ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

استقبال کشورهای گروه هفت در مورد نیاز به قوانین هوش مصنوعی

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲
استقبال کشورهای گروه هفت در مورد نیاز به قوانین هوش مصنوعی

رهبران کشورهای G7 یا گروه هفت پس از اقدام اتحادیه اروپا برای تصویب تنظیم قانون هوش مصنوعی به اجماع رسیدند.

چهل و نهمین اجلاس G7 به میزبانی ژاپن در روز شنبه در هیروشیما برگزار شد. این اجلاس شامل تایید همه کشورهای دعوت شده برای تنظیم قانون در بخش هوش مصنوعی مولد AI) ) بود. رهبران کشورهای G7 به دنبال پذیرش استانداردهای فنی جهانی برای هوش مصنوعی هستند.

نگرانی های رهبران گروه هفت

بر اساس گزارش‌ها، رهبران G7 نگرانی‌هایی را در مورد پتانسیل مخرب این فناوری مطرح کردند. آنها اظهار داشتند که حاکمیت اقتصاد دیجیتال در حال ظهور باید به طور منظم به روز شود و با ارزش های دموکراتیک مطابقت داشته باشد.

طبق اخبار ارز دیجیتال، اجماع بین رهبران پس از اینکه اتحادیه اروپا اقدام به تصویب قانونی برای مدیریت هوش مصنوعی کرد، ایجاد شد. با این حال، طبق گزارشات این قوانین ممکن است اولین مقررات تکمیلی هوش مصنوعی در جهان باشد.

رئیس کمیسیون اروپا هنگام سخنرانی در گروه هفت گفت که رهبران این گروه می خواهند سیستم های هوش مصنوعی دقیق، ایمن، قابل اعتماد و بدون تبعیض باشند.

بلومبرگ گزارش داد که این کشورها با عنوان “فرایند هیروشیما”، جلساتی در سطح بالا برای بحث در مورد این موضوع برگزار خواهند کرد. البته تا پایان سال گزارشی ارائه خواهد شد.

طبق آمار میهن سیگنال کشورهای G7 به دنبال بررسی فرصت ها و چالش های هوش مصنوعی هستند. با این حال، ظهور ChatGPT در چند ماه گذشته، سایر شرکت ها را به سمت توسعه فناوری پیشرفته تر سوق داده است. این امر باعث شد که مقامات قوانینی را پیرامون این فناوری ایجاد کنند. کریپتو جی پی تی نیز ارز دیجیتالی است که براساس هوش مصنوعی طراحی گشت.

بریتانیا به دنبال پیش‌نویس سیاستی برای نظارت بر خطرات و مزایای هوش مصنوعی است. در حالی که ژاپن می خواهد قوانینی کمتر از آنچه اتحادیه اروپا تنظیم کرد، در این مورد داشته باشد.

منبع:کوین گیپ
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *