ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

فاش شدن دلیل واقعی اوج گرفتن قیمت بیت کوین

۰۶ فروردین ۱۴۰۲
فاش شدن دلیل واقعی اوج گرفتن قیمت بیت کوین

در بحبوحه بحران های مداوم سیستم بانکی، بیت کوین در روزهای اخیر شاهد افزایش قیمت بود. کریپتوکارنسی bellwether اخیراً از مرز ۲۸۰۰۰ دلار فراتر رفت. این افزایش قیمت بیشتر توسط سرمایه ‌گذاران و معامله‌ گرانی که امیدوارند فدرال رزرو شاید افزایش نرخ بهره را متوقف کند یا حتی نرخ‌ ها را کاهش دهد، تقویت شد. در حال حاضر، بزرگترین ارز دیجیتال با قیمت ۲۷۷۱۳ دلار در صرافی Bitstamp معامله می شود.

اظهارات جالب رابین بروکس

رابین بروکس، اقتصاددان، در توییتر نظرات خود را در مورد افزایش بیت کوین به اشتراک گذاشت. او این ایده را رد کرد که رشد این ارز دیجیتال به دلیل ویژگی‌ های ذاتیش است. او اظهار داشت که BTC در حال افزایش است، زیرا فدرال ‌رزرو بدجنس تر شده است. این موضوع تمام دارایی‌ های سرمایه ای را بالا می برد.

اقتصاددان IFF تاکید کرد که هیچ چیز منحصر به فردی در نحوه معامله BTC وجود ندارد. او آن را فقط یک دارایی حبابی دیگر نامید که با تصمیمات فدرال رزرو دچار نوسان می شود.

به نقل از یوتودی، در نظریه های قبلی این اقتصاددان نیز ماهیت بی ثبات بیت کوین مورد بحث بود. وی آن را به عنوان دارایی حبابی توصیف می کرد که وقتی فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ های بهره جدی می شود، این حباب از بین می رود.

او به فقدان عملکرد ارزش فروشگاهی بزرگترین ارز دیجیتال، مزایای متنوع سازی و بازده اشاره کرد که چشم انداز آینده این ارز دیجیتال را با تردید مواجه کرد.

بروکس در پاسخ به انتقادات در مورد دیدگاه های خود، موضع خود را در توییت بعدیش هم تکرار کرد. او توضیح داد که افزایش اخیر در ارزش بیت کوین به دلیل انتظارات بازار از موضع بدتر فدرال رزرو است. او اظهار داشت که بیت کوین تنها یک دارایی حباب دار باقی می ماند و نوساناتش مشروط به هوس های سیاست های فدرال رزرو است.

منبع:u.today
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *