Kannagi Finance دو میلیون دلار کلاهبرداری کرد!

۰۸ مرداد ۱۴۰۲
Kannagi Finance دو میلیون دلار کلاهبرداری کرد!

شرکت ردیابی رمز ارز، MistTrack، اعلام کرده است که مقداری پول از یک پروژه به نام Kannagi Rug به یک سرویس به نام Tornado Cash منتقل شده است. این انتقال شامل ۶۰۰ اتریوم بوده که بر اساس قیمت بازار فعلی، تقریباً ۱.۱۳ میلیون دلار ارزش دارد.

پس از این حادثه، ارز دیجیتال مربوط به پروژه، به نام KANA، افت شدیدی در ارزش خود داشته و مقدار کل پولی که در پروژه قفل شده بود، از ۲.۱۳ میلیون دلار به نزدیک صفر کاهش یافته است. این موضوع به این معنی است که کاربران تقریباً ۲ میلیون دلار ضرر کرده اند.

Kannagi Finance یک پروژه در حوزه DeFi است که بر روی یک راه حل برای مقیاس بندی شبکه اتریوم، به نام zkSync، کار می کند. این پروژه تنها یک ماه پیش با وعده ارائه بازده بالا برای سپرده های stablecoin و وام شروع به کار کرد. این پروژه به سرعت در جامعه zkSync محبوب شد و تعداد زیادی سرمایه گذار را جذب کرد.

اما به زودی خبرهایی در مورد یک کلاهبرداری به نام “راگ پول” منتشر شد. این به این معنی است که توسعه دهندگان پروژه بیش از ۲ میلیون دلار از پول کاربران را برداشت کرده و سپس ناپدید شده اند. وب سایت رسمی پروژه نیز منقضی شده و تلاش های برای ارتباط با آنها از طریق رسانه های اجتماعی بی نتیجه بوده است.

قبل از راه اندازی، Kannagi Finance وعده داده بود که تجربه متفاوتی نسبت به سایر پروتکل های کشاورزی بازده را ارائه می دهد. با این حال، با وجود اینکه پروتکل توسط یک آژانس حسابرسی به نام SolidProof مورد بررسی قرار گرفته بود، کد قرارداد هوشمند آن هنوز برای عموم قابل دسترسی نبود.

کشش فرش ها در فضای رمز ارز متأسفانه شایع شده اند، با بسیاری از سرمایه گذاران که قربانی کلاهبرداری های خروجی می شوند. فقط در سال گذشته، بیش از ۲.۸ میلیارد دلار ارزش رمز ارز به این روش سرقت شده است.

با افزایش علاقه به zkSync Era به عنوان یکی از پلتفرم های اصلی layer-2، آن نیز به یک هدف اصلی برای کلاهبرداری ها و حملات امنیتی تبدیل شده است. اخیراً، یک پروژه به نام Era Lend یک حمله قابل توجه را تجربه کرد که منجر به از دست دادن ۳.۴ میلیو

نظرتان را درباره‌ی مقاله «Kannagi Finance دو میلیون دلار کلاهبرداری کرد!» با ما درمیان بگذارید.

7 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

‫2 نظر

  • سلام چرا دیدگاهی دررابطه بااین رمزارز وجود نداره

  • جنگ سیاسی و نظامی حال و روزگار ارزهای دیجیتالی را خراب کرده

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *