چگونه می‌توانیم الماس های بازار با پتانسیل ۱۰۰ برابری را پیدا کنیم؟

۱۲ خرداد ۱۴۰۳
الماس های بازار با پتانسیل ۱۰۰ برابری

بازار ارزدیجیتال معمولا به توکن‌های جدید علاقه بیشتری نشان می‌دهد تا توکن‌های قدیمی. با این حال، سرمایه گذاری روی این توکن‌ها می‌تواند چالش‌برانگیز باشد و اغلب وقتی یک توکن جدید به بالاترین قیمت خود می‌رسد سر و صدا میکند و این در حالی است که ما از فرصت استفاده نکرده‌ایم. بیایید بررسی کنیم که چگونه می‌توانیم زودتر این توکن‌های ارزشمند را شناسایی کنیم تا سهمی از این فرصت‌ها داشته باشیم و دیگر نگران از دست دادن آن‌ها نباشیم.

چه چیزهایی برای بررسی و تحلیل در ارزدیجیتال لازم است؟

اول از همه، باید احساسات بازار را به درستی تشخیص دهید. بازارها دوره‌ای هستند و بازار ارزدیجیتال نیز از این قاعده مستثنی نیست. دوره‌های رشد و افت وجود دارد. اگر بازار در رکود است، باید صبر کنید تا شرایط بهتر شود، زیرا حتی بهترین پروژه‌ها در بازار نزولی چندان نمایان نیستند و احتمال دارد راه‌اندازی‌هایشان به تأخیر بیفتد. بهتر است در زمان بازار صعودی وارد شوید، نه وقتی که بازار خیلی پایین یا خیلی بالا است. به بازار کلی نگاه کنید، رفتار سرمایه‌گذاران را بررسی کنید، روندهای اصلی را شناسایی کنید و حس بازار را درک کنید. شروع با تجزیه و تحلیل قیمت بیت‌کوین مناسب است و سپس می‌توانید روند جذب سرمایه در ارزدیجیتال را پیگیری کنید.

الماس های بازار با پتانسیل ۱۰۰ برابری

یک دسته خاص از ارزدیجیتال را مورد مطالعه قرار دهید. این می‌تواند هر موضوعی باشد که به آن علاقه دارید یا موضوعی که در حال حاضر ترند روز و با بودجه خوب است، مانند دیفای یا گیم‌فای. به طور عمیق در مورد دسته‌بندی‌های مورد علاقه‌تان تحقیق کنید تا پتانسیل و محدودیت‌های آن‌ها را بفهمید. تحقیقات ما می‌تواند در این زمینه کمک‌کننده باشد:

الماس های بازار با پتانسیل ۱۰۰ برابری

سرمایه‌گذاران فعال و سودآور را دنبال کنید. هرچند نقاط ورود و معیارهای سودآوری آنها ممکن است با سرمایه‌گذاران خرده‌فروش تفاوت داشته باشد، اما توجه به کسانی که به صورت حرفه‌ای سرمایه‌گذاری می‌کنند، بسیار مفید است. در صفحه صندوق‌ها در CryptoRank، می‌توانید فعالیت‌های سرمایه‌گذاری را مشاهده کنید، سرمایه‌گذاران برتر و روندهای سرمایه‌گذاری فعلی را شناسایی کنید. فیلترهای مختلفی را می‌توانید اعمال کنید و صندوق‌ها را بر اساس شماره دوره یا بازگشت سرمایه مرتب کنید. همچنین، هر صندوق ثبت شده در CryptoRank صفحه اختصاصی خود را دارد که می‌توانید با جزئیات تأمین مالی و عملکرد سرمایه‌گذاری‌هایشان آشنا شوید.

الماس های بازار با پتانسیل ۱۰۰ برابری

چطور پروژه‌های خوب را پیدا کنیم؟

وقتی آماده شدید، می‌توانید به دنبال پروژه‌های مناسب بگردید. برای این کار، ابزاری به نام CryptoRank به شما کمک می‌کند. این ابزار صفحه‌ای دارد که سرمایه‌گذاری‌ها و دوره‌های جدید جمع‌آوری سرمایه در ارزدیجیتال را نشان می‌دهد. با استفاده از این ابزار می‌توانید پروژه‌های مختلف را بررسی کنید و بر اساس اطلاعات موجود، بهترین پروژه‌ها را شناسایی کنید.

الماس های بازار با پتانسیل ۱۰۰ برابری

شما می‌توانید با استفاده از فیلترهای مختلف، پروژه‌های زیادی را بررسی کنید. بهتر است ابتدا به بخش‌های مهم و دسته‌های مورد علاقه‌تان مراجعه کنید. فیلتر “فقط مرحله اولیه” را فعال کنید تا فقط پروژه‌های جدید نمایش داده شوند. این کار به شما کمک می‌کند تا زودتر با پروژه‌های تازه آشنا شوید و از فرصت‌های اولیه بهره‌مند شوید.

الماس های بازار با پتانسیل ۱۰۰ برابری

بررسی امتیاز توییتر می‌تواند سریع‌تر و بهتر از سنجش میزان سرمایه جمع‌آوری شده، پتانسیل یک پروژه را نشان دهد. توییتر یکی از مهم‌ترین پلتفرم‌های اجتماعی است که کاربران و پروژه‌های ارزدیجیتال در آن فعالیت می‌کنند و نظرات خود را به اشتراک می‌گذارند. بنابراین، فعالیت در توییتر و کیفیت دنبال‌کنندگان، شاخص‌های مهمی برای موفقیت هر پروژه‌ی ارزدیجیتال هستند. با تحلیل دقیق فعالیت‌ها و بازخوردها در توییتر، می‌توان به درک بهتری از پتانسیل و چشم‌انداز هر پروژه دست یافت.

الماس های بازار با پتانسیل ۱۰۰ برابری

وقتی پروژه‌ها را انتخاب کردید، آن‌ها را در لیست پیگیری خود اضافه کنید تا فراموش نشوند. پس از انتخاب، می‌توانید صفحات هر پروژه را به دقت بررسی کنید تا تصمیمات بهتری بگیرید. با این کار می‌توانید اطلاعات کامل‌تری از هر پروژه به دست آورید و با آگاهی بیشتری در مورد سرمایه‌گذاری خود اقدام کنید.

چگونه به راحتی توکن های غیرمعروف را تهیه کنیم؟

دو راه اصلی برای به دست آوردن این سهمیه وجود دارد: شرکت در فروش توکن‌ها و دریافت ایردراپ‌ها به عنوان یک کاربر اولیه. همچنین می‌توانید این دو روش را با هم ترکیب کنید. برای این منظور، باید به خوبی بدانید که پروژه چگونه وارد بازار می‌شود. حتی اگر پروژه به طور واضح این مطلب را نگوید، تشخیص روش واقعی آن‌ها از روی نشانه‌های رسمی دشوار نیست.

فروش توکن در گذشته رایج‌ترین روش توزیع توکن به عموم بود، اما امروزه کمتر پروژه‌ای به این روش روی می‌آورد. پروژه‌ها ترجیح می‌دهند از روش‌هایی استفاده کنند که کمتر به آن‌ها ضرر برساند. ICOها و IDOها که در سال ۲۰۲۱ بسیار محبوب بودند، الان کمتر دیده می‌شوند، مگر اینکه قوانین نظارتی مناسبی برقرار شود. با این وجود، برخی پروژه‌ها هنوز هم فروش توکن را ادامه می‌دهند.

برای مثال، پروژه‌ی معروف Sui تصمیم گرفت به جای ایردراپ، پیشنهادات اولیه مبادله را در بورس‌های بزرگ ارائه دهد. دلیل این تصمیم شاید به دلیل عدم وجود پایگاه کاربری کافی، نیاز به وجود توکن، و کمبود بودجه به دلیل مشکلات مالی پیش آمده باشد. Sui به عنوان یک زنجیره لایه ۱ نمی‌تواند بدون توکن خود به کار خود ادامه دهد.

پس اگر پروژه‌ای نیاز به توکن خود برای کارکرد داشته باشد، فروش توکن می‌تواند توجیه‌پذیر باشد. در مقابل، فروش توکن حاکمیت دلیلی بر کیفیت بالای پروژه نیست، اما می‌تواند سودآور باشد.

ایردراپ روش بهتری برای راه‌اندازی توکن است، نه تنها به دلایل نظارتی بلکه به خاطر تاثیرگذاری بازاریابی. کاربران به صورت داوطلبانه از محصول استفاده می‌کنند و در انتظار پاداش هستند. اگر سیستم معرفی وجود داشته باشد، کاربران محصول را بدون هزینه تبلیغ می‌کنند. تیم پروژه می‌تواند با این آمار جذاب، سرمایه بیشتری جذب کند.

همچنین پیشنهاد میکنم بخوانید: ایردراپ (Airdrop) چیست و چگونه ایردراپ معتبر رایگان بگیریم؟ + ویدئو

چه کنیم پس از پیدا کردن یک پروژه؟

پس از جستجو و انتخاب پروژه‌ها، طراحی یک برنامه عملیاتی خاص برای هر توکن ضروری است. این برنامه باید برای هر پروژه و بر اساس وضعیت بازار متفاوت باشد. اگر بازار در حال کاهش است، بهتر است سریع تصمیم‌گیری کنید؛ زیرا پس از راه‌اندازی، قیمت ممکن است به اوج برسد و دیگر به آن سطح بازنگردد. اما اگر بازار در حال صعود است یا از رکود خارج شده، می‌توانید سهمیه خود را به تدریج و هنگام رسیدن به اهداف قیمتی بفروشید.

یک طرح واحد برای تمام معاملات توکن وجود ندارد. با این حال، می‌توانید قوانین کلی مانند فروش تدریجی و برنامه‌ریزی‌شده را پیاده‌سازی کنید.

اشتباهات رایج!

  • هرگز تمام پس‌انداز زندگی خود را سرمایه‌گذاری نکنید؛ فقط به اندازه‌ای سرمایه‌گذاری کنید که توانایی از دست دادن آن را داشته باشید.
  • عاشق پروژه نشوید؛ حتی پروژه‌های خوب هم ممکن است شکست بخورند. سرمایه‌گذاری‌های خود را متنوع کنید.
  • پس از رویداد تولید توکن (TGE) زیاد در بازار نمانید؛ طمع می‌تواند سود شما را به زیان تبدیل کند. حداقل سرمایه‌گذاری اولیه خود را بازیابید.
  • از پیروی توصیه‌های تأثیرگذاران در توییتر خودداری کنید؛ بهتر است خودتان پروژه‌های مناسب را پیدا کنید.

سخن پایانی

پیدا کردن الماس‌های بازار در مراحل اولیه می‌تواند زمان‌بر و دشوار باشد. بنابراین داشتن یک برنامه جامع و مرحله‌بندی‌شده بسیار اهمیت دارد. ابتدا با شناسایی حال و هوای بازار و دسته‌بندی‌های مورد علاقه شروع کنید، سپس به جستجو و تحقیق درباره پروژه‌های خاص بپردازید و در نهایت با یک طرح عملیاتی دقیق اقدام کنید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «چگونه می‌توانیم الماس های بازار با پتانسیل ۱۰۰ برابری را پیدا کنیم؟» با ما درمیان بگذارید.

منبع:cryptorank.io
1 نفر این مطلب را پسندید.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *