شکست ارز دیجیتال فیس بوک

۱۰ دی ۱۳۹۸
ارز دیجیتال فیس بوک با وضعیت فعلی شکست خورده

رئیس جمهور سوئیس اعلام کرد برای پذیرش ارز دیجیتال فیسبوک توسط قانون‌گذاران، باید سبد ارزهایی که از لیبرا پشتیبانی می‌کند، تغییر کند.

به گزارش کوین تلگراف، اولی ماورر (Ueli Maurer) وزیر اقتصاد و رئیس جمهور کنفدراسیون سوئیس اعلام کرد لیبرا [با وضعیت فعلی] در سوئیس پذیرفته نخواهد شد، زیرا ارزهایی که از آن پشتیبانی می‌کنند، توسط بانک‌های مرکزی مورد تایید نیستند. او در پایان صحبت‌هایش گفت:

پروژه لیبرا با وضعیت فعلی، شکست خورده است.

در اوایل ماه جاری میلادی، وایت‌ پیپرِ لیبرا بروزرسانی شد و سودی که قرار بود به سرمایه‌گذاران پرداخت شود از یک طرف، و از یک طرف دیگر تعارض بالقوه منافع نیز از وایت پیپر این ارز دیجیتال حذف شد. تصور می‌شود این تغییرات برای جلوگیری از طبقه‌بندی این دارایی به عنوان اوراق بهادار است.

این اطلاعیه پس از آن صادر شد که قانون‌گذاران آمریکا از پیش‌نویس لایحه‌ای حمایت کردند که در آن از «ارزهای دیجیتال باثبات» (StableCoins) به عنوان اوراق بهادار یاد شده است. اما در طرف دیگر، لیبرا اصرار دارد که استیبل‌کوینش یک کالاست.

در عین حال، ایالات متحده تنها کشوری نیست که در حال عقب راندن پروژه لیبرا باشد. در ماه نوامبر (آبان)، پیش‌نویس سندی توسط وزرای دارایی اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار گرفت که در آن قید شده بود که یکی از گزینه‌های روی میز، ممانعت از توسعه لیبراست.

همچنین ماه گذشته لیبرا اعلام کرد با وجود نگرانی‌هایی که درباره قانون‌گذاری در مورد لیبرا وجود دارد، توسعه شبکه ادامه دارد و در دو ماه گذشته ۳۰ پروژه و ۵۱,۰۰۰ تراکنش در شبکه آزمایشی لیبرا انجام شده است.

1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

یک نظر

  • مقاله مفصل و خیلی خوبی بود. آفرین
    واقعا امیدوارم که دست از سر اینترنت بردارن و کمی گسترده تر به این ماجرا نگاه کنن. واقعا داشتیم تو این زمینه خوب پیش می رفتیم. به امید اینکه همه چیز بهتر بشه.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *