۷ کتاب برتر آموزش تحلیل تکنیکال + لینک دانلود

۳۰ فروردین ۱۴۰۲
7 کتاب برتر آموزش تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال به عنوان دو موضوع پرطرفدار در دنیای امروز، باعث شده است کتاب‌های فراوانی در این زمینه منتشر شود. این کتاب‌ها شامل راهنما، تحلیل‌ها و نظریه‌های مختلف در خصوص آموزش تحلیل تکنیکال به روش های مختلف مثل پرایس اکشن ، الیوت ، فیبوناچی ، کندل استیک و … می شود. این کتاب‌ها بهترین ها در این حوزه هستند که می‌توانند به علاقه‌مندان بازار های مالی کمک کنند تا برای سرمایه گذاری اطلاعات و آگاهی کافی کسب کنند و به دنبال دستیابی به سود بیشتر باشند.

معرفی ۷ کتاب برتر در زمینه تحلیل تکنیکال

۱. تکنیک‌های کندل استیک ژاپنی – Japanese Candlestick Charting Techniques

نوشته : استیو نیسون (Steve Nison)

1. تکنیک‌های کندل استیک ژاپنی - Japanese Candlestick Charting Techniques

کتاب تحلیل تکنیکال به روش‌های کندل استیک ژاپنی  توسط استیو نیسون نوشته شده است. این کتاب را می‌توان یکی از بهترین کتاب‌ها در زمینه ترید به روش کندل استیک دانست چون تمام فوت و فن‌هایی که یک معامله‌گر به دنبال آن است را در این کتاب پیدا خواهد کرد.

این کتاب با یک مرور کلی و عالی در زمینه فنون ترید تحلیل تکنیکال در ژاپن آغاز می‌شود و چگونگی تشکیل کندل‌ها را توضیح می‌دهد. کتاب تحلیل تکنیکال به روش‌های کندل استیک ژاپنی نام‌ها، شکل‌ها، روانشناسی و احساسات موجود در پشت آنها و تمام نکات لازم برای توضیح این اشکال را کامل بررسی می‌کند به همین دلیل این کتاب ارزشمند و مفید است.

دانلود کتاب تکنیک‌های کندل استیک ژاپنی

۲. تجزیه و تحلیل تکنیکال بازارهای مالی – Technical Analysis Of The Financial Markets

نوشته : جان جی مورفی (John J.Murphy)

2. تجزیه و تحلیل تکنیکال بازارهای مالی - Technical Analysis Of The Financial Markets

نویسنده این کتاب جان جی مورفی است. وی در این کتاب تمام چیزهایی که برای آموختن روش پرایس اکشن نیاز است را بدون جا انداختن نکته ای از اندیکاتورها و اسیلاتورهای مورد استفاده در تحلیل تکنیکال آموزش می دهد.

این کتاب، شامل ۱۸ فصل و دو پیوست است که به صورت جامع و کامل به بررسی اصول کلی تحلیل تکنیکال پرداخته است و با توجه به اصول ذکر شده و گستردگی و کامل بودن مطالب می‌توان این کتاب را به عنوان مرجعی کامل برای همه تحلیل‌گران در نظر گرفت. این کتاب مبحث کندل استیک ژاپنی را نیز شامل می‌شود، اما فقط ۱۰ صفحه به آن اختصاص دارد.

نظریه امواج الیوت نیز در این کتاب آمده است ولی خیلی به آن پرداخته نشده است که جای نگرانی ندارد چون در ادامه کتابی در این خصوص معرفی کرده ایم.

۳. فراتر از کندل استیک – Beyond Candlesticks

3. فراتر از کندل استیک - Beyond Candlesticks

نوشته : استیو نیسون (Steve Nison)

این کتاب نوشته استیو نیسون است و در مورد مقاومت‌ها و حمایت‌هایی که کندل‌ها با آن آنها تماس پیدا می‌کنند بیشتر می‌پردازد. همچنین استیو روش‌های دیگری برای کشیدن کندل‌ها نشان می‌دهد که بسیار کاربردی است. در این کتاب، در مورد رابطه بین سطوح بازگشتی و بدنه کندل‌ها و همچنین کندل اسپینینک تاپ با جزئیات کامل آن شرح داده شده است.

۴. اصول امواج الیوت – Elliott Wave Principle

4. اصول امواج الیوت - Elliott Wave Principle

نوشته : ای جی فراست (A.J. Frost)و رابرت آر. پریچر  (Robert R. Prechter)

این کتاب که توسط ای جی فراست و رابرت آر. پریچر نوشته شده است و بهترین کتاب در مورد ترید با استفاده از اصول امواج الیوت است.

این کتاب به دو بخش نظریه امواج الیوت و بخش تمرینات آن تقسیم شده است. فصل اول در مورد اصول ، محرک، امواج اصلاحی و همه تغییرات آنها صحبت می‌کند. مانند برانگیختن، اصلاح ، خطوط مورب، زیگزاگ مسطح و مثلث و ترکیبات آنها. فصل دوم به تصادفی بودن این امواج مانند قانون تناوب، کانال‌دهی ، و خصوصیات موج‌ها می‌پردازد.

۵. مبانی تحلیل تکنیکال – Getting Started in Technical Analysis

5. مبانی تحلیل تکنیکال - Getting Started in Technical Analysis

نوشته : جک شوآگر (Jack D.Schwager)

جک شواگر یکی از معروفترین افرادی است که مفاهیم تحلیل‌ تکنیکال را به‌ ساده ‌ترین و شیوه ممکن برای سرمایه‌گذاران تازه‌ کار بیان می‌کند.

در این کتاب، مسائل و مفاهیمی از جمله روندها، دامنه معاملاتی، الگوهای نمودارها، حد سود و ضرر، ورود به معاملات، خروج از معاملات و رویکردهای هرمی را توضیح داده شده است.

شواگر با اشاره به تجربیات واقعی خود از دنیای معاملات، نمودارهای میله‌ای، نمودارهای شمعی، قله‌ها و دره‌ها، تشخیص الگو، روندهای بازگشتی، اپلیکیشن‌های معاملاتی و بسیاری مفاهیم دیگر را به‌شکلی بسیار ساده در این کتاب گنجانده است.

علاوه بر  کتاب مبانی تحلیل تکنیکال، به افراد در انتخاب بازار مناسب، رویکرد معامله‌گری، استراتژی‌های کنترل ریسک و ایجاد یک روند روتین و همیشگی معامله‌گری کمک می‌کند.

۶. تحلیل تکنیکال با استفاده از چند تایم فریم – Technical Analysis Using Multiple Timeframes

6. تحلیل تکنیکال با استفاده از چند تایم فریم - Technical Analysis Using Multiple Timeframes

نوشته : برایان شانون (Brian Shannon)

این کتاب به خوانندگان کمک می‌کند تا درک بهتری از ساختار بازار و روانشناسی حرکات قیمت داشته باشند. تحلیل تکنیکال با استفاده از چند تایم‌فریم همراه با توضیح اهمیت تحلیل فاندامنتال در کنار تحلیل تکنیکال، نشان می‌دهد که چگونه می‌توان با ریسک پایین وارد معاملات شد و به دور از تصمیم‌های هیجانی، با استفاده‌ی صحیح از حرکات قیمت، به سودی قابل‌ملاحظه دست یافت.

با استفاده از این کتاب، می‌ توانید به جای واکنش به حرکات قیمت، آنها را پیش ‌بینی کنید. همچنین می‌توانید با استراتژی‌های مشخص موقعیت‌های لانگ و شورت باز کنید، آنها را مدیریت کنید و در نهایت در موقعیتی خوب از آن‌ها خارج شوید.

بررسی کارآمد حجم معاملات و میانگین‌های متحرک و بسیاری دیگر از موارد، از جمله مباحث مطرح‌شده در این کتاب هستند.

۷. دوره نمودارهای شمعی – The Candlestick Course

7. دوره نمودارهای شمعی - The Candlestick Course

نوشته : استیو نیسون (Steve Nison)

نمودارهای شمعی، بیش از ۲۰۰ سال پیش در ژاپن برای تحلیل قیمت برنج به کار گرفته می‌ شدند. استیو نیسون معرفی‌کننده این تکنیک به جهان معاملاتی غرب بود. در حال حاضر، نمودارهای شمعی از جمله محبوب ترین نمودارها در بین معامله‌گران و سرمایه‌گذاران جدید بازار هستند. کتاب بررسی نمودارهای شمعی ، یکی از کامل‌ترین مرجع‌ها در خصوص کاربردهای عملی نمودارهای شمعی است. در این کتاب، نیسون الگوهایی را با پیچیدگی‌های مختلف به همراه مثال‌هایی عالی توضیح می‌دهد و درک خواننده از مطالب را با پرسش‌ و پاسخ‌هایی کوتاه ارزیابی می‌کند.

این کتاب به زبانی ساده و واضح، دستورالعمل‌هایی تخصصی در مورد کاربردهای علمی نمودارهای شمعی ارائه می‌دهد که می‌تواند برای هر معامله‌گری با هر درجه از دانش و تجربه از بازار مفید واقع شود.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «۷ کتاب برتر آموزش تحلیل تکنیکال + لینک دانلود» با ما درمیان بگذارید.

7 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

‫3 نظر

 • حواستون باشه که صرافی کیف پول من کاملأ حرفه ای کلاهبرداری میکنه ازتون …
  کلی از دارایی های من رو بدون اجازه قفل کرده …
  و پشتیبانیشون هم جواب های مسخره میده …

 • سلام.عالیه ولی فقط یه لینک دانلود برای یه کتاب گذاشتید .بقیه ی کتابا رو ازکجادانلود کنم

  • سلام وقت بخیر به زودی لینک دانلود ها تکمیل میشه و در مقاله درج می کنیم ممنون از شکیباییتون

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *