پرداخت با ارزهای دیجیتال (خرید شارژ، بلیط هواپیما و…) آموزش کامل + مزایا و معایب

۱۵ شهریور ۱۴۰۲
پرداخت با ارزهای دیجیتال

برخی افراد بر این باورند که ارزهای دیجیتال تاثیر منفی در اقتصاد جوامع گذاشته است؛ چراکه عده زیادی سرمایه و پس‌انداز خود را وارد بازار ارزهای دیجیتال می‌کنند و با هولد کردن دارایی دیجیتالی خریداری شده برای بلند مدت، هیچ استفاده دیگری از سرمایه خود نمی‌کنند. به این طریق سرمایه در گردشی برای رشد اقتصاد باقی نمی‌ماند؛ اما این بار کیف پول من با ارائه خدمات جدید پرداخت با ارزهای دیجیتال آمده تا این دیدگاه منفی و نگرانی کاربران را در خصوص خرید و فروش ارزهای دیجیتال از بین ببرد. در این گزارش از میهن سیگنال قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چگونه می‌توان با معامله ارزهای دیجیتال، سرمایه خود را در گردش نگه داشت و نهایت بهره‎وری را از آن برد. با ما همراه باشید تا به آموزش کامل پرداخت با ارزهای دیجیتال و مزایا و معایب آن بپردازیم.

انواع خدمات پرداخت با ارزهای دیجیتال

خرید و فروش ارزهای دیجیتال متنوع با سبک و استاندارد جدید این بار با خدمات پرداختی، مسیر توسعه جدیدی را پیش روی کاربران ایرانی قرار داده است. صرافی کیف پول من، اولین و بزرگترین صرافی ایران، علاوه بر ارائه سرویس نگهداری و معامله ارزهای دیجیتال برای افراد حقیقی و حقوقی، خدمات پرداخت با ارزهای دیجیتال را به بخش داشبورد صرافی و ولت اضافه کرده است. با بررسی این صرافی و رقبا می‌بینیم که این نوع خدمات تنها در کیف پول مشاهده می‌شود و هیچ یک از همتایان کیف پول من چنین قابلیت بی‌نظیری را فراهم نکرده‌اند.

به هر حال هدف کیف پول من تنها معامله ارزهای دیجیتال و نگهداری رمزارزها برای کوتاه مدت تا بلند مدت نیست. آنچه که اهمیت بالایی دارد، استفاده از سرمایه دیجیتالی به عنوان ارز در گردش و با کاربردهای متنوع است تا روزی جایگزین ارزهای فیات شود. راهی که اکثر صرافی‌های خارجی آغاز کرده‌اند و اکنون در ایران هم شاهد توسعه این مسیر جدید و سودمند برای همگان هستیم. حال که با اهمیت خدمات پرداخت ارزهای دیجیتال آشنا شدید، نگاهی به انواع این دسته از خدمات می‌اندازیم:

پرداخت قبض موبایل، برق، گاز، تلفن و آب

شاید برایتان عجیب باشد ولی این موضوع واقعیت دارد که با ورود به خانواده یک میلیونی کیف پول من می‌توانید قبض‌های خود را با استفاده از دارایی دیجیتالی خریداری شده پرداخت کنید. فرقی نمی‌کند که چه نوع قبضی برای پرداخت داشته باشید. با ورود به اپلیکیشن صرافی کیف پول من و ثبت نام با شماره موبایل و رمز عبور قوی به راحتی می‌توانید بدون جریمه و در زمان موعد قبض‌های خود را پرداخت کنید. با این روند چالش‌های مربوط به قبوض از بین می‌رود و از ارزهای دیجیتال به بهترین نحو استفاده می‌کنید.

خرید بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما

با قابلیت‌های جدید کیف پول من شما می‌توانید در هر کجایی که هستید، اقدام به خرید بلیط هواپیما نمایید. با این روش می‌توان با ارزهای دیجیتال (بیت کوین، اتریوم، دوج کوین، شیبا، تتر و غیره) و یا به صورت پرداخت ریالی بلیط هواپیما را خریداری کرد. کافیست در حساب کاربری مبدا و مقصد و تاریخ سفر را تعیین کنید و سپس با شارژ ولت حساب کاربری در عرض چند ثانیه بلیط هواپیما را خریداری کنید. همچنین در صورت بروز مشکل در ثبت بلیط می‌توانید از پشتیبانی ۲۴ ساعته صرافی کمک بگیرید.

خرید شارژ و بسته اینترنت

یکی دیگر از خدمات سرمایه دیجیتالی در ولت داخلی، خرید شارژ و بسته اینترنت است. این قابلیت جدید و در عین حال پرکاربرد برای تمامی افراد را اولین بار صرافی کیف پول من در ایران ارائه کرده است. شما می‌توانید با ارزهای دیجیتال خریداری شده خود در حساب کاربری اقدام به خرید شارژ همراه اول، رایتل و ایرانسل نمایید و یا بسته‌های متنوع ADSL، همراه اول، رایتل و ایرانسل را انتخاب کرده و برای شماره موبایل مدنظر خود ثبت کنید. این روند به سادگی در اپلیکیشن و نسخه وب صرافی و ولت امکان پذیر است و تنها با یک کلیک بخشی از دارایی دیجیتالی شما برای خرید بسته اینترنتی یا شارژ کسر می‌شود.

پرداخت‌های مربوط به خودرو

با جدیدترین امکانات صرافی داخلی می‌توانید تمامی پرداخت مربوط به خودرو از قبیل خلافی خودرو، پارک حاشیه‌ای، طرح ترافیک، عوارض آزاد راه و غیره را تنها با یک کلیک و با کسر از ارزش کل دارایی‌های دیجیتالی موجود در حساب کاربری، انجام دهید.

عوارض ملک و عوارض سالیانه

اگر صاحب ملکی هستید، به خوبی بر این موضوع آگاه هستنید که باید در پایان هر سال مالیات ملک را به شهرداری پرداخت کنید. میزان عوارض و مالیات تعیین شده از سوی شهرداری هر سال فرق می‌کند و اگر پرداخت مالیات و عوارض را به عقب بیندازید، متحمل پرداخت جریمه می‌شوید. در چنین شرایطی در صرافی و ولت کیف پول من شرایطی فراهم شده تا در هر زمانی بتوانید عوارض و مالیات ملک خود را با بخشی از سرمایه ارزهای دیجیتال به شهرداری پرداخت کنید.

آموزش پرداخت با ارزهای دیجیتال

آموزش پرداخت با ارزهای دیجیتال

برای دسترسی به خدمات پرداخت با ارزهای دیجیتال کافیست در صرافی و ولت کیف پول من ثبت نام کنید و مراحل احراز هویت را تکمیل نمایید. این مراحل برخلاف صرافی‌های خارجی چالشی نداشته و پس از پایان ثبت نام پاداشی هم به حساب کاربری شما از سوی صرافی واریز می‌شود. بعد از اتمام مراحل ثبت نام در اپلیکیشن یا نسخه وب صرافی (نام کاربری و رمز عبور قوی)، صفحه داشبورد برای شما باز می‌شود. در این صفحه تمامی امکانات و خدمات صرافی از معامله و نگهداری ارزهای دیجیتال و ساخت حساب زیر مجموعه گرفته تا پرداخت قبوض، خودرو، خرید بلیط و شارژ و غیره برای شما نمایش داده می‌شود.

در داشبورد ابتدا ارزش کل دارایی‌های شما به صورت ریالی و ارزی نمایش داده می‌شود. همچنین در بررسی اولیه واچ لیست و بخش ارزهای دیجیتال مورد علاقه کاربر در معاملات قابل مشاهده است تا دسترسی راحت‌تری برای معامله مجدد داشته باشد. از این بخش با کلی جزئیات مربوط به نمودارها و واریز و برداشت‌ها که بگذریم، در سایر قسمت‌های داشبورد لیست خدمات صرافی را می‌بینیم که در قسمت «سایر خدمات» گنجانده شده‌اند. با ورود به قسمت هر یک از خدمات ذکر شده در این نوشته، به راحتی و با چند کلیک پرداخت با ارزهای دیجیتال یا پرداخت به صورت ریالی فراهم می‌شود.

مزایای پرداخت با ارزهای دیجیتال

  • پرداخت لحظه‌ای با کسر از حساب کاربری به صورت مستقیم
  • امنیت بالا در ثبت تراکنش‌ها
  • دسترسی به تمامی خدمات پرداخت دیجیتالی به صورت یک جا
  • پشتیبانی ۲۴ ساعته در صورت بروز مشکلات پرداخت با ارزهای دیجیتال
  • به گردش درآمدن سرمایه دیجیتالی و افزایش سهم تجارت الکترونیکی در تولید ناخالص ملی
  • شفافیت در ثبت تمامی تراکنش‌ها

معایب پرداخت با ارزهای دیجیتال

  • به دلیل این که خدمات پرداخت با ارزهای دیجیتال به تازگی به صرافی داخلی اضافه شده است، هنوز نیاز به توسعه و به روز رسانی‌های متعدد برای استفاده بهتر و راحت‌تر کاربران دارد.

کیف پول من؛ اولین ولت و صرافی پیشگام در پرداخت با ارزهای دیجیتال

ولت و صرافی کیف پول به دلیل تمایزی که با ارائه خدمات پرداخت با ارزهای دیجیتال دارد، بین کاربران ایرانی و تریدرها محبوبیت بالایی کسب کرده است. خدمات سیستم هوشمند دیجیتالی کیف پول من تنها در خرید شارژ، بسته اینترنت، بلیط هواپیما، پرداخت عوارض، مالیات، خلافی خودرو، قبض و غیره خلاصه نمی‌شود؛ بلکه این صرافی با پشتیبانی از سیاست رمزارزهای جدید، بیش از ۲۰۰۰ ارز دیجیتال قابل معامله را در اختیار کاربران می‌گذارد. علاوه بر این کیف پول من https://kifpool.me/ به دلیل برخورداری از جایگاه اول بین صرافی‌های داخلی بیشترین حجم معاملات را در بر دارد و از بابت نقدینگی مشکلی برای کاربران پیش نمی‌آید.

هر روزه هزاران تراکنش در سامانه نگهداری ارزهای دیجیتال پیشگام کشور در حیطه‌های مختلفی جریان دارد و این حیطه صرفا در خرید و فروش ارزهای دیجیتال خلاصه نمی‌شود. با خدمات صرافی و ولت کیف پول من به خوبی می‌توان متوجه نقش بسزای این سامانه در توسعه کسب‌وکارها و افزایش سهم تجارت الکترونیکی در تولید ناخالص ملی شد. اگر شما هم قصد دارید در این مسیر برای توسعه اقتصاد و کسب‌وکارها نقشی داشته باشید و سرمایه خود را راکد نگه ندارید، همین حالا در کیف پول من ثبت نام کنید.

نظرتان را درباره‌ی مقاله «پرداخت با ارزهای دیجیتال (خرید شارژ، بلیط هواپیما و…) آموزش کامل + مزایا و معایب» با ما درمیان بگذارید.

برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
مهدی عباس زاده
12 سال از فعالیتم در حوزه طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ میگذره و اخیرا به دنیای شگفت انگیز ارزهای دیجیتال علاقه مند شدم.
شیبا اینو رایگان

بعد از تکمیل احراز هویت در جشنواره آبان تتر، شیبا اینوی رایگان هدیه بگیر!

دریافت هدیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *