ورود
باقی ماندن 29 صرافی در کره جنوبی، تعطیلی 37 صرافی

با پایان مهلت قانونی صرافی ها و ارائه دهندگان خدمات ارز دیجیتال در کره جنوبی برای ثبت نام و برآوردن نیازمندی های لازم به منظور مطابقت با قوانین جدید، ۲۹ صرافی ارز دیجیتال توانستند مجوز ادامه فعالیت خود را دریافت نمایند. تنها ۴ مورد از این تعداد مجوز ارائه خدمات معاملاتی در کره را به دست آورده اند.

طبق قانون گزارش دهی اطلاعات تراکنش های مالی ویژه از صرافی های رمزارز خواسته شده بود از ISMSمجوز گرفته و گزارشی درباره فعالیتهای خود تا ۲۴ سپتامبر به واحد اطلاعات مالی کره جنوبی ارائه نمایند. صرافی هایی که قصد ارائه خدمات ترید در این کشور را دارند علاوه بر اینها ملزم به ایجاد قراردادهای همکاری با یک بانک محلی به منظور ارائه حساب های با نام واقعی به کاربران هستند.

کمیسیون خدمات مالی کره که بالاترین نهاد قانون گذاری مالی در این کشور است، اعلام کرده است ۲۹ صرافی موفق به دریافت تاییدیه ISMS شده اند و قبل از پایان مهلت گزارش خود را به FIU ارسال نموده اند. فرایند بررسی و ثبت نام این صرافی ها ظرف سه ماه انجام خواهد شد.

تنها چهار مورد از این صرافی ها به نام های آپ بیت، بیت هامپ، کوین وان و کوربیت توانسته اند با بانکها برای ارائه حساب های با نام واقعی به مشتریانشان به توافق برسند. این حساب بانکی لازمه ازائه خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی های کره ای است. ۲۵ صرافی باقی مانده تنها مجوز فعالیت به عنوان صرافی ارز دیجیتال را دارا می باشند.

اتخاذ استانداردهای ضد پولشویی در صرافی ها

این صرافی ها حالا ملزم به اتخاذ سیستم های برای مبارزه با پولشویی می باشند که توسط نهادهای نظارتی در این کشور تعیین شده است.

بیت هامپ، کوین وان و کوربیت در حال همکاری مشترک برای ایجاد این سیستم می باشند در حالی که آپ بیت که بزرگترین صرافی در کره جنوبی است روی ایجاد سیستم خود تمرکز کرده است.

پس از اتمام مهلت اعلام شده، ۳۷ صرافی کوچک ارز دیجیتال نتوانستند معیارهای لازم را برآورده کنند و حالا مجبور به تعطیلی و توقف فعالیت هایشان هستند. صرافی هایی که به این موضوع عمل نکنند، با ۵۰ میلیون ون (بیش از ۴۲ هزار دلار) جریمه یا تا ۵ سال حبس مجازات خواهند شد.

منبع:news.bitcoin.com
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *