پیشنهاد آربیتروم تحت عنوان AIP 1.05 با دخالت نهنگ ها شکست خورد

۲۶ فروردین ۱۴۰۲
پیشنهاد آربیتروم تحت عنوان AIP 1.05 با دخالت نهنگ ها شکست خورد

بزرگترین دارندگان توکن های آربیتروم و مشارکت کنندگان در ArbitrumDAO تصمیم گرفتند که ۷۰۰ میلیون توکن ARB را به خزانه DAO برنگردانند. پیشرفت AIP 1.05 تضاد بین گروه های دارندگان بزرگ و کوچک توکن ARB را نشان می دهد.

دارندگان آربیتروم با پیشنهاد AIP 1.05 مخالفت کردند؛ این به چه معناست؟

پیشنهاد بهبود ARB تحت عنوان AIP 1.05 قرار است با شکست مواجه شود. ۸۴ درصد از رای دهندگان تصمیم گرفتند علیه اجرای آن رای دهند.

به این ترتیب، دارندگان بیش از ۱۱۸،۰۰۰،۰۰۰ توکن ARB، پیشنهاد AIP 1.05 را رد کردند. آنها گفتند که نمی‌ خواهند سهم عظیم ۷۰۰ میلیون ARB که معادل بیش از ۱.۱۶ میلیارد دلار است به خزانه بازگردانده شود.

بدیهی است که بزرگترین دارندگان آربیتروم (نهنگ ها)  کسانی بودند که این پیشنهاد را مسدود کردند. از ۱۱۸ ARB متعلق به مخالفان AIP 1.05، تقریبا ۶۰٪ فقط در پنج کیف پول ذخیره می شود.

در اولین روزهای روند رای‌ گیری، زمانی که کوچک ترین دارندگان رای دادند، تصمیم برای تایید AIP 1.05 با اکثریت ۶۵٪ پیش بود. با این حال، هنگامی که نهنگ ها آمدند، وضعیت تغییر کرد.

طبق گزارشات قبلی U.Today، تصمیم برای توزیع داوطلبانه صدها هزار توکن ARB باعث خشم همه گروه‌های درون جامعه Arbitrum شد. برای رسیدگی به این نگرانی ها، بنیاد آربیتروم دستور کار اولین AIP های خود را به شیوه ای فراگیرتر و دموکراتیک تر مورد بررسی قرار داد.

نهنگ ها این پیشنهاد را به شدت مورد انتقاد قرار دادند و با آن مخالفت کردند. یکی از این نهنگ ها این پیشنهاد را یک “بازی قدرت” خطرناک توصیف کرد.

مایک ابوندو، علاقه ‌مند به اتریوم تاکید کرد که مسدود کردن AIP 1.05 برای اولویت‌ بندی اهداف بلندمدت بر اهداف کوتاه‌ مدت است.

از زمان انتشار این مقاله توسط میهن سیگنال، آربیتروم بیش از ۱.۶۶ دلار تغییر کرد که ۶.۸ درصد افزایش را در ۲۴ ساعت گذشته نشان می دهد.

منبع:u.today
5 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

‫2 نظر

  • سلام من کاربر پای نتوورک هستم و در ایران نمیتونم kyc بشم چیکار باید بکنم

  • سلام ممنون از مطالب پربارتون برای تبدیل در تراست الان میشه انجام داد یا منتظر بمونیم زمانی رو اعلام کنند؟

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *