هشدار کلاهبرداری بیت کوین با حساب های جعلی برنده لاتاری

۲۱ فروردین ۱۴۰۲
هشدار کلاهبرداری بیت کوین با حساب های جعلی برنده لاتاری

به گزارش The Times Colonist، اسکات گورنی، برنده اخیر بخت آزمایی ۵۵ میلیون دلاری از سیدنی، به مردم هشدار داد که برای او بیت کوین ارسال نکنند.

چندین اکانت جعلی فیس بوک با استفاده از هویت او برای کلاهبرداری از مردم برای گرفتن BTC به وجود آمده است. از زمان دریافت جایزه لاتاری خود، چندین حساب در پلتفرم رسانه های اجتماعی ایجاد شد که هر کدامشان تصویری از گورنی را نشان می دهد که چک بخت آزمایی خود را در دست دارد.

برخی از این حساب‌ ها کمک مالی ارائه می ‌دهند، در حالی که برخی دیگر حاوی شعارهای خوشایند هستند. آنها تضمین می دهند که حساب های قانونی دارند.

طبق اخبار ارز دیجیتال، گورنی به افرادی که در معرض کلاهبرداری قرار گرفتند توصیه کرده که با پلیس تماس بگیرند. او با کسانی که ممکن است با مشکلات مالی مواجه باشند همدردی کرد. همچنین او تأکید کرد که مردم باید مراقب پیشنهادهایی باشند که به نظر می رسد بیش از حد خوب باشند اما واقعی نباشد. هنوز مشخص نیست که کلاهبرداران چگونه مردم را متقاعد به ارسال بیت کوین کردند.

برنده لاتاری که مشاور مالی نیز هست، در شرکت مالیات مشغول رسیدگی به مشتریان خود است و قصد دارد در ماه دسامبر بازنشسته شود.

او برنده شدن در لاتاری را تجربه ای متحول کننده در زندگی توصیف کرد. همچنین اذعان کرد که باید در مدیریت ثروت تازه خود مسئولیت پذیر و محتاط باشد.

شرکت لاتاری بریتیش کلمبیا به هر کسی که پیام‌ های ناشناس دریافت می ‌کند توصیه می ‌کند که احتیاط کنند و اطلاعات شخصی را فاش نکنند یا هیچ پرداختی انجام ندهند. آنها تشویق می کنند در صورت مشکوک شدن به هرگونه فعالیت مجرمانه با پلیس تماس بگیرند.

منبع:u.today
2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *