افشای چگونگی ارتباط دوج کوین و بیت کوین توسط خالق دوج کوین

۲۷ فروردین ۱۴۰۲
افشای چگونگی ارتباط دوج کوین و بیت کوین توسط خالق دوج کوین

بیلی مارکوس، یکی از بنیانگذاران دوج کوین است. این فرد در سال ۲۰۱۳ به همراه جکسون پالمر، بزرگترین میم کوین را ایجاد کرد. وی در توییتر مطالبی نوشت تا ارتباط واقعی DOGE را با بیت ‌کوین که پرچم ‌دار ارزهای دیجیتال است، آشکار کند.

دوج کوین پسر عمو گرگ (Greg) بیت کوین است

مارکوس عکسی از جلد کتاب جان استیونسون به نام «دوج کوین — پسر عموی بیچاره بیت کوین؟» را به اشتراک گذاشت. بیلی در توییت خود نوشت که در واقع «بیت کوین پسر عمو گرگ است». دومین اسکرین شاتی که این اینفلوئنسر ارز دیجیتال به آن اشاره کرد، تصویر گرگ هیرش از سریال محبوب Succession  شبکهHBO  است. این سریال که در سال ۲۰۱۸ شروع شد و همچنان ادامه دارد، به تازگی امتیاز بالایی را کسب کرده است.

تصویر پسرعمو گرگ در سریال وراثت و مقایسه جالب آن با دوج کوین

تصویر پسرعمو گرگ در سریال وراثت و مقایسه جالب آن با دوج کوین

در این سریال، از گرگ هیرش به عنوان «عموزاده گرگ» یاد می شود. گرگ هیرش برادرزاده یکی از شخصیت‌ های اصلی سریال و یکی از اعضای خانواده است.

این همان چیزی است که وب سایت succession.fandom در مورد گرگ می گوید:

او به دور از ثروت خانواده روی، به نیویورک نقل مکان می کند تا خود را به لوگان روی معرفی کند و شغل ثابتی در شرکت او پیدا کند.

به نظر می رسد که این تشبیه با دوج کوین توجه بیلی مارکوس را به خود جلب کرده است. زیرا او به صورت طعنه آمیز، به عنوان کتاب درباره DOGE نوشته استیونسون واکنش نشان داد.

با این حال، در واقع، Dogecoin یک گونه جدیدی از بیت کوین بود که بر اساس کد BTC و به عنوان یک تقلید از بیت کوین ساخته شد. این پروتکل از همان پروتکل اجماع BTC استفاده می کند. حتی همراه با لایت کوین که یکی دیگر از گونه های جدید BTC است، استخراج می شود. با این حال، اکنون دوج کوین در لیست ۱۰ رمزارز برتر قرار دارد و طبق آمار CoinMarketCap رتبه هشتم را در اختیار دارد. ارزش بازار آن به ۱۲,۳۷۶,۲۵۷,۹۳۱ دلار می رسد زیرا با قیمت ۰.۰۸۹۰۷ دلار معامله می شود.

دوج کوین، ایلان ماسک و بیلی مارکوس

این میم کوین خوش شانس بود که مورد توجه ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، بنیانگذار اسپیس ایکس و مالک توییتر قرار گرفت. شخصی که در میان سه ثروتمندترین مردان روی زمین قرار دارد و اغلب در میان آنها ثروتمندترین فرد می شود. اخیرا ماسک DOGE را برای چند روز روی لوگوی توییتر قرار داد که باعث شد رمزارز در عرض چند ساعت ۳۳ درصد افزایش یابد. ماسک اخیراً در توییتر به این موضوع اشاره کرد که بیلی مارکوس را دوست خود می‌ داند. اگرچه آنها هرگز حضوری ملاقات نکردند و فقط از طریق توییتر با هم ارتباط برقرار می‌ کنند. بنابر گزارشات ماسک مقادیر زیادی دوج کوین در اختیار دارد.

طبق آمار میهن سیگنال، مارکوس و پالمر DOGE را به عنوان یک پروژه یک سرگرمی ایجاد کردند. با توجه به اظهار نظر اخیر مارکوس در پاسخ به توییت آنتونی پمپلیانو، او Dogecoin را در عرض چند ساعت ایجاد کرد.

اخیراً چندین بار، بیلی مارکوس به دنبال کنندگان خود در توییتر یادآوری کرد که او تقریباً پس از راه اندازی پروژه دوج کوین را ترک کرد و اکثر DOGE خود را فروخت. او قصد ایجاد یک پروژه ارز دیجیتال جدید را ندارد. زیرا معتقد است سرمایه گذاری در رمزارز نوعی قمار است.

منبع:u.today
6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

یک نظر

  • سلا خسته نباشید یه سئوال ازکارشناسان محترم این ارزپای میگویند درترکیه وعراق قیمتش حدود۲۰۰دلار هرواحدش صحت دارد.

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *