پروژه کلاهبرداری راگپول باعث کاهش ۳۰ درصدی CultDAO شد

۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲
پروژه کلاهبرداری راگپول باعث کاهش ۳۰ درصدی CultDAO شد

کالین وو، روزنامه‌ نگار برجسته ارز دیجیتال مطالب مهمی را عنوان کرد. وی اظهار داشت که به تازگی یک پروژه آموزشی به نام XIRTAM، یک راگپول به ارزش ۲۰۰۰ ETH که معادل ۳.۵ میلیون دلار است، انجام داد. طبق گزارشات تامین مالی این پروژه بر عهده CultDAO بود. CultDAO تنها هفت روز پیش حمایت خود را از XIRTAM اعلام کرد. با بیان اینکه این پروژه ۲ میلیون دلار برای پیش فروش توکن خود جمع آوری کرده است.

خبر راگپول XIRTAM تاثیر قابل توجهی بر قیمت توکن CultDAO داشت. قیمت این توکن تنها در یک روز بیش از ۳۰ درصد کاهش یافت. این امر پس از آن اتفاق افتاد که دیروز این توکن افزایش ۱۵۰ درصدی را تجربه کرد. این پامپ بزرگ پس از توییت ایلان ماسک که فقط می‌ گوید «فرقه/فرهنگ» رخ داد. متاسفانه برای CultDAO، دستاوردهای حاصل از این توییت اکنون با اخبار کلاهبرداری XIRTAM جبران شد.

بایننس به تقاضاهای کاربران زیان دیده پاسخ داد و وجوهی را که توسط پروژه جعلی XIRTAM به صرافی منتقل شد را مسدود کرد. به نقل از یوتودی، CultDAO هنوز هیچ واکنش عمومی نسبت به این حادثه نداشته است.

راگپول چیست؟

راگپول نوعی فعالیت کلاهبرداری است که در آن تیم پروژه یا توسعه دهندگان سرمایه گذاران را با ایجاد هیاهو و هیجان در اطراف ارز دیجیتال یا توکن خود جذب می کنند. هنگامی که پروژه وجوه قابل توجهی به دست آورد یا به ارزش بازار معینی رسید، تیم دارایی ‌های خود را بدون اخطار نقد می ‌کند. پس از آن ناپدید می ‌شود و سرمایه‌ گذاران را با توکن‌ ها یا دارایی های بی ‌ارزش رها می ‌کند.

منبع:u.today
8 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

یک نظر

  • الکی هی تبلیغات میکنن. فیچر جدید اضافه میکنن وقتی نمیتونن یه برداشت ریالی ساده رو بزنن. واقعا صرافی معلوم نیست فازش چیه

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *