ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
پایین آمدن آلت کوین های دیفای با برعکس شدن روند بیت کوین

بخش دیفای با فشار فروش زیادی در هفته های اخیر مواجه بوده و افت قیمت بیت کوین و اتریوم باعث افت ۵۰ درصدی یا بیشتر دارایی هایی شده که پیش از این روند گاوی داشته اند.

قله ۱۲۴۰۰ دلاری قیمت بیت کوین درست چند روز قبل از شروع افول بازار ارزهای دیجیتال فتح شد. حالا با معکوس شدن روند نزولی بیت کوین و حرکت به سمت سطح مقاومتی کلیدی باید منتظر باشیم تاثیر آن بر بازار مشخص شود.

تا این لحظه برخی از آلت کوین ها که با افت بخش دیفای کاهش قیمت داشته اند توانسته اند حرکت خوبی را آغاز کنند. به عنوان مثال Yearn.finance نسبت به کف روزانه خود ۵۰ درصد رشد قیمت داشته و برخی دیگر از آلت کوین های کوچک نیز افزایش قیمت مشابهی را تجربه کرده اند.

برخی اقتصاددانان معتقدند کف های قیمتی اخیر در بخش دیفای می تواند نشانه ای از یک قعر بلندمدت پس از روند صعودی شدید باشد. تایید یا رد این احتمال در کوتاه مدت به واکنش بیت کوین نسبت به فشار فروش احتمالی در ۱۱۲۰۰ دلار بستگی خواهد داشت.

بیت کوین رهبر بازار ارزهای دیجیتال

اکنون قیمت بالای سطح ۱۱۰۰۰ دلار قرار دارد و افزایش قابل توجهی نسبت به قیمت  ۱۰۶۰۰ دلار دیروز را نشان می دهد که به مدت چند هفته تکرار شده است. این اتفاق منجر به بالارفتن بازار آلت کوین ها به میزان قابل توجهی شده است.

توکن های کوچکتر (به خصوص آنهایی که در ماه گذشته با بالاگرفتن تب دیفای افزایش قیمت را تجربه کرده بودند، با بالارفتن ناگهانی قیمت بیت کوین و اتریوم ضربه سختی را متحمل شدند و بسیاری از سرمایه گذاران از آنها خارج شدند.

اگر دارایی های دیجیتال بزرگتر به ثبات برسند، این توکن های کوچک می توانند بخشی از افت خود را جبران نمایند. در صورتی که بیت کوین بالای ۱۱۰۰۰ دلار تثبیت شود و بازار سهام و توکن Yearn.finance (که به عنوان مبنایی برای بخش دیفای شناخته می شود) بتوانند قدرت خود را حفظ نمایند، این احتمال وجود خواهد داشت که توکن های دیفای وارد موج دوم خود شوند.

 

راستی! اگر علاقه مند به دنبال کردن اخبار داغ ارزهای دیجیتال هستید کانال اخبار میهن سیگنال برای شما عزیزان ساخته شده.

همچنین میتوانید آخرین اخبار ارز های دیجیتال را در خبر ارز دیجیتال بخوانید.

منبع:نیوز BTC
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.