آیا ارز جدید بریکس جایگزین دلار آمریکا خواهد شد؟

۲۱ خرداد ۱۴۰۲
آیا ارز جدید بریکس جایگزین دلار آمریکا خواهد شد؟

بریکس  که گروهی متشکل از پنج قدرت اقتصادی نوظهور است، می خواهد به دلار آمریکا ضربه بزند. دلار در حال حاضر تنها ارز ذخیره جهان است که وضعیت آن توسط اتحادیه به چالش کشیده شده است. BRICS و سایر کشورهای در حال توسعه شرقی به دنبال ترویج ارزهای بومی خود و حذف دلار برای تجارت جهانی هستند.

طبق اخبار ارز دیجیتال، دیپلمات وزارت خارجه هند و معاون وزیر گاوراو گوپتا اشاره کرد که BRICS می تواند به زودی در ماه اوت بهBRICS+  تغییر کند. او به Outlook India گفت که این اتحاد در حال تنظیم گام ‌های جدیدی برای پایان دادن به اتکا به دلار آمریکا است. او نشان داد که تسلط ایالات متحده بر نظم مالی جهان می تواند به زودی با راه اندازی ارز جدید به پایان برسد.

ارز جدید بریکس می تواند دلار آمریکا را بی ثبات کند

گوپتا گفت که اتحاد BRICS پس از راه اندازی ارز جدید، همکاری های بین المللی را با کشورهای در حال توسعه افزایش خواهد داد. بخش مالی جهانی شاهد افزایش مشارکت در معاملات برون مرزی این ارز خواهد بود که به زودی منتشر می شود. این می تواند بدون حضور دلار آمریکا باعث افزایش تجارت، فرصت های سرمایه گذاری و توسعه شود.

به نقل از watcher.guru  زمانی که این ارز جدید در بخش جهانی گسترش یابد، تقاضای دلار آمریکا به تدریج شروع به کاهش خواهد کرد. ایالات متحده برای تامین کسری بودجه خود که منجر به کاهش ارزش دلار می شود، مبارزه خواهد کرد. آمریکا دیگر از قدرت مالی خود برای اعمال تحریم ها علیه سایر کشورها و فلج کردن اقتصاد آنها استفاده نخواهد کرد.

به طور کلی، گسترش بریکس و راه اندازی یک ارز جدید می تواند مزایای مثبتی داشته باشد. این مزایا شامل کاهش وابستگی به دلار آمریکا، افزایش تجارت، کسب درآمد، سرمایه گذاری و کاهش فشار سیاسی از سوی ایالات متحده است.

بریکس مخفف برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی است. اجلاس بعدی در آفریقای جنوبی برگزار می شود و تشکیل واحد پولی جدید به طور مشترک تصمیم گیری می شود.

منبع:watcher.guru
3 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

یک نظر

  • یه چیز مثل ارمغان بهزیستی که قبلا استفاده می‌شد هست ،در سایتهای مثل لوتوچی واقعا نمیشه به نتایج اعتماد کرد چرا که هیچ الگوریتم رندوم سازی استفاده نمیشه و امکان اینکه ادمین دستکاری کنه در نتایج بسیار بالاست بهترین راهکار استفاده از سایتهایی است که با بلاک چین و قرارداد هوشمند کار می‌کنند هست مثل asid.online یا .. که اولا غیرمتمرکز هستند یعنی ادمین یا مدیر اگر بخواهند هم نمیتونند در نتایج دستکاری کنند و در ثانی پروسه برداشت خودکار است نه اینکه ادمین بخواد تایید کنند در کل بخت آزمایی ایده جالبیه اگه بردید که چه عالی اکرم نبردید در برد شخص دیگری سهیم هستید

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *