ورود
تاکید بانك مركزى اروپا برای قانونگذاری صنعت ارزهاى ديجيتال

بانک مرکزى اروپا (ECB)، خواستار قانونگذارى حوزه ارزهاى دیجیتال شد.

بانک مرکزى اروپا (ECB) به خطرات و اقدامات بى منطقى که در حوزه ارزهاى دیجیتال در حال وقوع است اشاره کرد و به جامعه کاربران صنعت ارزهاى دیجیتال در این باره هشدار داد.

بانک مرکزی اروپا از مسئولین خواسته تا قانونگذاری این صنعت را جدی بگیرند.؛ رشد فزاینده اخیر پول های بی پشتوانه باعث شده است تا این صنعت به یک چارچوب مشخص برای وضع قوانین اختصاصی، نیاز پیدا کند.

این بانک مرکزی به شدت نگران تاثییرات منفی است که ارزهای دیجیتال به بازار مالی سنتی وارد کرده است؛ در ادامه این بانک به عدم وجود شفافیت و صداقت در این بازار اشاره کرد و این را امری بسیار خطرناک دانست. به عقیده این بانک، معاملات اهرمی، شکست های قابل توجهی را برای معامله گران به همراه دارد.

به گزارش میهن سیگنال به نقل از یوتودی، پیش تر رییس بانک مرکزی اروپا، کیریستین لگرد در مصاحبه خود در ماه سپتامبر اظهار کرده بود که ارزهای دیجیتال در واقع یک دارایی محسوب می شوند و نمی شود از آنها به عنوان واحد پولی یاد کرد. او همچنین تاکیید کرد که اساس اینگونه ارزهای دجیتال، بر پایه پول های بی پشتوانه ساخته شده است.

ارزهای دیجیتال به ظاهر تنها توکن های دیجیتالی هستند در صورتیکه آنها رابطه تنگاتنگی با پول حقیقی دارند؛ برای مثال، بعضی از این ارزها خود را وسیله ای برای تراکنش های مالی می دانند، در صورتیکه ارزش این ارزها کاملا هم راستا با قیمت دلار حرکت می کنند.

بانک مرکزی اروپا (ECB)، پیش بینی کرده است که بازار با یک اصلاح قیمتی مواجه خواهد شد، او همچنین بعضی از دلایل این پیش بینی را هم ذکر کرده است.

به احتمال زیاد یک اصلاح قیمتی برای بازار در راه است؛ گفتنی است این اصلاح، ممکن است از سطح پیش بینی شده پایین تر باشد.

از عوامل موثر و برجسته این اصلاح می توان به ناسازگاری های اقتصادی بازار های نوظهور، تشدید فشار همکاری های غیرمالی بین شرکت ها و تغییرات ناگهانی درشرایط مورد انتظار بازرا، اشاره کرد.

 

 

 

منبع:u.today.com
تیم تولید محتوا میهن سیگنال
میکوشیم با تولید بهترین محتوای آموزشی در زمینه ارزهای دیجیتال، سطح محتوای وب فارسی را ارتقا دهیم و این راه ادامه دارد...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *