افزایش قیمت بیت کوین همراه با سقوط بازار سهام پس از آمار اشتغال امریکا

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲
افزایش قیمت بیت کوین همراه با سقوط بازار سهام پس از آمار اشتغال ایالات متحده

با کاهش ۹.۶ میلیون فرصت شغلی در ایالات متحده پیش از تصمیم فدرال رزرو برای نرخ بهره، قیمت بیت کوین افزایش یافت.

بر اساس آمار اشتغال ایالات متحده در ماه مارس، تعداد فرصت های شغلی حدود ۹.۶ میلیون نفر در مقابل انتظارات بازار ۹.۷۷۵ میلیون نفر کاهش یافت. فرصت های شغلی به پایین ترین سطح از آوریل ۲۰۲۱ رسید که نشان می دهد بازار کار در میان نرخ های بهره بالاتر رو به سردی می رود. به این ترتیب قیمت BTC پس از پایین آمدن از سطح ۲۸۰۰۰ دلار افزایش می یابد و همچنان در حال نشان دادن نوسانات است. قیمت BTC در حال حاضر تحت فشار تصمیم فدرال رزرو ایالات متحده در مورد نرخ بهره معامله می شود.

فرصت های شغلی ایالات متحده قبل از نشست فدرال رزرو کاهش یافت

خلاصه آمار فرصت های شغلی و گردش کار ایالات متحده در ۲ می نشان داد که فرصت های شغلی با ۳۸۴۰۰۰ کاهش به ۹.۶ میلیون نفر در مارس ۲۰۲۳ رسیده است. به نقل از کوین گیپ، فرصت های شغلی کمتر از پیش بینی ها که ۹.۷۴ میلیون نفر بود، کاهش یافت.

در همین حال، تعداد استخدام‌ ها و مجموع ترک کارها به ترتیب ۶.۱ میلیون و ۵.۹ میلیون نفر ثابت ماند. ترک کارها و اخراج ها در ایالات متحده در بحبوحه ادامه اخراج ها عمدتاً در شرکت های فناوری و بانکی به ۱.۸ میلیون افزایش یافت.

هم ارقام مربوط به بازگشایی مشاغل JOLT و هم سفارش‌ های کارخانه ‌های ایالات متحده، کمتر از حد انتظار هستند. اینها باعث می ‌شوند شاخص دلار آمریکا به ۱۰۲.۴۰ بالاتر برود و سپس سقوط کند. در نتیجه، بازار سهام ایالات متحده بیش از ۱ درصد سقوط کرد. سرمایه گذاران در مورد باز کردن موقعیت های جدید قبل از نشست سیاست پولی فدرال رزرو محتاط هستند. انتظار می رود فدرال رزرو نرخ بهره را ۲۵ واحد دیگر افزایش دهد.

آمار بازار کریپتو و قیمت بیت کوین

بازار کریپتو تا زمانی که رئیس فدرال رزرو، موضع جنگ طلبانه و کینه توزانه علنی نداشته باشد، تحت فشار باقی خواهد ماند. طبق اخبار ارز دیجیتال، قیمت بیت کوین اخیراً شروع به حرکت در همبستگی با طلا کرده است. همبستگی آن با بازار سهام ایالات متحده از هم پاشیده شده است.

طبق اخبار میهن سیگنال، قیمت بیت کوین پس از آمار JOLTS با ۲ درصد افزایش به ۲۸۶۰۲ دلار رسید. با این حال، حجم معاملات همچنان پایین تر است. در همین حال، قیمت اتریوم نزدیک به ۱۸۵۰ دلار معامله می شود که پس از این گزارش تقریباً ۱ درصد افزایش را نشان می دهد.

منبع:کوین گیپ
4 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

یک نظر

  • من میتونم شماره خودم و عکس خودم رو ثبت کنم ولی با ماشین پدرم وارد ناوگان بشم؟

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *