تحلیل قیمت دوج کوین: حساس ترین وضعیت| ۲۷ دی

۲۷ دی ۱۴۰۲
تحلیل قیمت دوج کوین: حساس ترین وضعیت| 27 دی

قیمت دوج کوین به تازگی اصلاح بزرگی را متحمل شده و در ۳۰ روز گذشته بیش از ۱۲ درصد کاهش یافته است. این افت عمدتا به علت معطوف شدن توجه به etf بیت کوین و نبود انگیزه های صعودی در بازارهای دیگر بوده است.

پس از رسیدن به سقف ۱۱ ماهه در ۰.۱۰۷۳ دلار در دسامبر ۲۰۲۳، دوج تا ۰.۰۷۴۳ دلار پولبک داشت. با این حال قدرت در بازار در هفته گذشته مشاهده شده و رشد ۱.۵ درصدی صورت گرفته است.

در حال حاضر قیمت دوج کوین بین حمایت ۰.۰۷۳۵ و مقاومت ۰.۰۸۷۲۲ دلار در نوسان است.میانگین متحرک نمایی (EMA) 10 و ۵۰ روزه به ترتیب در ۰.۰۸۰ و ۰.۰۸۱ دلار قرار دارند که فاز تقویت در حوالی قیمت فعلی را نشان می دهند. فاصله زیاد بین EMA-200 روزه (۰.۸۵) و سطح قیمت فعلی انحراف قابل توجه نسبت به روند بلندمدت را نشان می دهد.

نمودار یک ساعته قیمت دوج کوین / دلار

نمودار یک ساعته قیمت دوج کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در اندازه بزرگ روی آن کلیک کنید.

اندیکاتور RSI در سطح ۴۵ و اندیکاتور استوکستیک در سطح ۳۴ وضعیت خنثی در بازار را نشان می دهند. ADX در ۱۳.۶۵ یک روند ضعیف را منعکس می کند و CCI در -۱۰۲.۶۵ احتمال پولبک را نشان می دهد.

سناریوی صعودی دوج کوین

در سناریوی صعودی، قیمت دوج باید مقاومت ۰.۰۸۷۲۲ دلار  را بشکند و حفظ کند. این می تواند راه را برای صعود تا مانع بعدی در ۰.۰۹۴ دلار و حتی هدف دورتر در ۰.۱۰۸۱ دلار هموار کند. برای یک صعود انفجاری، باید اخبار مثبتی مثلا درباره حمایت بیشتر ایلان ماسک از این پلتفرم پرداخت منتشر شود. اگر دوج کوین از EMA-50 روزه عبور کند، قدرت خریداران به اوج خواهد رسید.

سناریوی نزولی دوج

چشم انداز نزولی دوج در صورتی برجسته می شود که قیمت به زیر حمایت ۰.۰۷۳ دلار برسد و حفظ شود. شکسته شدن این حمایت، به تست حمایت دوم در ۰.۰۶۷ دلار و در صورت افت بیشتر به سطح سوم حمایتی در ۰.۰۵۳ دلار منجر خواهد شد.

نبود انگیزه های صعودی و کاهش هیجان در بازار، باعث تشدید این دیدگاه می شود. ناتوانی در رالی به بالای EMA-50 روزه یا عقب نشینی از سطوح فعلی ممکن است سیگنال مومنتوم قوی نزولی باشد و تریدرها را متحمل ضرر کند.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «تحلیل قیمت دوج کوین: حساس ترین وضعیت| ۲۷ دی» با ما درمیان بگذارید.

منبع:cryptodaily
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش تحلیلی میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال
شیبا اینو رایگان

بعد از تکمیل احراز هویت در جشنواره آبان تتر، شیبا اینوی رایگان هدیه بگیر!

دریافت هدیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *