می شود.

این عوامل سبب شد تا در تاریخ ۱ آگوست ۲۰۱۷، بیت کوین کش به عنوان یک ارز دیجیتال جدید که از فورک بیت کوین بوجود آمده است ارائه شود. با انجام فورک (fork)، دو ارز دیجیتال با بلاک چین های جداگانه ایجاد می شوند، به عنوان مثال در همین فرایند، بیت کوین به عنوان  ارز اصلی روی شبکه بلاک چین خود باقی می ماند و یک ارز جدید از بلاک چین آن جدا می شود که به آن بیت کوین کش می گویند. ارز دیجیتال بیت کوین کش با نماد BCH شناختته می شود.

علاوه بر این بیت کوین کش را می توان استخراج کرد و تعداد سکه های قابل استخراج آن ۲۱ میلیون می باشد، درست مثل بیت کوین.

 هاردفورک بیت کوین کش:

در سال ۲۰۱۸ میلادی توسعه دهندگان بیت کوین کش نتوانستند بر سر بروزرسانی آن به توافق برسند به همین خاطر به دو گروه تقسیم شدند و دو نوع بروزرسانی مجزا را ارائه کردند. در نتیجه بیت کوین کش هاردفورک شد و از این بروزرسانی دو شبکه بلاک چین مجزا با نام های Bitcoin ABC و  Bitcoin SV  ایجاد شدند. بعد از این هاردفورک مشخص شد که از نسخه Bitcoin ABC پشتیبانی بیشتری شده است، به همین دلیل بیت کوین ای بی سی مجددا در زنجیره اصلی قرار گرفت و به همان بیت کوین کش نبدیل شد. در نتیجه هاردفورک بیت کوین کش به ایجاد ارز دیجیتال جدید (Bitcoin SV) منجر شد.

مهمترین تفاوت های بیت کوین و بیت کوین کش چیست؟

بیت‌کوین‌کش ساختاری کاملا مشابه بیت کوین دارد. چرا که بیت‌کوین‌کش حاصل یک انشعاب از بیت‌کوین است. با‌ این‌ وجود تفاوت هایی بین این دو ارز دیجیتال وجود دارد که در ذیل به آن ها می پردازیم:

 • پشتیبانی از سگویت (Segwit) در بیتکوین ‌کش امکان پذیر نیست.
 • بیت کوین کش از ویژگی replace by fee پشتیبانی نمی کند.(replace by fee جهت تغییر کارمزد در صف تایید بکار می رود)
 • شبکه بیت کوین کش سرعت بیشتر و کارمزد کمتری نسبت به بیت کوین دارد.
 • بیت کوین کش در برابر حملات replay attack مقاوم است.
 • بیت‌کوین ‌کش مشکل سختی شبکه را حل کرده است.

علاوه بر موارد فوق در حال حاضر اندازه هر بلاک بیت کوین ۲ مگابایت است این درحالیست که اندازه هر بلاک بیت کوین کش ۳۲ مگابایت است، این موضوع سبب می شود تا پردازش تراکنش های بیشتری در شبکه بیت کوین کش امکان پذیر باشد.

پیش بینی آینده ارز بیت کوین کش (Bitcoin Cash)

طی چند سال گذشته ارز دیجیتال بیت کوین کش ثابت کرده که رمز ارز بسیار خوبی برای سرمایه گذاری است. طبق نظر تحلیلگران بازار سرمایه، رتبه این ارز دیجیتال در بین تمام ارزها 30 بوده و پیش بینی می‌شود که ارز Bitcoin Cash در یک روند صعودی قرار گیرد. آینده این ارز در سال 2022 به دلیل بحران‌ها و اتفاقات به وجود آمده کمی محافظه‌کارانه بوده، اما پیش بینی می‌شود که این روند در سال 2023 کاملاً متفاوت با سال گذشته باشد.