آیا صعود بیت کوین شروع فصل جدیدی از رونق کریپتو است؟

۲۸ فروردین ۱۴۰۲
آیا صعود بیت کوین به 30000 دلار شروع فصل جدیدی از رونق کریپتو است؟

هولگر زشاپیتز، یک تحلیلگر برجسته مالی، اخیراً در توییتی اعلام کرد که افزایش قیمت بیت کوین به بالای ۳۰۰۰۰ دلار تنها آغاز راه است. برای بهبود مداوم ارزهای دیجیتال،به زمان بیشتری نیاز است.

نظرات Zschaepitz در حالی ارائه می ‌شود که در سال گذشته صنعت ارز دیجیتال با آشفتگی قابل‌ توجهی مواجه بود. از جمله کاهش ۸۷ درصدی اخیر در سرمایه ‌گذاری مخاطره‌ آمیز برای استارت‌آپ ‌های کریپتو و بلاک چین در سه ماهه اول ۲۰۲۳.

به نقل از یوتودی، عواقب رسوایی ‌های کریپتو در سال گذشته و سقوط چندین استارت‌آپ بزرگ، این صنعت را در وضعیت نامشخصی قرار داد.

صعود بیت کوین نویددهنده شروع جدیدی است

Zschaepitz تصدیق کرد که بازگشت BTC ممکن است شروع چیز جدیدی باشد، اما به تنهایی نمی تواند آسیب های رکود قبلی را جبران کند. بررسی های نظارتی و اقدامات اجرایی در ایالات متحده بازار را پیچیده تر کرده است. همچنین ورشکستگی های پیاپی بانک های حامی ارز دیجیتال نیز ارتباطات مهم را با سیستم مالی ایالات متحده قطع کرده است.

طبق اخبار میهن سیگنال، یکی از مهم‌ ترین چالش‌ ها در کریپتو، کاهش قابل ‌توجه در تامین مالی ریسک‌ پذیر است. در سه ماهه اول ۲۰۲۳، استارت‌آپ‌ های کریپتو و بلاک چین تنها ۹۰۰ میلیون دلار جمع‌ آوری کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۷ درصد کاهش را نشان داد.

این رکود نگرانی‌ هایی را در مورد چشم‌ انداز رشد، پس از شکست‌ های بزرگی مانند FTX و سلسیوس ایجاد کرد.

با وجود چالش ها، نشانه هایی از پیشرفت نیز در این صنعت مشاهده می شود. اتریوم ارتقای شبکه مورد انتظارش را با موفقیت به پایان رساند. همچنین پایان بالقوه چرخه سیاست پولی ممکن است شرایط مطلوب ‌تری را برای تقویت ارز دیجیتال ایجاد کند.

همانطور که Zschaepitz اشاره کرد، صعود بیت کوین به ۳۰۰۰۰ دلار ممکن است تنها شروع ماجرا باشد. بهبود قوی تر و پایدارتر احتمالاً به طیفی از عوامل بستگی دارد که فراتر از عملکرد یک ارز دیجیتال است.

منبع:u.today
2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *