پراپ فرم

۱۸ تیر ۱۴۰۳
prop form

از مهم‌ترین محدودیت‌هایی که تریدرها در فعالیت‌های خود در بازار مالی با آن روبرو می‌شوند، موانع مالی است. در واقع بسیاری از این افراد اگرچه در طی سال‌ها، تجارب بسیار زیادی در حوزه بازارهای مالی کسب کرده و مهارت و توانایی بالایی در تریدینگ به دست آورده‌اند اما شاید به دلیل نداشتن سرمایه کافی برای ترید، نتوانند سود بسیار خوبی دریافت کنند.

در این راستا شرکت‌هایی در دنیا با عنوان پراپ فرم، تامین سرمایه برای فعالیت این افراد را بر عهده می‌گیرند. در نتیجه با استفاده از این فرصت شما می‌توانید با صرف هزینه‌های بسیار اندک، بر روی سرمایه‌ای بزرگ و ارزشمند فعالیت کنید و مسلم است که سودی که از آن به دست می‌آورید، چندین برابر شود.

در این مقاله قصد داریم بررسی کنیم که پراپ چیست؟ و چه قوانینی دارد؟ اگر شما هم می‌خواهید دانش خود را با تامین سرمایه و علاوه‌برآن تجهیزات، ابزارهای تحلیلی پیشرفته، اخبار مالی به‌روز و مواردی ازاین‌قبیل به درآمدهای کلان دست یابید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

شرکت‌های پراپ چگونه کار می‌کنند؟

پراپ یا پراپ فرم‌ها شرکت‌های تجاری‌ هستند که سرمایه اولیه موردنیاز برای تریدینگ را در اختیار متخصصان این حوزه قرار داده و در قبال آن، سودی با درصد و نسبت معینی که به طور توافقی بین طرفین و در ابتدای فعالیت مشخص می‌شود، دریافت می‌کنند.

سرمایه‌گذاران برای این کار به دنبال تریدرهایی مستعد و توانمند هستند و برای سنجش این افراد، آزمون‌های ارزیابی در نظر می‌گیرند. بدین منظور معامله‌گران ابتدا بر روی حساب‌های غیرواقعی فعالیت کرده و در صورت تایید پراپ موردنظر، می‌توانند به سرمایه اصلی برای فعالیت دست پیدا کنند.

قوانین پراپ فرم‌ها

پراپ‌فرم‌های متعددی در سطح دنیا فعالیت می‌کنند که در ایران به دلیل وجود تحریم‌ها، بهتر است از پراپ‌‌های ایرانی استفاده کرد. هر یک از این شرکت‌ها ممکن است دارای قوانین خاصی باشند که برای اطلاع دقیق از آن‌ها لازم است به وب‌سایت آن مراجعه نمود؛ اما به‌طورکلی برخی قوانین یکسان در همه این پراپ فرم‌ها وجود دارد که در ادامه بیان می‌کنیم:

آزمون‌های ارزیابی

یکی از قوانینی که در اکثر پراپ‌فرم‌ها وجود دارد آزمون‌های ارزیابی به‌منظور پذیرش و شروع همکاری است که پیش‌ازاین نیز به آن اشاره شد. در این ارزیابی‌ها، یک حساب دمو و غیرواقعی در اختیار شما قرار داده می‌شود تا پراپ تریدینگ را بر روی آن انجام دهید و در صورت رسیدن به سود موردنظر (که مقدار آن در شرکت‌های گوناگون متفاوت است) پذیرفته شده و می‌توانید روی سرمایه واقعی شرکت نیز کار کنید.

محدودیت زمانی

در اغلب پراپ فرم‌ها یک محدودیت زمانی را برای اجرای معاملات در نظر می‌گیرند که در صورت عدم ترید در این بازه و گذشتن از آن، به‌عنوان یک تریدر زیان‌آور شناخته شده و دیگر امکان همکاری و معامله در آن پراپ را نخواهید داشت.

نسبت تقسیم سود

سودی که از فعالیت معامله‌گران بر روی سرمایه شرکت صورت می‌گیرد، به نسبت مشخصی بین سرمایه‌گذار و تریدر تقسیم می‌شود. این نسبت به عوامل گوناگونی همچون توانمندی تریدر، قوانین شرکت و مواردی ازاین‌قبیل بستگی دارد. بسیاری از پراپ فرم‌ها این نسبت را ۸۰-۲۰ در نظر می‌گیرند. به این معنا که ۸۰ درصد از سود حاصله از کار برای تریدر و ۲۰ درصد دیگر آن برای شرکتی است که تامین سرمایه را بر عهده داشته است.

درادان

قانون دیگری که در بسیاری از پراپ‌ها وجود دارد، موضوع درادان است که ضرر شما از میزان بالانس حسابتان را مشخص می‌کند. این میزان در دو حالت روزانه و کلی تعیین می‌گردد و به این صورت است که اگر برای مثال درادان شما در هر روز و به‌طورکلی به ترتیب ۷ و ۱۵ درصد باشد، اگر بیشتر از ۷ درصد در هر روز ضرر کنید یا جمع ضرر شما در کل چالش به بیش از ۱۵ درصد برسد، حساب کاربری از شما گرفته می‌شود و دیگر امکان فعالیت در آن پراپ نخواهید داشت.

prop form

چگونه می‌توان از پراپ‌فرم‌ها درآمد کسب کرد؟

پس از گذراندن آزمون‌های ارزیابی، بسته به میزان توانایی و سطح شما در پراپ تریدینگ، شرکت سرمایه‌گذار بخش معینی از سرمایه خود را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بر روی آن کار کرده و به سوددهی برسید. از موارد مختلفی که در کسب درآمد از پراپ تریدینگ اهمیت دارد می‌توان به تحلیل‌های منظم اشاره کرد که می‌توانند به‌صورت بنیادی یا تکنیکال یا ترکیبی از این دو باشند.

آشنایی با استراتژی‌های معاملاتی از دیگر مواردی است که باید در نظر بگیرید و از آن استفاده کنید. استراتژی‌های معاملاتی نیز موارد گوناگونی از جمله معاملات سوئینگ، معاملات کوتاه‌مدت، پوزیشن تریدینگ و غیره را شامل می‌شوند که باید به‌درستی و متناسب با شرایط انتخاب شوند.

در نهایت مهم است که نسبت به روند کار خود ایمان داشته باشید و به استراتژی‌هایی که در پیش می‌گیرید مطمئن باشید. ریسک‌ها را بشناسید و در صورت نیاز از متخصصین این حوزه کمک بگیرید. ترید را می‌توان دنیایی از اطلاعات متنوع دانست که ممکن است هر روز آپدیت شوند؛ در نتیجه شما نیز باید متناسب با آن اطلاعات و آموزه‌های خود را آپدیت کنید و با حمایت پراپ فرم مربوطه، به توانمندی‌های خود بیفزایید.

برترین پراپ ایران

پراپ فرم‌های بسیاری در ایران فعالیت می‌کنند که هر یک قوانین خاص خود را دارد و می‌توان برای آن‌ها مزایا و معایب گوناگونی در نظر گرفت؛ در نتیجه نمی‌توان برترین پراپ ایران را مشخص کرد؛ اما برخی از این پراپ فرم‌ها ویژگی‌هایی دارند که انتخاب آن‌ها با مزایای بسیار زیادی همراه است.

پراپ تامین سرمایه یکی از معتبرترین شرکت‌های تریدینگ در ایران است که در طول فعالیت خود همواره از تریدرهای ایرانی بااستعداد و حرفه‌ای حمایت و پشتیبانی کرده و تامین سرمایه فارکس، کریپتو و غیره را برای آنان بر عهده گرفته است. این در حالی است که بر خلاف بسیاری از شرکت‌ها که تقسیم سود آن‌ها با نسبت ۸۰-۲۰ است، شرکت تامین سرمایه تا ۹۰ درصد سود را برای تریدر اختصاص می‌دهد. از دیگر ویژگی‌های این پراپ فرم می‌توان به ۱۲۵ درصد بازگشت وجه پس از اولین پرداخت، عدم وجود محدودیت در پرداخت‌های ریالی و دلاری، پشتیبانی فنی، بهترین تعرفه‌ها و تنوع بالا در پلن‌ها اشاره کرد.

جمع‌بندی

پراپ تریدینگ یکی از فعالیت‌هایی است که در سال‌های اخیر طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. در این فرایند تریدرهای توانمند با تامین سرمایه خود توسط شرکت‌هایی با عنوان پراپ فرم، سود بیشتری کسب می‌کنند که با نسبت مشخصی بین معامله‌گر و سرمایه‌گذار تقسیم می‌شود.

در این مقاله تلاش شد معرفی کاملی از پراپ فرم، چگونگی کسب درآمد از آن و قوانین کلی مربوط به این شرکت‌ها ارائه شود. اگر به دنبال یک پراپ ایرانی با بالاترین درصد سود برای تریدر، پشتیبانی و خدمات متنوع و بهترین قیمت‌ها و تعرفه‌ها هستید، پراپ تامین سرمایه یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شماست.

برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *