توکن Cult DAO بعد از توییت ایلان ماسک ۸۰ درصد پامپ شد

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲
توکن Cult DAO بعد از توییت ایلان ماسک 80 درصد پامپ شد

باز هم تاثیر ایلان ماسک بر بازار ارز دیجیتال واضح شد، زیرا جامعه توکن CULT DAO به طور مثبت به آخرین توییت او پاسخ داد. این سرمایه گذار میلیاردی، همچنین به عنوان  پدر دوج کوین شناخته شده است، که به تازگی عبارت “Cult / Culture” را در توییتی ارسال کرده است.

بعد از توییت، توکن بومی CULT DAO، که به نام CULT شناخته می شود، در مدت ۲۴ ساعت گذشته تجربه یک افزایش ناگهانی حدود ۸۰ درصدی را تجربه کرد، که باعث افزایش قیمت آن به ۰.۰۰۰۰۰۸۷۹۷ دلار شد. اگرچه CULT DAO به صورت صریح به عنوان یک مم کوین دسته بندی نشده است، اما رفتار نامتعادل آن شبیه به یکی از آنهاست.

توئیت ایلان ماسک:

بازگشت میم کوین ها

کامیونیتی CULT DAO با مشاهده موفقیت های دیگر مم کوین ها مانند Dogecoin (DOGE) و Shiba Inu (SHIB)، از توییت ایلان ماسک برای افزایش ارزش توکن خود استفاده کردند. در حالی که معروف است توییت های ماسک بر قیمت DOGE و SHIB تاثیر مثبت دارند، اما ارتباط واضحی بین CEO شرکت تسلا و تیم CULT DAO وجود ندارد.

این نشان می دهد که افزایش فعلی ممکن است پایدار نباشد و در طولانی مدت ممکن است بر عملکرد دارایی تاثیر منفی داشته باشد. در حال حاضر، CULT بعد از یک افزایش قیمت ناگهانی، در حال تجربه بالاترین قیمت تجارت خود در ۳۰ روز گذشته است.

در حال حاضر، ارزهای مم (Meme) در بازار ارزهای جایگزین به شدت حاکمیت می‌کنند و انگیزه را به بالا می‌برند. بسیاری این دوره را «فصل ارزهای میم» تلقی می‌کنند که در آن، پپه (PEPE) به عنوان رهبر روشن ظاهر می‌شود. در ضمن، به جز رشد قابل توجه قیمت که آن را به لیست ۱۰۰ ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازاری سرکرده‌ها انداخته است، پذیرش سریع PEPE به نیز منجر به افزایش حجم معاملات آن نسبت به شیبا اینو (Shiba Inu) شده است.

پپه در اوایل امسال معرفی شد و به دلیل ارتباط آن با آیکون اینترنتی «Pepe the Frog»، به سرعت رشد کرد. اگرچه این میم در ابتدا جهت طراحی محتواهای خنده‌دار و آزادانه طراحی شده بود، اما توسط گروه‌ها و افراد سیاسی افراطی از هر دو ایدئولوژی راست و چپ به کار گرفته شده است.

همانند سایر ارزهای دیجیتالی مم‌الهام‌گرفته شده از میم‌ها مانند Dogecoin و Shiba Inu، هدف اصلی پپه مشخص نیست و عمدتا به عنوان یک دارایی بازاریابی می‌شود. به علاوه، با افزایش تعداد سرمایه‌گذاران در ارزهای مم، فراخوان‌هایی برای احتیاط بیشتر شنیده می‌شود. برخی از ارزهای مم، مانند BONK، در تاریخ کوتاه خود، هیجان‌زده‌ای غیرقابل پایداری ایجاد کرده‌اند.

5 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *