روند صعودی ارزهای دیجیتال ممکن است به‌زودی آغاز شود: فرصت‌های موجود در دسته‌های جذاب و پرمخاطب

۰۴ اسفند ۱۴۰۱
روند صعودی ارزهای دیجیتال ممکن است به‌زودی آغاز شود: فرصت‌های موجود در دسته‌های جذاب و پرمخاطب

 اخیراً ایالات متحده اعلام کرد که نرخ سالیانه شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) پیش از تعدیلات فصلی ۴/۶ درصد افزایش یافته است، که اندکی از رقم ثبت‌شده در دسامبر پایین‌تر، ولی با این همه از میزان مورد انتظار بالاتر است. این امر حاکی از آن است که افزایش نرخ بهره پیشین نتایج مطلوب بازار را ایجاد نکرده است، و ممکن است فدرال رزرو همچنان خط‌مشی پولی سختگیرانه‌اش را ادامه دهد. با این همه کاهش نرخ سالیانه شاخص قیمت مصرف‌کننده حاکی از آن است که کاهش ملایم رشد اقتصادی ممکن است از رکود در آمریکا جلوگیری کند. با توجه به تورم جهانی کنونی،‌ می‌توانیم بگوییم که این روند عمدتاً نتیجه دلارزدایی جهانی است. به‌علاوه، با توجه به پیوندهای تنگاتنگ دلار با ارزهایی همچون یورو، ین و پوند ریسک تورم به سایر کشورها هم گسترش یافته است و افزایش دائمی نرخ فدرال رزرو ممکن است، در مقایسه با سیاست پولی انبساطی پیشین آن، صرفاً قطره‌ای در مقابل دریا باشد.

معنای این امر این است که چشم‌انداز جهانی ارز ممکن است در سال‌های آتی دستخوش تغییرات قابل توجهی شود و نرخ بهره هم به میزان‌های متفاوت دچار نوسان شود. اما هیچ‌گونه کمبود نقدینگی وجود ندارد،‌ مسئله صرفاً این است که پول به گردش درنمی‌آید زیرا سرمایه‌گذاران از افزایش هزینه زندگی نگرانند و بنابراین در سرمایه‌گذاری‌های خود محتاط‌تر شده‌اند. با بازگشت به دنیای کریپتو باید بگوییم که افزایش قیمت سکه‌های جریان اصلی و چرخش اقتصادی در این بخش هردو از نشانه‌های آمادگی سرمایه‌گذاران جهانی برای سرمایه‌گذاری در کریپتو به شمار می‌روند.

علیرغم هیجان موجود در بازار،‌ که از نظارت قانونی ناشی می‌شود، قیمت سکه‌ها، که به‌تازگی در حال بهبود است ،‌ مجدداً به سطوح اصلی خود بازمی‌گردند که حاکی از آمیخته سرمایه آسیب‌پذیر و فقدان روایات جدید است. به‌علاوه توجه نهادهای نظارتی ممکن است شکل روندهای موجود در بازارهای مالی را تغییر دهد.

همان‌گونه که پیش از این بحث کردیم، بلاک‌چین یا دارایی‌های کریپتو به احتمال زیاد نیروی محرکه شکوفایی اقتصادی بعدی در جهان می‌شوند، ولی این امر به دخالت نهادهای نظارتی بستگی دارد. از این منظر، بازار کریپتو در سال ۲۰۲۳ بسیار جالب خواهد بود. اکنون بیایید برخی از گروه‌ها و پروژه‌های پرآتیه را، که در طی افزایش اخیر در قیمت بازار ظهور کرده‌اند، بررسی کنیم.

۱. مشتقات لیکویید استیکینگ (LSD)

مدتی پیش، اتریوم اعلام کرد که ارتقای شانگهای به تعویق می‌افتد. در این اثنا قیمت سکه‌های LSD، به دلیل مجموعه‌ای از ممنوعیت‌های استیکینگ که توسط نهادهای نظارتی آمریکا اعمال شده بودند، افت کرد. با این همه، از آنجایی که قرار است دو ارتقاء اتریوم امسال کامل شوند، سرمایه‌گذاران ریسک سرمایه‌گذاری در دسته‌های مربوطه را به جان می‌خرند، در نتیجه قیمت توکن‌های پروژه مانند LDO، RPL، FXS و SSV افزایش یافته‌اند.

۱. مشتقات لیکویید استیکینگ (LSD)

۲. هوش مصنوعی (AI)

رونق سکه‌های هوش مصنوعی از ظهور ChatGPT  جدایی‌ناپذیر است. همان‌گونه که پیش از این بحث کردیم، بخش اینترنت به گلوگاهی برخورد کرده است، زیرا مدت‌هاست که دیگر محصولی انقلابی به بازار عرضه نشده است. اما از زمان ظهور چت‌جی‌پی‌تی، که دارای دسترسی جهانی است، بسیاری از شرکت‌ها آن را پذیرفته‌اند و به‌کار می‌گیرند. در نتیجه سرمایه‌گذاران کریپتو و همچنین سرمایه‌گذارانی که در اموری جز کریپتو سرمایه‌گذاری می‌کنند، توجه خود را به چت‌جی‌پی‌تی و هوش مصنوعی معطوف کرده‌اند.

ظهور دسته هوش مصنوعی برای بازار کریپتو تنها روندی موقتی از جهان غیرکریپتوست و هیچ‌گونه محصولی با سود دائمی یا اهمیت فناورانه عرضه نمی‌کند. به‌علاوه، پروژه‌های هوش مصنوعی غالباً به سرمایه‌گذاری‌های کلان و هزینه‌های زمانی بسیار زیاد نیاز دارد، بنابراین باید دید که آیا رونق هوش مصنوعی ادامه خواهد یافت یا خیر. علیرغم این مسئله، تا زمانی که محبوبیت چت‌جی‌پی‌تی ادامه داشته باشد، ممکن است عملکرد مناسب سکه‌های هوش مصنوعی تداوم داشته باشد.

هوش مصنوعی (AI)

۳. Arbitrum Native

اگرچه پس از فراگیرشدن سریع جی‌ام‌ایکس (GMX) پروژه‌های تقلیدی زیادی پدیدار شدند، این پلتفرم هنوز هم سودهای کلانی عاید سرمایه‌گذاران می‌:ند. کارمزد کاربران جی‌ام‌ایکس در ۱۰ فوریه به ۶۴/۵ میلیون دلار رسید، که از رقم ثبت‌شده برای اتریوم در همان روز بسیار بیشتر است. سپس پروتکل دی‌فای Radiant Capital روی آربیتروم اجرا شد و به یکی دیگر از موفقیت‌های سریع دست یافت. داده‌های دیفای‌لاما نشان می‌دهند که اکوسیستم آربیتروم اکنون از نظر ارزش کل قفل شده (TVL) در میان همه زنجیره‌های عمومی رتبه چهارم را دارد. آربیتروم هنوز توکن خاص خود را منتشر نکرده است، که این زنجیره را برای سرمایه‌گذاران جذاب‌تر می‌کند.

Arbitrum Native

۴. ان‌اف‌تی

در جریان ایردراپ اخیر بلرBlur، بسیاری از سرمایه‌گذاران به سودهای سرشار دست یافتند. علیرغم این مسئله بخش ان‌اف‌تی رونق خود را مدیون رویدادهای یوگا لبز است. از استخراج ترکیبی APE  و BAYC  در ژانویه تا Sewer Pass  در فوریه، یوگا لبز ترافیک عظیمی را به بازار ان‌اف‌تی هدایت کرده است. با این همه در بازار ان‌اف‌تی فرصت‌های کسب سود غالباً، به جای توکن‌ها، با ان‌اف‌تی‌ها در ارتباطند.

ان‌اف‌تی

۵. میم کوین های تویتتری

اما در رابطه با میم‌کوین‌ها، باید اجماع قوی میان سرمایه‌گذاران را خاطرنشان کنیم، که ممکن است در نتیجه تایید ایلان ماسک حاصل شده باشد. دوج بارزترین مثال این نوع سکه‌هاست: قیمت دوج همواره پس از آنکه ایلان ماسک توئیتی در مورد این توکن می‌زند، افزایش می‌یابد. از سوی دیگر، توکن‌هایی مانند PEOPLE ، ELON و ماسک، حاکی از اجماعی قوی در میان سرمایه‌گذاران هستند و قیمت آنها، به جای ظرفیت فنی، به روندهای کلی بازار و تلاش‌های بازاریابی بستگی دارد. بدین ترتیب، این توکن‌ها غالباً به سرعت صعود یا سقوط می‌کنند که بدین معناست که سرمایه‌گذاران ممکن است به سودهای کلان دست یابند و در عین حال ممکن است ورشکست شوند.

میم کوین های تویتتری

منبع: کوینکس

این توکن‌ها همگی در کوینکس، یکی از صرافی‌های مشهور در جهان، موجودند. این صرافی از زمان آغاز به کار خود همواره منافع کاربران را در اولویت قرار داده است. برای مثال، این صرافی تگ‌های کریپتو را در صفحه وب مارکت معرفی کرد تا سرمایه‌گذاران بتوانند تغییرات قیمت گروه‌های مختلف را دنبال کنند و پوزیشن‌های خود را به سرعت اصلاح کنند.

به‌علاوه کوینکس، که از صرافی‌های سابقه‌دار است و بیش از پنج‌سال از افتتاح آن می‌گذرد، هرگز با هیچ‌گونه نقض امنیتی مواجه نشده است. این صرافی در سال ۲۰۲۲ شعار برندش را به «به آسانی هر ارزی را معامله کنید» تغییر داد که هدف آن رهایی از قیدوبندهای مالی سنتی، دسترس‌پذیرترکردن کریپتو و ایفای نقش دروازه‌ای بزرگ برای ورود مشتاقان جهانی کریپتو به دنیای هیجان‌انگیز کریپتوست.

تا به امروز بیش از ۴ میلیون کاربر از بیش از ۲۰۰ کشور و منطقه این صرافی را به رسمیت شناخته‌اند. کوینکس با بیش از ۶۰۰ کریپتوی ممتاز و بیش از ۱٫۰۰۰ جفت معاملاتی که از طریق رویه‌های غربالگری سختگیرانه پذیرش شده‌آند، می‌کوشد تا بازده کاربران را به حداکثر برساند و در عین حال ریسک‌های مربوطه را کاهش دهد.

بیانیه رفع مسئولیت: در این مقاله هیچ‌گونه توصیه برای سرمایه‌گذاری ارائه نشده است و همه داده‌های این مقاله تنها به قصد استناد ذکرشده‌اند. برای اتخاذ تصمیمات سرمایه‌گذاری نباید به اطلاعات ارائه‌شده در اینجا متکی باشید و مسئولیت تصمیمات سرمایه‌گذاری‌تان تنها به عهده شخص شماست.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «روند صعودی ارزهای دیجیتال ممکن است به‌زودی آغاز شود: فرصت‌های موجود در دسته‌های جذاب و پرمخاطب» با ما درمیان بگذارید.

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج ایران لینک ثبت نام

nobitex

نوبیتکس

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

اریترون

اریترون

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

آبان تتر

آبان تتر

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

4 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *