همه گیری ارز بریکس در کشورها؛ ۴۴ کشور آماده پیوستن به ارز جدید هستند

۰۷ مرداد ۱۴۰۲
همه گیری ارز بریکس در کشورها؛ 44 کشور آماده پیوستن به ارز جدید هستند

تعداد کشورهای متقاضی پیوستن به اتحاد بریکس همواره در حال افزایش است. این کشورها آماده پذیرش ارز BRICS برای تجارت جهانی و کنار گذاشتن دلار آمریکا هستند. به نقل از رویترز آنیل سوکلال، سفیر آفریقای جنوبی روز پنجشنبه تایید کرد که بریکس درخواست های رسمی و غیررسمی سایر کشورها را دریافت می کند.

BRICS مخفف برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی است. این پنج کشور که یک بلوک ویژه را تشکیل می دهند با هم در مورد تشکیل یک واحد پولی جدید در نشست ماه اوت تصمیم خواهند گرفت. پانزدهمین اجلاس سران BRICS در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی برگزار می شود.

۴۴ کشور جدید یک ماه قبل از اجلاس سران آماده پیوستن و پذیرش ارز بریکس هستند

براساس آخرین اخبار ارز دیجیتال، ۴۴ کشور علاقه مند به پیوستن به اتحاد BRICS هستند. ۲۲ کشور به طور رسمی برای پیوستن به این بلوک درخواست داده اند. در همین حال ۲۲ کشور دیگر به طور غیررسمی علاقه خود را برای پیوستن به BRICS ابراز کرده اند.

سوکلال توضیح داد که آرژانتین و بسیاری دیگر از کشورهای آمریکای جنوبی به طور رسمی برای عضویت درخواست داده اند.

طبق اخبار میهن سیگنال، سایر اقتصادهای قدرتمند مانند عربستان سعودی و امارات متحده عربی نیز درخواست داده اند تا بخشی از بریکس باشند.

در این اجلاس همچنین در مورد گسترش BRICS تصمیم گیری خواهد شد و به احتمال زیاد تا پایان سال این گروه تبدیل به +BRICS  خواهد شد. این توسعه به اتحاد کمک می‌ کند و از نظر مالی و سرمایه گذاری آن را قوی ‌تر می‌ کند تا در برابر دلار آمریکا مقاومت کند.

6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *