صرافی هات بیت فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورد

۰۲ خرداد ۱۴۰۲
صرافی هات بیت فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورد

هات بیت، صرافی مستقر در هنگ کنگ با بیش از پنج میلیون مشتری اعلام کرده است که «زمان تسلیم فرا رسیده است». این پلتفرم فعالیت های خود را متوقف می کند و به کاربران خود یک ماه فرصت می دهد تا بقیه وجوه خود را از آن برداشت کنند.

طبق اخبار صرافی ها، تیم این صرافی در یک توییت دلایلی را که آنها مجبور به ترک بازار ارزهای دیجیتال شدند را توضیح داد. به طور کلی، این صرافی پس از اینکه بیش از پنج سال فعالیت داشت، به حضور خود در بازار پایان می دهد.

صرافی هنگ کنگی با پنج میلیون کاربر تعطیل شد

طبق این توییت، کاربران تا ۲۱ ژوئن (یک ماه دیگر) فرصت دارند تا سرمایه خود را از هات بیت خارج کنند. به نقل از یوتودی، تیم این پلتفرم سه دلیل عمده برای توقف فعالیت های خود را ذکر کرد.

اولین مورد بدتر شدن شرایط عملیاتی است. این تیم مجبور شد در آگوست سال گذشته فعالیتش را به دلیل تحقیقات متوقف کند. در آن زمان، یکی از کارکنان سابق هات بیت پروژه خود را آغاز کرد و فرض بر این بود که قوانین کیفری را نقض کرده است.

به دلیل آن تحقیقات، چندین مدیر ارشد Hotbit احضار شدند و بخشی از وجوه موجود در صرافی مسدود شد.

پس از آن، فضای کریپتو چندین بحران را پشت سر گذاشت. از جمله فروپاشی FTX، ورشکستگی شرکت Alameda Research، عدم پیوند USDC و مسائل حقوقی بایننس. همه اینها باعث خروج زیاد مشتریان از صرافی های ارز دیجیتال متمرکز، که شامل هات بیت نیز می شد، شد.

هات بیت با مشکلات متعددی مواجه است

طبق گزارشات میهن سیگنال، دومین دلیل ذکر شده توسط تیم مدیریت “تغییر در روند صنعت” بود. این توییت بر معضلاتی که فضای کریپتو پس از سقوط FTX با آن مواجه شده بود، اشاره کرد. از جمله این معضلات پذیرش قوانین نظارتی یا غیرمتمرکزتر شدن بود.

بنابراین، تیم هات بیت بر این باور است که صرافی ‌های متمرکز تا حد زیادی در معرض قوانین «دست و پا گیر» قرار گرفتند. این قوانین باعث پیچیده‌ شدن کسب و کارهای می شود و رعایت آنها دشوار است. در نتیجه صرافی هایی مثل Hotbit به سختی می توانند فعالیت بلند مدت خود را در صنعت کریپتو حفظ کنند.

این تیم از همه کاربران خود تشکر کرد و گفت که به هر حال به آینده درخشان صنعت ارزهای دیجیتال باور دارند.

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج ایران لینک ثبت نام

nobitex

نوبیتکس

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

اریترون

اریترون

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

آبان تتر

آبان تتر

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

منبع:u.today
4 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *