ایردراپ های معتبر سال ۲۰۲۴ – بروزرسانی در اردیبهشت ۱۴۰۳

۲۶ فروردین ۱۴۰۳
ایردراپ های معتبر سال 2024 - در 1403 چه ایردراپی بگیریم؟

امسال هم مثل سال های قبل برآن شدیم تا مهمترین و معروف ترین پروژه های ارزدیجیتال که امکان ایردراپ های ارزشمند دارند را به شما معرفی کنیم. در ادامه سعی میکنیم لیستی از ایدراپ های معتبر سال ۲۰۲۴ را برایتان گردآوری کنیم و این لیست را به صورت هفتگی بروز کنیم.

تاریخ بروزرسانی لیست ایردراپ ها: اردیبهشت ۱۴۰۳

ایردراپ چیست؟

ایردراپ فرصتی است که برای همه کاربران و پروژه‌ها قابل دسترسی است. به طور معمول، دو راه برای شرکت در یک ایردراپ وجود دارد:

  • استفاده از پروژه.
  • تعامل با بلاک چین که پروژه بر روی آن ساخته شده است.

این امر به این دلیل است که پروژه می‌تواند کاربران جدیدی جذب کند و همچنین کاربران می‌توانند به رایگان ارزدیجیتال را دریافت کنند. این فقط با استفاده از پلتفرم پروژه و انجام وظایف ساده مانند به اشتراک گذاری در رسانه‌های اجتماعی، نوشتن نقدها، عضویت در خبرنامه یا هولد کردن ارزهای دیجیتال برای مدت زمان مشخص ممکن است.

خلاصه بگویم:

برای دریافت ایردراپ باید در پروژه های لیست زیر فعالیت کنید( توکن بخرید، تبدیل کنید، استیک کنید، در شبکه های اجتماعی با پروژه ها تعامل داشته باشید.)

چه چیزهایی برای شرکت در ایردراپ‌ها نیاز دارید؟

قبل از شرکت در هر ایردراپ، باید اقدامات زیر را انجام دهید:

  •  داشتن مقدار کمی اتریوم، سولانا یا هر ارزدیجیتال دیگری که بلاک چین پروژه بر روی آن ساخته شده است.
  •  داشتن کیف پول ارزدیجیتال. هر بلاک چین کیف پول خود را دارد که اکثر کاربران از آن استفاده می‌کنند.

در اکثر موارد، برای تعامل با بلاک چین یا پروژه، همین دو مورد کافیست.

ایردراپ‌های ارزدیجیتال ۲۰۲۴ – پاداش‌های پروژه‌های اکوسیستم

در همین سال، بازی بلاک‌چین Pixels یک کمپین بزرگ ایردراپ برگزار کرد. این کمپین به‌طور معجزه‌آسا پول $PIXEL را به بازیکنانش و حتی افرادی که ارز $RON را در اختیار داشتند، هدیه داد.

این نشان داد که پروژه‌های web3 علاوه بر پاداش دادن به کاربران، به افرادی که از بلاک‌چین یا شبکه‌های اصلی که بر روی آنها ساخته شده‌اند، نیز علاقه‌مند هستند. “اکوسیستم” زمانی شکل می‌گیرد که چندین پروژه بر روی یک بلاک‌چین ساخته می‌شوند. در این اکوسیستم، کاربران می‌توانند از یک کیف پول یا یک توکن اصلی مشترک در انواع مختلف پلتفرم‌ها و پروتکل‌ها استفاده کنند.

برای واجد شرایط بودن یا شرکت در یک کمپین ایردراپ که شامل تمام اکوسیستم است، شرکت‌کننده می‌تواند:

  1.  توکن حاکمیت یا اصلی اکوسیستم را هولد کند.
  2.  فقط از یک کیف پول web3 در تمام پروتکل‌ها استفاده کند.
  3. از ویژگی‌های اصلی بلاک‌چین اصلی استفاده کند.
  4. لیکوئیدی را برای استخرهای لیکوئیدی اکوسیستم‌ها فراهم کند.
  5. به برنامه‌های تست شبکه ملحق شود.

ایردراپ

با این اطلاعات، لیستی از بلاک‌چین‌های اصلی که کمپین‌های ایردراپ تاییدشده در حال اجرا، برنامه‌های امتیازهای ارزدیجیتال یا حتی ایردراپ‌های آینده بالقوه دارند، این است:

مهمترین بلاک چین هایی که بیشترین ایردراپ را میدهند

شبکه سولانا

سولانا یکی از فعال‌ترین اکوسیستم‌های ترند ایردراپ است و به عنوان رقیب اتریوم شناخته می‌شود. مکانیزم توافق Proof-of-History (PoH) را اجرا می‌کند در حالی که هنوز از مکانیزم توافق Proof-of-Stake (PoS) استفاده می‌کند. این مکانیزم ترکیبی در شبکه، فرآیندهای تراکنش سریع‌تر با کارمزدهای کمتر تولید می‌کند.

راهنمای اخیرترین کمپین‌های ایردراپ مبتنی بر اکوسیستم سولانا را اینجا ایجاد کرده‌ایم: راهنمای کامل ایردراپ‌های سولانا

ایردراپ وضعیت و وظایف وب‌سایت و جزئیات
متئورا معتبر، امتیازی، ارائه نقدینگی وب‌سایت متئورا
بلیز‌استیک نوید داده شده، $SOL را استیک کنید تا bSOL دریافت کنید وب‌سایت بلیز‌استیک
شارکی معتبر، استفاده از پلتفرم، نگهداری Sharx وب‌سایت شارکی
کامینو فایننس معتبر، ارائه نقدینگی، معاملات اهرمی وب‌سایت کامینو فایننس
زتا مارکت معتبر، مشارکت در سفارشات، PnL بالا وب‌سایت زتا مارکت
پارکل معتبر، ارائه نقدینگی، مبادله کردن وب‌سایت پارکل
مجیک ادن معتبر، خرید و لیست کردن NFT‌ها وب‌سایت مجیک ادن

شبکه Manta

شبکه Manta یک اکوسیستم چند ماژولی برای dApps استفاده می‌کند. دو شبکه به نام‌های Manta Pacific و Manta Atlantic ارائه می‌دهد. Manta Pacific یک شبکه لایه ۲ برای بلاک‌چین اتریوم است که برای dApps ZK native EVM طراحی شده و منتظر محیطی قابل مقیاس و بدون هزینه گازی می‌باشد.

راهنمای کمپین‌های ایردراپ مبتنی بر اکوسیستم شبکه Manta را اینجا ایجاد کرده‌ایم: راهنمای کامل ایردراپ شبکه Manta

شبکه Sei

Sei یک بلاک‌چین لایه ۱ چند منظوره است که مشکل مقیاس پذیری صرافی‌های ارزدیجیتال را حل می‌کند.

راهنمای کمپین‌های ایردراپ مبتنی بر اکوسیستم شبکه Sei را اینجا ایجاد کرده‌ایم: راهنمای کامل ایردراپ شبکه Sei

کازمس

کازمس خود را به عنوان “اینترنت بلاک‌چین‌ها” نامیده و یک معماری شبکه بلاک‌چین نوآورانه است که شبکه‌ای از بلاک‌چین‌های مستقل است.

راهنمای کمپین‌های ایردراپ مبتنی بر اکوسیستم کازمس را اینجا ایجاد کرده‌ایم: راهنمای کامل ایردراپ کازمس

اینجکتیو یک بلاک‌چین است که بر ترید‌های دائمی غیرمتمرکز، فیوچرز و ترید نقطه‌ای متمرکز است. از کیت توسعه Cosmos استفاده می‌کند و از چارچوب توافق پروف‌آف‌استیک Tendermint بهره می‌برد. ما راهنمای کمپین‌های ایردراپ مبتنی بر اینجکتیو را ایجاد کرده‌ایم.

بلاست

بلاست یک L2 برای اتریوم است که به تازگی شبکه اصلی خود را راه‌اندازی کرده است. با انتقال دارایی‌ها از شبکه اصلی اتریوم به بلاست، می‌توان بازدهی ۴% برای اتریوم و ۵% برای پول‌های پایدار به دست آورد. ما راهنمای کمپین‌های ایردراپ بلاست را ایجاد کرده‌ایم.

رونین

رونین یک زنجیره فرعی برای اتریوم است که برای بازی‌های بلاک‌چینی توسعه یافته است. این شبکه به مسائل کلیدی مانند کارمزد‌های بالا و سرعت‌های کند تراکنش اتریوم پاسخ می‌دهد. همچنین لیستی از بازی‌ها و اعتباردهنده‌های مرتبط با این شبکه را نیز فهرست کرده‌ایم.

لایه صفر

لایه صفر یک پروتکل پیام‌رسانی باز و غیرقابل تغییر است که برای تسهیل ایجاد برنامه‌های همه‌پراکنده و قابل تعامل طراحی شده است. این پروتکل به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد که با استفاده از پیام‌رسانی همه‌پراکنده، داده‌های دلخواه، تماس‌های تابع خارجی و توکن‌ها را به راحتی ارسال کنند و در عین حال کنترل کامل و اختیاری بر روی برنامه‌های خود را حفظ کنند.

zkSync

zkSync یک بلاک‌چین لایه ۲ برای اتریوم است که به پروژه‌های EVM امکان انجام تراکنش‌های با سرعت بالا و هزینه کم را با استفاده از امنیت اتریوم فراهم می‌کند. توسعه‌دهندگان آن همچنین محصول اصلی شبکه، zkRollup، را برجسته کرده‌اند که اموال کاربران zkSync را بدون فعالیت‌های عملیاتی ایمن می‌کند.

لایه ایگن

لایه ایگن یک پروتکل دیگر مبتنی بر اتریوم است که ایده هولد مجدد را معرفی کرد، یک مفهوم که به اتر و سایر توکن‌ها اجازه می‌دهد که در لایه توافق دوباره قرار بگیرند. در میان پروژه‌های این اکوسیستم، پلتفرم خدمات فعال Aethos و اپراتور Liquify قرار دارند.

وُرم‌هول

وُرم‌هول یک پروتکل عمومی ارسال پیام است که به کاربران برنامه‌های متقاطع برپایه توسعه‌دهندگان امکان استفاده از مزایای چندین اکوسیستم را می‌دهد. در میان پروژه‌های این اکوسیستم، پروتکل DEX Apricot و AMM Swap AptoSwap قرار دارند.

Scroll

اسکرول یک بلاک‌چین لایه ۲ برای اتریوم است که برای توسعه‌دهندگان اتریوم طراحی شده است. این شبکه را به عنوان یک شبکه “سریع، قابل اعتماد و قابل مقیاس” معرفی می‌کند که برنامه‌های موجود اتریوم را می‌توانند به صورت کامل بر روی Scroll مهاجرت کنند و با هزینه به معنایی کاهش یافته. در میان پروژه‌های این اکوسیستم، DEX گروه‌بندی‌شده Chainge و کیف پول وب۳ OKX Wallet قرار دارند.

آپتوس

آپتوس یک شبکه لایه ۱ “جامعیت‌محور” است که به زبان Ohlone، “آپتوس” به معنای “مردم” است. در میان پروژه‌های این اکوسیستم، DEX SushiSwap، زیرساخت داده NFT NFTScan و بازی NFT Werewolf vs Witch قرار دارند.

اوپتیمیسم

اوپتیمیسم یک شبکه EVM-سازگار است که به مقیاس‌پذیری فناوری اتریوم می‌پردازد. این شبکه به پروژه‌های بسیار اثرگذاری که مدل کسب و کار ندارند کمک می‌کند تا موفق شوند. در میان پروژه‌های این اکوسیستم، پلتفرم DeFi Thales، پروتکل امانت NFT Backed و مجموعه دستمزد DAO Boredroom قرار دارند.

استارک‌نت

استارک‌نت یک ZK rollup بدون مجوز است که به عنوان یک بلاک‌چین لایه ۲ برای اتریوم عمل می‌کند. این بدان معناست که dApps ساخته شده بر روی استارک‌نت می‌توانند از خدمات رول‌اپ استفاده کنند و در عین حال از امنیت اتریوم لذت ببرند. در میان پروژه‌های این اکوسیستم، پروتکل AMM 10KSwap، پروتکل ساخت NFT briq و کنسول بازی Cartridge قرار دارند.

پروژه هایی که احتمالا ایردراپ دهند

در زیر لیستی از پروژه هایی می آوریم که احتمالا ایردراپ های خوبی بدهند.

چرا از لفظ احتمالا استفاده میکنیم؟ چون هنوز هیچکدامشان به صورت قطعی ایردراپشان را تایید نکرده اند.

پروژه دلیل ایردراپ فعالیت های پیشنهادی وب‌سایت
کیلوایکس رویداد تولید توکن $KILO واریز وجوه، معامله، معرفی دوستان app.kiloex.io/airdrop
تی کمپین تست‌نت تشویقی ثبت‌نام، امتحان کردن امکانات با استفاده از توکن‌های تست‌نت app.tea.xyz/sign-up
نیولینک کمپین تست‌نت انجام کوئست‌ها dashboard.testnet.nulink.org/quests
شبکه مود راه‌اندازی شبکه اصلی انتقال دارایی‌ها، استفاده از اپ‌ها، معرفی دوستان app.mode.network/early
شبکه B² راه‌اندازی شبکه اصلی انتقال دارایی‌ها، دنبال کردن حساب‌های کاربری اجتماعی buzz.bsquared.network/join
سرمایه INIT معرفی ویژگی‌ها و راه‌اندازی توکن بومی $INIT واریز، قرض گرفتن، معرفی دوستان، استفاده از استراتژی‌های سود app.init.capital/points
ربی معرفی کیف پول نصب اپ، وارد کردن کیف پول متامسک rabby.io/rabby-points?code=GETAIRDROPS
امبینت راه‌اندازی توکن اجرای مبادله، معامله، فراهم آوردن نقدینگی ambient.finance/xp-leaderboard
پروتکل رنزو ترویج پلتفرم ضرب کردن ezETH، شرکت در برنامه معرفی app.renzoprotocol.com/referral
شاردیوم راه‌اندازی شبکه اصلی شرکت در جامعه shardeum.org
زتاچین پاداش به جامعه کسب امتیازات زتا، شرکت در برنامه‌های تست‌نت و معرفی hub.zetachain.com/xp
یونیگراف راه‌اندازی شبکه اصلی کسب امتیاز XP از طریق کوئست‌ها، دنبال کردن در شبکه‌های اجتماعی unigraph.io

ایردراپ های سوشال فارمینگ

نوع محبوبی از ایردراپ های الان از نوع سوشال فارمینگ است. این یعنی شما در شبکه های اجتماعی کافیست نام این پروژه ها را به زبان آورید تا شامل ایردراپ شوید!

برای مثال پروژه های زیر در حال حاضر از این نوع هستند:

ایردراپ آزمایشگاه پارام $PARAM $RICY: آزمایشگاه پارام احتمالا یک پروژه یا ابتکار عمل است که بر روی تحقیق و توسعه در حوزه بلاک چین یا ارزهای دیجیتال تمرکز دارد. ارائه توکن‌های $PARAM و $RICY می‌تواند بخشی از تلاش‌های آنها برای توزیع توکن‌های بومی‌شان به جامعه، کاربران یا پذیرندگان اولیه باشد. این کار می‌تواند راهی برای تشویق مشارکت، فعالیت یا کمک به اکوسیستم آنها باشد.

ایردراپ های $BUBBLE $BEYOND $COOKIE: وانز ممکن است یک پروژه خلاق یا نوآورانه در جامعه ارزهای دیجیتال باشد که احتمالا بر روی NFTها، بازی‌ها یا هنر دیجیتال تمرکز دارد. ارائه توکن‌های $BUBBLE، $BEYOND و $COOKIE می‌تواند اقدامی استراتژیک برای پاداش دادن به اعضای جامعه، سرمایه‌گذاران اولیه یا مشارکت‌کنندگان باشد. این توکن‌ها ممکن است برای مقاصد مختلفی در اکوسیستم پروژه استفاده شوند، مانند دسترسی به محتوای انحصاری، مشارکت در حکمرانی یا معامله در پلتفرم.

ایردراپ پلی‌سومو $SOMO: پلی‌سومو احتمالا یک پلتفرم بازی یا سرگرمی است که از فناوری بلاک چین استفاده می‌کند. ارائه توکن‌های $SOMO می‌تواند راهی برای تشویق کاربران به پیوستن به پلتفرم، مشارکت در بازی‌ها یا کمک به جامعه باشد. این توکن‌ها ممکن است مزایایی مانند دسترسی به محتوای انحصاری، پول درون بازی یا حقوق حکمرانی در پلتفرم را ارائه دهند.


امیدواریم این لیست برایتان مفید باشد. من سعی میکنم هر هفته این لیست را اپدیت کنم و موارد مهمتر را در لیست بالا تر بنویسم. پس حتما مجدد به این صفحه سر بزنید.

منبع:bitpinas
2 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *