پشتیبانی از بیش از ۶۰۰ رمزارز: چرا کوینکس تصمیم دارد کوین‌های متعددی را، در شرایط رکود بازار، عرضه کند؟

۱۰ شهریور ۱۴۰۱
پشتیبانی از بیش از 600 رمزارز: چرا کوینکس تصمیم دارد کوین‌های متعددی را، در شرایط رکود بازار، عرضه کند؟

صرافی رمزارز کوینکس به تازگی اعلام کرده است که از بیش از ۶۰۰ رمزارز و بیش از ۱,۰۰۰ بازار معاملاتی پشتیبانی می‌کند که شامل پروژه‌های موفق و بخش‌های پررونق مثل DeFi، NFT، GameFi، متاورس، Solana و Layer 2 می‌شود.

در وب‌سایت رسمی کوینکس ، می‌توانید به بخش Market بروید و اطلاعات بازار تمامی کوین‌های لیست‌شده در این صرافی را بررسی کنید که شامل قیمت، تغییرات ۲۴ ساعته ۲۴H))، گردش (ارزش بازار)، ارزش بیست و چهارساعته و روند ۷ روزه قیمت می‌شود. جدای از این، کوینکس تگ رده یا کتگوری را به هر کوین اضافه کرده است تا کاربران بتوانند با انتخاب تگ مورد نظر خود، پروژه‌ی محبوب‌شان را بلافاصله برگزینند.

تگ‌های کوینکس، رده‌های رایج رمزارز را دربرمی‌گیرد که شامل GameFi، متاورس، NFT، Layer 2، DAO و غیره می‌شود. علاوه بر این،‌ صرافی کوینکس کوین‌های موجود در بخش‌های پررونق را نیز ارائه می‌کند که شامل Avalanche، Solana، Polkadot و Cosmos می‌شود.

 

نکته‌ی جالب توجه دیگر این است که کوینکس بخش رمزارز لیست شده جدید [New Listing] را ذیل بخش بازار [Market] اضافه کرده است. کاربران می‌توانند با کلیک بر روی گزینه‌ی Market در وبسایت رسمی، رمزارزهای به تازگی لیست شده در کوینکس را چک کنند و وضعیت بازار آن‌ها را بررسی کنند. در کوینکس، کوین‌های به تازگی لیست‌شده تگ رده دارند که به کاربران در شناخت رده یا زمینه‌‌ی کوین جدید کمک می‌کند.

در بازار نزولی امروز، بسیاری از شرکت‌های بزرگ شکست خورده‌اند و اقدامات نظارتی در این حوزه به شکل فزاینده‌ای سختگیرانه بوده است. در همین حال، بازار هم‌چنان شرایط دشواری دارد. طبق گزارش مالی سه‌ماهه‌ی دومی که صرافی کوین بیس به تازگی منتشر کرده است، این غول رمزارزی ۸۰۳ میلیون دلار در سه ماهه‌ی ۲ سال ۲۰۲۲ درآمد خالص داشت که کاهشی ۳۱ درصدی (۱.۱۷ میلیارد دلار) نسبت به سه ماهه‌ی اول محسوب می‌شود. به علاوه، این شرکت زیان خالص ۱.۱ میلیارد دلاری را ثبت کرده است که افزایش ۱۵۵ درصدی نسبت به زیان سه‌ماهه‌ی اول (۴۴۰ میلیون دلار) محسوب می‌شود. کوین‌بیس هم‌چنین در این گزارش اعلام کرد که عملکرد سه‌ماهه‌ی دوم آن آسیب فراوانی از کاهش شدید قیمت رمزارزها دیده است.

حتی غول‌هایی مثل کوین‌بیس در زمستان (رکود) رمزارزها آسیب می‌بینند، صرافی‌های کوچک‌تر که جای خود دارند. از آغاز سال ۲۰۲۲، بسیاری از پلتفرم‌های معاملات رمزارز، از جمله چند صرافی برتر، رسوایی‌های بزرگی را تجربه کرده‌اند و تعداد زیادی از صرافی‌ها نیز در بازار نزولی امسال ورشکست شده‌اند. در چنین شرایط دشواری، چگونه کوینس به لیست کردن رمزارزهای بیشتر ادامه می‌دهد و در عین حال دارایی‌های رمزارز آینده‌داری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد؟

قبل از هرچیز، کوینکس، برخلاف سایر صرافی‌های رمزارز که گسترش تهاجمی را در زمان رونق بازار در دستور کار خود قرار دادند، همواره منطقی عمل کرده است و چشم‌انداز بلندمدت داشته است. این صرافی، در بازه‌های رونق و رکود قبلی رمزارز، بی‌سروصدا کار خود را می‌کرد و به دنبال بهبود دائمی بود. کوینکس بجای گسترش کورکورانه، به بهینه‌سازی محصولات خود ادامه داد. همان‌گونه که مشخص است، کوینکس لیست‌کردن کوین‌ها را بخشی از توسعه‌ی محصول می‌داند. به همین خاطر، اقدامات تدریجی کوینکس در لیست کردن رمزارزها تاثیر چندانی از رونق یا رکود بازار نمی‌گیرد.

دوم این که، مطابق آمار رسمی، کوینکس فرآیند جامع و دقیقی را برای لیست کردن کوینکس تدوین کرده است که شامل مکانیز‌م‌ها و تیم‌های بازبینی متعدد و هم‌چنین ملاحظات گوناگون در زمینه‌ی ارزیابی پروژه می‌شود. کوینکس همواره، فارغ از میزان رونق پروژه‌ها، به مکانیزم بازبینی موازی توسط موسسه‌ی کوینکس و کمیته‌ی لیست کردن متعهد بوده است. در صورتی که در طول بازبینی‌ها مشخص شود یک پروژه در یکی از ابعاد ریسک بالایی دارد، آن پروژه حذف می‌شود. به این ترتیب، این تضمین به وجود می‌آید که کوینکس فریب پروژه‌های به ظاهر محبوب را نمی‌خورد. در حوزه‌ی لیست کردن کوین‌ها نیز این تیم هیچ‌گاه شتاب‌زده عمل نمی‌کند، بلکه همیشه حساب شده کار می‌کند و برای همین است که همواره رمزارزهای پرارزش و آینده‌دار بیشتری را به کاربران عرضه می‌کند.

در واقعیت، بسیاری از رمزارزهای لیست‌شده در کوینکس جزء پروژه‌های آینده‌دار هستند که بعدها مورد توجه پلتفرم‌های معاملاتی بلاک‌چین برتر قرار گرفته‌اند، به گونه‌ای که بسیاری از آن‌ها در صرافی‌های مطرح مثل بایننس لیست شده‌اند. در حال حاضر، کوینکس، از منظر رمزارزهای لیست‌شده، با بایننس برابری می‌کند و هردو بیش از ۶۰۰ رمزارز را عرضه می‌کنند. به طول کلی، کوینکس، در زمینه‌ی پایش پروژه‌های رمزارز، حالا یکی از عوامل برتر در صنعت بلاک‌چین محسوب می‌شود که پروژه‌های باکیفیت و نوآور را به کاربران عرضه می‌کند.

این مساله هم‌چنین نشان می‌دهد که چرا کوینکس، علیرغم عملکرد ضعیف صرافی‌های رمزارز بزرگ در بازار نزولی، هم‌چنان برتری خود در بازار را حفظ کرده‌ است و به لیست کردن کوین‌های بیشتر ادامه می‌دهد. در زمستان رمزارزها، کوینکس دارایی‌های رمزارز آینده‌دار و پرازش بیشتری را در اختیار کاربران جهانی قرار داده است، امری که مستلزم قدرت بالا، تمرکز مداوم و هم‌چنین چشم‌انداز آینده‌نگرانه است.

4 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *