ادامه فعالیت ۲۹ صرافی در کره جنوبی، تعطیلی ۳۷ صرافی

۰۶ مهر ۱۴۰۰
باقی ماندن 29 صرافی در کره جنوبی، تعطیلی 37 صرافی

با پایان مهلت قانونی صرافی ها و ارائه دهندگان خدمات ارز دیجیتال در کره جنوبی برای ثبت نام و برآوردن نیازمندی های لازم به منظور مطابقت با قوانین جدید، ۲۹ صرافی ارز دیجیتال توانستند مجوز ادامه فعالیت خود را دریافت نمایند. تنها ۴ مورد از این تعداد مجوز ارائه خدمات معاملاتی در کره را به دست آورده اند.

طبق قانون گزارش دهی اطلاعات تراکنش های مالی ویژه از صرافی های رمزارز خواسته شده بود از ISMSمجوز گرفته و گزارشی درباره فعالیتهای خود تا ۲۴ سپتامبر به واحد اطلاعات مالی کره جنوبی ارائه نمایند. صرافی هایی که قصد ارائه خدمات ترید در این کشور را دارند علاوه بر اینها ملزم به ایجاد قراردادهای همکاری با یک بانک محلی به منظور ارائه حساب های با نام واقعی به کاربران هستند.

کمیسیون خدمات مالی کره که بالاترین نهاد قانون گذاری مالی در این کشور است، اعلام کرده است ۲۹ صرافی موفق به دریافت تاییدیه ISMS شده اند و قبل از پایان مهلت گزارش خود را به FIU ارسال نموده اند. فرایند بررسی و ثبت نام این صرافی ها ظرف سه ماه انجام خواهد شد.

تنها چهار مورد از این صرافی ها به نام های آپ بیت، بیت هامپ، کوین وان و کوربیت توانسته اند با بانکها برای ارائه حساب های با نام واقعی به مشتریانشان به توافق برسند. این حساب بانکی لازمه ازائه خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی های کره ای است. ۲۵ صرافی باقی مانده تنها مجوز فعالیت به عنوان صرافی ارز دیجیتال را دارا می باشند.

اتخاذ استانداردهای ضد پولشویی در صرافی ها

این صرافی ها حالا ملزم به اتخاذ سیستم های برای مبارزه با پولشویی می باشند که توسط نهادهای نظارتی در این کشور تعیین شده است.

بیت هامپ، کوین وان و کوربیت در حال همکاری مشترک برای ایجاد این سیستم می باشند در حالی که آپ بیت که بزرگترین صرافی در کره جنوبی است روی ایجاد سیستم خود تمرکز کرده است.

پس از اتمام مهلت اعلام شده، ۳۷ صرافی کوچک ارز دیجیتال نتوانستند معیارهای لازم را برآورده کنند و حالا مجبور به تعطیلی و توقف فعالیت هایشان هستند. صرافی هایی که به این موضوع عمل نکنند، با ۵۰ میلیون ون (بیش از ۴۲ هزار دلار) جریمه یا تا ۵ سال حبس مجازات خواهند شد.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «ادامه فعالیت ۲۹ صرافی در کره جنوبی، تعطیلی ۳۷ صرافی» با ما درمیان بگذارید.

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج ایران لینک ثبت نام

nobitex

نوبیتکس

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

اریترون

اریترون

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

آبان تتر

آبان تتر

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

منبع:news.bitcoin.com
2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

یک نظر

  • چه ترسی از صندوق بین المللی چی شده آیا اشتباهات در پشت پرده است

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *