ایلان ماسک اولین کسی است که در تاریخ ۲۰۰ میلیارد دلار از دست داد

۱۴ دی ۱۴۰۱
ایلان ماسک اولین کسی است که در تاریخ 200 میلیارد دلار از دست داد

ایلان ماسک، اولین فردی در تاریخ بشر است که ۲۰۰ میلیارد دلار از دارایی خالص خود را از دست داد. تا به حال هرگز یک نفر این همه ثروت را از دست نداده است.

بر اساس گزارش نیویورک پست، ۶۶ درصدی سهام تسلا در سال گذشته کاهش یافت. به این ترتیب ثروت ماسک نیز به طور چشمگیری کمتر شد.

کاهش شدید قیمت سهام تسلا با انحراف ایلان ماسک از مسائل شرکت به دلیل حواشی مدیریت توییتر همراه است. همچنین این کاهش با محدودیت های زنجیره تامین در چین که به دلیل جنگ روسیه و اوکراین تشدید شده است، مرتبط است.

کاهش ثروت ایلان ماسک

دارایی خالص مدیرعامل ارز دیجیتال دوج، در حال حاضر ۱۳۶.۹ میلیارد دلار است. ایلان ماسک حدود ۲۵ درصد از تسلا را از طریق سهام و اختیار معامله در اختیار دارد. با این حال او بیش از نیمی از سهام خود را به عنوان تضمین برای وام تعهد کرد.

پس از اینکه ماسک ۹.۱ درصد از سهام خود را نشان داد و مدیران توییتر را تهدید به تصاحب خصمانه کرد، هیئت مدیره توییتر تصمیم گرفت این شرکت را به مبلغ ۴۴ میلیارد دلار در آوریل ۲۰۲۲ به ماسک بفروشد.

بعداً ایلان ماسک تلاش کرد از انجام این کار و سرمایه گذاری عقب نشینی کند، اما توییتر از او شکایت کرد. این خرید در اکتبر ۲۰۲۲ نهایی شد. ماسک در حال حاضر حدود ۷۴ درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد.

در ۴ نوامبر ۲۰۲۱، ثروت بنیانگذار دوج کوین، به ۳۴۰ میلیارد دلار رسید. او تا آن زمان به عنوان ثروتمندترین فرد جهان باقی ماند. بعد از آن برنارد آرنو، کارآفرین فرانسوی وغول کالاهای لوکس LVMH از او پیشی گرفت.

پس از کاهش ۶۵ درصدی سهام تسلا در سال ۲۰۲۲ و خرید ۴۴ میلیارد دلاری توئیتر، ایلان ماسک دارایی قابل توجهی ندارد.

پس از این افشاگری ها، تسلا کاهش قیمت در چند مدل خود از جمله تخفیف ۷۵۰۰ دلاری مدل ۳ و مدل Y را اعلام کرد.

به گزارش میهن سیگنال، ایلان ماسک نگرانی ‌های تسلا را رد کرد. او مرتباً به توییتر روی می ‌آورد تا فدرال رزرو را مسئول افزایش نرخ‌ های بهره معرفی کند.

منبع:کوین گیپ
7 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

یک نظر

  • شیبا یک رمز ارز مفید برای فقط سرمایه گذار اصلی آنست و دیگر هیچوقت هیچوقت هیچوقت برای هیچ شخص حقیقی هیچ سودی نخواهد داشت چرا؟
    خیلی ساده و واضح است، ۱۰۰۰تریلیون شیبا داریم که در مجموع هر ارزشی داشته باشد، اگر بخواهیم قیمتش از ۰.۰۰۰۰۰۷ دو برابر شود یعنی ۰.۰۰۰۰۱۴، در این صورت باید نصف کل آنهارا بسوزانیم یعنی ۵۰۰تریلیون و اگر بخواهیم بازهم ۲ برابر دیگر شودیعنی: ۰.۰۰۰۰۲۸ باید ۲۵۰تریلیون دیگر راهم بسوزانیم! واگر بخواهیم از ۰.۰۰۰۰۰۷ به عدد.۰۰۰۱ برسیم باید تعدادشان تقسیم برگزار شود یعنی ۱۰۰۰تریلیون به یک تریلیون برسند! و این عملا میلیونهاسال طول می‌کشد!
    دارنده اصلی شیبا یک کلاهبردار دروغگوست و با این موجها فقط تعدادبیشتری از رمزارز تقلبی خودش را فروخته و جیب مردم ساده را خالی کرده است

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *