بیت کوین تمایل به سقوط به زیر ۴۲۰۰۰ دلار دارد؛ دلیل آن چیست؟

۲۳ دی ۱۴۰۲
بیت کوین تمایل به سقوط به زیر 42000 دلار دارد؛ دلیل آن چیست؟

به گفته تحلیلگر علی مارتینز، بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته افت قابل توجهی را تجربه کرده است که نشان دهنده ادامه احتمالی فاز تصحیح آن است. نمودار هفتگی یک روند منفی را نشان می دهد و یک سیگنال فروش برای BTC را توصیه می کند.

به نقل از کوین ادیشن، اندیکاتور Tom DeMark (TD) از این تحلیل پشتیبانی می کند و نقطه عطف احتمالی در روند قیمت را نشان می دهد. مارتینز توصیه می ‌کند که BTC می‌ تواند تا ۴۰۵۰۰ دلار کاهش یابد و به طور بالقوه از ۵۲۰۰۰ دلار عبور کند. در حال حاضر، قیمت بیت کوین در حدود ۴۳۱۳۳ دلار است، که تفاوت قابل توجهی با بالاترین قیمت اخیر آن یعنی ۴۹۰۰۰ دلار در زمانی که ETF ها شروع به معاملات کردند، دارد.

راه اندازی ETF به یک رویداد ” sell the news ” (خبر را بخر و شایعه را بفروش!) تبدیل شد و باعث شد قیمت BTC قبل از بهبودی به ۴۱۹۰۰ دلار کاهش یابد.

نمودارهای بیت کوین چه می گویند؟

در نمودار ۴ ساعته، مشخص است که BTC از ۱۰ ژانویه نوسان داشته است و فروشندگان سلطه خریداران را متوقف کرده اند. میانگین متحرک نمایی (EMA) نشان می دهد که اصلاح ممکن است ادامه داشته باشد و به طور بالقوه منجر به سقوط بیشتر به حدود ۴۰۰۰۰ دلار شود.

با این حال، بازگشت به ۴۵۰۰۰ دلار می ‌تواند شتاب صعودی را مجدداً شعله ‌ور کند، اگرچه احتمال وقوع این اتفاق در کوتاه‌مدت کم به نظر می ‌رسد. علیرغم کاهش فعلی، ورود سرمایه به BTC به طور بالقوه می تواند پویایی بازار را تغییر دهد و منجر به روند صعودی دیگری شود، اما چشم انداز تکنیکال نشان می دهد که اصلاح بیت کوین ممکن است قبل از روند صعودی اصلی بعدی آن تمام نشده باشد.

منبع:کوین ادیشن
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *