مشتریان استیبل کوین USDC نگران نباشند، کسری ها جبران می شود

۲۱ اسفند ۱۴۰۱
مشتریان استیبل کوین USDC نگران نباشند، کسری ها جبران می شود

شرکت Circle متعهد شد که در صورت عدم دریافت کل ۳.۳ میلیارد دلار موجودی در بانک سیلیکون ولی در حال سقوط، هرگونه کسری در ذخایر این استیبل کوین USDC را پوشش دهد.

شرکت Circle گفت که هرگونه کسری در ذخایر USDC به دلیل سقوط بانک SVB را با استفاده از منابع شرکت پوشش می دهد. این پوشش دهی حتی ممکن است شامل سرمایه گذاری خارجی باشد.

این اعلام پس از آن منتشر شد که مشخص شد Circle 3.3 میلیارد دلار از ذخایر ۴۰ میلیارد دلاری استیبل کوین USDC خود را در حسابی در بانک سیلیکون ولی در حال سقوط دارد.

Circle انتظار دارد FDIC، که SVB را در روز جمعه تصاحب کرد، اجازه دهد ادامه تراکنش‌ ها در روال عادی تسویه شوند.

این شرکت همچنین خاطرنشان کرد که با بازگشایی بانک‌ ها در صبح دوشنبه عملیات نقدینگی این Stable Coin به حالت عادی از سر گرفته خواهد شد.

بانک سیلیکون ولی، یکی از محبوب ترین وام دهندگان به استارتاپ ها، در ۱۰ مارس ورشکسته شد. پس از آن این بانک به دست شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) افتاد. روز جمعه، شرکت فدرال کنترل بانک را به دست گرفت. پس از آن بانک ملی بیمه سپرده سانتا کلارا را ایجاد کرد که اکنون سپرده های بیمه شده را از SVB نگهداری می کند.

استیبل کوین USDC همچنان قوی باقی می ماند

صادرکننده ارز دیجیتال USDC همچنین به کاربران اطمینان داد که این Stable Coin هنوز در وضعیت خوبی قرار دارد. طبق اسناد حسابرسی شرکت Deloitte، ۷۷ درصد از ذخایر در اسناد خزانه از چهار هفته تا ۲۸ هفته نگهداری می شود.

این شرکت گفت: اسناد خزانه داری ایالات متحده نقدشونده ترین دارایی ها در جهان هستند و تعهدات مستقیم دولت ایالات متحده هستند.

۲۳ درصد باقیمانده (۹.۷ میلیارد دلار) از ذخایر USDC به صورت نقد است. بخش عمده ای از این آمار یا ۵.۴ میلیارد دلار در BNY Mellon، یکی از بزرگترین و باثبات ترین موسسات مالی در جهان نگهداری می شود. یک میلیارد دلار دیگر از ذخایر استیبل کوین USDC نزد بانک مشتریان نگهداری می شود.

بر اساس تجزیه و تحلیل هال پرس، انتظار می رود دارندگان USDC بتوانند توکن های خود را حداقل با ۰.۹۳ دلار نقد کنند. در بدترین حالت، اگر فرض کنیم هر بانکی که در آن وجه نقد نگهداری می‌ کند، سقوط می‌ کند، ۷۰ درصد پول نقد از طریق فروش دارایی USDC هنوز ۹۳c ارزش دارد.

USDC که در روز شنبه در بحبوحه افزایش ابهامات به پایین ترین حد تاریخ خود در حدود ۰.۸۷۷۴ دلار سقوط کرد. از آن زمان تا حدی افزایش پیدا کرد. طبق اخبار میهن سیگنال، این استیبل کوین در حال حاضر بالای ۰.۹۵ دلار معامله می شود. این نشان می دهد که نسبت به روز گذشته بیش از ۴ درصد رشد داشت.

منبع:کریپتونیوز
5 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *