زنجیره هوشمند کوینکس (CSC): CSC از وب۳ استقبال می‌کند

۲۶ دی ۱۴۰۱
2023 به موضوع داغ فضای کریپتو تبدیل شده

سال ۲۰۲۲ سال سختی برای سرمایه‌گذاران کریپتو بود. بازار کریپتو سال گذشته نزولی و شاهد وقوع رویدادهای منفی متعددی در زمینه‌های مختلف بود. حوزه وب۳ به‌رغم رکود اقتصاد جهانی فرصت‌های جدیدی را به بازار ارائه کرد. پروژه‌های وب۳ بیش‌از ۱ میلیارد دلار طی شش ماه اول سال ۲۰۲۲ جمع‌آوری کردند که دو برابر پول جمع‌آوری‌شده در سال  ۲۰۲۱ است. انتظار می‌رود بازار وب۳ دهه آینده نیز با ظهور برنامه‌های کاربردی جدید مبتنی بر بلاک‌چین به رشدش ادامه دهد. وب ۳ اکنون نیز در شروع سال ۲۰۲۳ به موضوع داغ فضای کریپتو تبدیل شده است.

وب ۳ در مسیر پیشرفت

کلمه کلیدی وب۳ اولین بار در سال ۲۰۲۰ ترند شد. مفهوم و نظریه وب۳ سال ۲۰۲۱ هم‌زمان با رونق ارزهای دیجیتال به سرعت رایج شدند. وب۳ حتی سال گذشته بسیاری از بازیکنان برجسته وب۲ را به چالش کشید. غول‌های اینترنتی و شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری خطرپذیر سال ۲۰۲۲ مکرراً روی وب۳ سرمایه‌گذاری کردند که به نوبه خود حاکی از رشد سریع وب۳ است. آمارهای توسعه وب ۳ حاکی از افزایش تعداد توسعه‌دهندگان و کاربران وب۳ و همچنین تعداد و نوع برنامه‌های غیرمتمرکز است.

رشد صنعت وب۳ به‌ویژه در سال ۲۰۲۲ سریع بود. هرچند بازار کریپتو نزولی بود، ولی تعداد توسعه‌دهندگان وب۳ همچنان رو به رشد است.

طبق گزارش وب‌سایت آلکمی در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۲، تعداد توسعه‌دهندگان فعال وب ۳ طی سال گذشته از تعداد آنها در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۰ فراتر رفته است. وب‌سایت a16z نیز هم‌زمان پیش‌بینی کرد که تعداد کاربران وب۳ تا سال ۲۰۳۱ به ۱ میلیارد نفر خواهد رسید.

CSC include web3 2

منبع: Alchemy

چالش‌های پیش روی وب۳

روندهای وب ۳ در سال ۲۰۲۲ حاکی از وقوع چالش‌هایی بر سر راه وب۳ در سال جاری هستند.

اولین چالش بزرگ سیاست‌های نظارتی است. قانون‌گذاران سراسر جهان سال ۲۰۲۲ درباره سیاست‌های نظارتی وب۳ بحث می‌کردند. این مباحث با ارائه سیاست‌هایی خاص‌تر در سراسر جهان احتمالا تداوم خواهند داشت. تعداد کشورهای استفاده‌کننده از وب۳ و کشورهای خواستار ایجاد آژانس سیاست‌گذاری ویژه وب۳ برای بحث درباره و تدوین سیاست‌های نظارتی واضح وب۳ رو به افزایش است.

چالش بعدی رسانه‌های اجتماعی غیرمتمرکز هستند. ظهور وب۳ تأثیر خاصی بر پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی وب۲ داشته است. مزایای وب۳ به لطف فناوری‌های اساسی غیرمتمرکزی که دارد متعدد هستند. برای مثال، کاربران به کمک وب۳ می‌توانند مالکیت داده‌هایشان را مجددا به دست آورند و از داده‌هایشان محافظت کنند. همچنین استفاده از وب۳ برای عموم آزاد است. در نتیجه وب ۳ نیازهای کاربران امروزی سایت‌های شبکه‌های اجتماعی را به‌طور کامل برآورده می‌کند و محبوبیت پلتفرم‌های سایت‌های شبکه اجتماعی وب۳ در سال ۲۰۲۳ رو به رشد خواهد بود.

CSC include web3 3

زنجیره‌های عمومی: در مسیر وب۳

زنجیره هوشمند کوینکس (CSC) از سال گذشته روی توانمندسازی برنامه‌های وب۳ متمرکز شده است. زنجیره‌های عمومی به‌عنوان زیرساخت کلیدی وب۳ نقش مهمی در دنیای وب۳ دارند. زنجیره هوشمند کوینکس به‌عنوان یک زنجیره عمومی جدید سازگار با EVM، از الگوریتم اثبات سهام استفاده می‌کند و TPS بالا و کارمزد پایینی دارد. مزیت‌های چنین اکوسیستمی موجب ایجاد محیطی توانمندساز برای توسعه‌دهندگان وب۳ شده است. بعلاوه، این زنجیره پروژه‌های برجسته‌ای را نیز تامین مالی کرده است. زنجیره CSC برای گسترش اکوسیستمش از ابزار وب۳ استقبال می‌کند. این زنجیره میزبان هکاتون جهانی متافای برای جذب پروژه‌های نویدبخش وب۳ و ایجاد اکوسیستم وب۳ پایدار است. این زنجیره همچنین به دنبال توانمندسازی پروژه‌های CSC است. برای مثال، می‌توان به حمایت مالی ویژه پنج میلیون دلاری CSC برای کمک به رشد و تکامل برنامه‌های کاربردی وب۳ از طریق تبلیغ هفتگی متاورس محیط‌زیست اشاره کرد.

زنجیره CSC همواره برای تبدیل شدن به زنجیره عمومی فراگیری با اکوسیستم پررونق وب۳ و دسترسی به کاربران کریپتوی بیشتر تلاش کرده است. زنجیره CSC با بالغ شدن امکانات زیرساختی‌اش از دسته‌بندی‌ها و برنامه‌های کریپتوی با ویژگی‌های مختلف بیشتری پشتیبانی خواهد کرد. این زنجیره به دنبال اولویت‌بندی و بهبود محیط توسعه، ارائه برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز آسان‌تر به کاربران، و در نتیجه تسریع پیشرفت وب۳ است.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «زنجیره هوشمند کوینکس (CSC): CSC از وب۳ استقبال می‌کند» با ما درمیان بگذارید.

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج ایران لینک ثبت نام

nobitex

نوبیتکس

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

اریترون

اریترون

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

آبان تتر

آبان تتر

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

9 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.
شیبا اینو رایگان

بعد از تکمیل احراز هویت در جشنواره آبان تتر، شیبا اینوی رایگان هدیه بگیر!

دریافت هدیه

‫2 نظر

 • ارزینجا رو حتما به دوستانم پیشنهاد میکنم

 • سلام
  خسته نباشید
  چند روزیه تترلند رو حذف کردید
  چرا؟

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *