آمار مشاغل از دست رفته با پیشرفت هوش مصنوعی رو به رشد است!

۲۶ آذر ۱۴۰۲
آمار مشاغل از دست رفته با پیشرفت هوش مصنوعی رو به رشد است!

در گزارشات اخیر درباره هوش مصنوعی، فاش شد که از دست دادن شغل به بخاطر AI در حال افزایش است. این موضوع نگرانی‌ هایی را در میان رهبران ارشد فناوری مانند ایلان ماسک ایجاد کرده است. ظهور هوش مصنوعی، به ویژه مدل های ChatGPT در OpenAI، منجر به جایگزینی کارمندان در کارهایی مانند طراحی اسناد و کدنویسی شده است.

براساس تحقیقات ResumeBuilder بر روی ۷۵۰ کسب ‌و کار، ۳۷ درصد جابجایی‌ های شغلی مرتبط با هوش مصنوعی در سال جاری صورت گرفته و ۴۴ درصد نیز ممکن است در آینده اخراج شوند.

براساس گزارشات آسانا، ۲۹ درصد از وظایف توسط AI انجام شده است. علاوه بر این، برخی از کارشناسان بر این باورند که افزایش کارایی و قابلیت ‌های AI، که نمونه‌ ای از آن چت ربات هوش مصنوعی گوگل Gemini است، با پیش‌ بینی ماسک در مورد تعدیل شغلی مبتنی بر AI مطابقت دارد، اگرچه دیگران در دیدگاه‌شان متفاوت هستند.

برخی از کارشناسانی که نوآوری های AI را تأیید می کنند، در مورد نتایج این پژوهش هشدار می دهند و تأکید می کنند که سازمان های کوچکتر و سنتی ممکن است به طور کامل مانند شرکت های بزرگتر از فناوری استقبال نکنند. توجه به این نکته مهم است که در حالی که اخراج‌ های ناشی از هوش مصنوعی در حال افزایش است، تجدید ساختار در کسب‌ و کارها و ظهور AI به‌عنوان یک جایگزین مناسب نیز از عوامل مؤثر هستند.

منبع:کوین گیپ
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *