ایلان ماسک متهم به دستکاری قیمت دوج کوین و فریب سرمایه گذاران شد!

۱۲ خرداد ۱۴۰۲
ایلان ماسک متهم به دستکاری قیمت دوج کوین و فریب سرمایه گذاران شد!

ایلان ماسک با اتهامات جدیدی روبرو شده است. تعداد بالای شکایات از این میلیارد مبنی بر این هستند که او قیمت دوج کوین و را دستکاری کرده و با تجارت انحصاری و فریب سرمایه گذاران میلیاردها دلار کسب کرده است!

ماسک، مدام مورد توجه رسانه های عمومی است، چرا که دوست دارد به هر شکلی خود را در معرض دید عموم قرار دهد. در آخرین رویدادها این تاجر میلیاردر درگیر دعوی قضایی شد که او را به تجارت انحصاری و دستکاری بازار دوج متهم می ‌کند. براساس این شکایات، ماسک از پلتفرم‌های مختلف، از جمله توییتر و حضورش در « Saturday Night Live» برای دستکاری قیمت Dogecoin و کسب سود به ضرر سرمایه‌گذاران بهره‌برداری کرده است.

ایلان ماسک متهم به کلاهبرداری از سرمایه گذاران کریپتو شد

این شکایت در چهارشنبه شب در دادگاه فدرال منهتن تنظیم شد. براساس آن ماسک از ترکیبی از تاکتیک‌ ها، برای تجارت سودآور استفاده می کند. از جمله پست‌ های توییتر، اینفلوئنسرها، و سایر شیرین کاری‌ های تبلیغاتی. او این تاکتیک ها را از طریق چندین کیف پول دوج که توسط خودش یا شرکت تسلا کنترل می‌شود، انجام داده است. سرمایه گذاران ادعا می کنند که این اقدامات منجر به زیان مالی قابل توجهی برای آنها شده است، در حالی که ماسک سود قابل توجهی به دست آورده است.

یکی از شواهد مهم در این شکایت، فروش تقریباً ۱۲۴ میلیون دلاری دوج کوین توسط ماسک در ماه آوریل بود. این فروش همزمان با تصمیم او برای جایگزینی لوگوی پرنده آبی توییتر با نشان سگ شیبا اینو دوج بود. این اقدام باعث افزایش ۳۰ درصدی قیمت Dogecoin شد. طبق گزارشات قبلی CoinGape، پس از مباحثه های طولانی، مدیرعامل تسلا سرانجام در اکتبر سال گذشته پلتفرم میکروبلاگینگ را به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار خریداری کرد.

سرمایه گذاران دوج به دنبال عدالت هستند

این دادخواست ایلان ماسک را به دستکاری بازار و تجارت انحصاری متهم می کند. سرمایه گذاران ادعا کردند که نه تنها با این اقدامات فریب خوردند، بلکه ماسک از آنها به عنوان وسیله ای برای تبلیغ خود و شرکت هایش سواستفاده کرد. علاوه بر این، طبق پرونده دادگاه، ماسک عمداً قیمت Dogecoin را بیش از ۳۶۰۰۰٪ در مدت دو سال قبل از سقوط آن افزایش داد. این کار منجر به زیان مالی زیاد کسانی شد که در این میم کوین سرمایه گذاری کردند.

طبق اخبار میهن سیگنال، این شکایت در دادگاه ناحیه جنوبی نیویورک در ایالات متحده ثبت شد.

منبع:کوین گیپ
2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

یک نظر

  • یک نوع کلاهبرداری دیگه شرکت megafxinvestment هست که با وعده سود در سه روز ده برابری من ۲۰۰ دلار واریز کردم به کیف پول حساب شرکتشون و دیگه نه پولمو پس دادند نه سود آنرا و ادعا می‌کنند برای برداشت سود خودم دوباره باید ۷۰۰ دلار دیگر بدهم تا سودم را دریافت کنم و هر دفعه دروغ و کلاهبرداری مواظب این شرکت باشید

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *