ازدحام در شبکه EOS به دلیل ایردراپ ایداس

۲۱ آبان ۱۳۹۸
ازدحام در شبکه EOS به دلیل ایردراپ ایداس

درحال حاضر تنها هدف فعالیت شبکه EOS، توزیع کوین جدیدی به اسم ایداس (EIDOS) می‌باشد. این کوین هم اکنون به طور گسترده در صرافی ها معامله می‌شود و فرصت ایجاد درآمد تقریبا تضمین شده ای را از فروش خود ارائه می‌دهد.

اجرای شبکه EOS بر بستر منابع قرض گرفته شده
شبکه EOS از تاریخ ۱ الی ۸ نوامبر ساکن و بی فعالیت بوده است. اکنون فعالیت ها بازیابی شده اند، اما تحقیق صرافی ارز دیجیتال کوین بیس مشخص کرده است که بخش عمده ای از این فعالیت ها بر اساس منابع قرض گرفته شده می‌باشد. اکثر تراکنش ها هم چنان از ایردراپ و ماینینگ شبیه سازی شده توکن ایداس پشتیبانی می‌کنند، در حالی که فقط حساب های بزرگ با دارایی EOS بسیار زیاد استیک شده می‌توانند منابع CPU برای اجرای برنامه های غیرمتمرکز خود خریداری کنند.

تیم کوین بیس در این خصوص گفت:

در حال حاضر تقریبا ۹۵ درصد تمام انتقال های EOS مربوط به قرارداد ایداس می‌باشند. از آنجایی که هر انتقال در خصوص مقدار CPU مورد استفاده در بلاک به حساب می‌آید، این افزایش انتقال ها باعث شده است که شبکه EOS وارد حالت متراکم و پرازدحام شود.

اساسا شبکه EOS به عنوان یک چاپ کننده پول رایگان مورد استفاده قرار می‌گیرد. قبل از ۳۱ اکتبر، چندین عامل، منابع شبکه شامل CPU، رم و اینترنت را تامین می‌کردند. هزینه استفاده از CPU پس از شروع ایردراپ ایداس تا ۱۰,۰۰۰ درصد افزایش یافت.

دارندگان منابع بزرگ و عمده می‌توانند هزینه خرید ایداس را بپردازند، سپس آن را در صرافی ها به تتر (USDT) تبدیل کنند. قیمت ایداس نوسان بسیار زیادی را نشان می‌دهد، به طوری که دقیقا پس از شروع طرح به دلیل فشار فروش از ۰.۰۵۶ تا ۰.۰۲۱ دلار کاهش یافت. قیمت توکن EOS در این مدت تقریبا بدون تغییر و بر روی ۳.۵۵ دلار ثابت ماند.

ایداس هم چنین حضور خود در صرافی ها را افزایش داد و وارد فهرست بیت هامب (Bithumb) شد. با شروع ارائه ایداس از جانب خدمات EOS به مشتریان خود، جنون ایداس از طریق ویچت گسترش یافت.

پروژه انومیوو (Enumivo) از ایردراپ به عنوان مکانیزم افزایش قیمت حمایت کرد
پروژه انومیوو که پروژه مادر ایداس به حساب می‌آید، درباره ایردراپ سخنانی را بیان کرد. این پروژه حتی برای کاهش قیمت به سطحی که ایردراپ را متعادل کند، به دور انداختن و از بین بردن دارایی ها نیز تشویق کرد.

این پروژه در توییتر نوشت:

ایردراپ ایداس طوری طراحی شده است که عادلانه باشد و شرکت کنندگان زیادی را به سمت خود جذب کند و هم چنین به افزایش قیمت کمک کند. به گروه تلگرامی EOS می‌گوییم که اگر از ما متنفر هستید، بهتر است سرمایه خود را بر روی این پروژه قرار دهید تا ما را از بین ببرید.

این سازمان دهنده ایردراپ هم چنین ایردراپ را به عنوان کاربردی برای EOS معرفی کرده و کاربران را به ارسال کوین به قراردادهای هوشمند و دریافت ایداس و هم چنین EOS تشویق کرده است.

در خصوص این ایردراپ، پذیرندگان اولیه و کسانی که دارای منابع شبکه می‌باشند به ایداس بیشتری دسترسی داشته اند. این موضوع باعث شد پروژه همانند یک طرح پانزی شود.

نظرات در خصوص این ایردراپ مختلف می‌باشد، به طوری که طرفداران EOS انتقاد شدیدی به این موضوع دارند که تنها استفاده از EOS برای “سریع پولدار شدن” می‌باشد. سایر افراد از این فرصت استفاده کردند و شبکه را به یک منبع مستقیم درآمد تبدیل کردند. فرآیند ماینینگ ایداس به طور خودکار بوده است، درنتیجه گسترش این طرح به تعداد کاربران بیشتر آسانتر شده است.

8 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

یک نظر

 • سلام
  من به این مشکل خوردم ممکنه راهنماییم کنید
  میخوام تبدیل ایاس تو سایت Defi که مختص خود سایت ایاس هست تبدیل ایاس به توکن بزنم اما پیغام اشکال میده به این مضمون
  چه کاری باید انجام بدم تا رفع بشه ؟؟
  Transaction Error : Unable to reach link service (Network request failed)

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *