برنامه جدید فدرال رزرو برای نظارت بر معاملات ارز دیجیتال بانک ها

۱۸ مرداد ۱۴۰۲
برنامه جدید فدرال رزرو برای نظارت بر معاملات ارز دیجیتال بانک ها

فدرال رزرو ایالات متحده برنامه جدیدی را برای نظارت بر فعالیت های ارز دیجیتال بانک ها راه اندازی کرده است. این برنامه جدید بر نیاز به تایید قبلی، پیش از انجام معاملات دارایی های دیجیتال تاکید دارد.

طبق اخبار میهن سیگنال، این برنامه «برنامه نظارت بر فعالیت ‌های جدید» نامیده می‌ شود. در این برنامه کارشناسان ارزهای دیجیتال فدرال رزرو در کنار ناظران عادی بخش کریپتو فعالیت های نظارتی انجام می دهند . فدرال رزرو دستورالعمل ‌های واضح‌ تری برای بانک‌ های ارائه دهنده استیبل کوین، ارائه کرده است. این نهاد از آن‌ها می‌ خواهد توانایی خود را در مدیریت ریسک‌ ها و اطمینان از عملیات ایمن نشان دهند.

فدرال رزرو اذعان داشت که برنامه فعالیت های جدید به هر بانک اطلاع می دهد که چه زمانی قرار است تحت نظارت بر فعالیت های ارز دیجیتال قرار بگیرند.

به گفته رگولاتوری، «سطح و شدت نظارت بر اساس میزان مشارکت در فعالیت‌ های جدید توسط هر سازمان بانکی تحت نظارت متفاوت خواهد بود».

در همین حال، به نقل از کوین دسک، بانک مرکزی گفت که برنامه جدید آن امکان شکل گیری نوآوری هایی را که دسترسی و ارائه خدمات مالی را بهبود می بخشد ایجاد می کند.

منبع:کوین دسک
8 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *