ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی
پوتین: ارز دیجیتال حق وجود دارد و می تواند به عنوان وسیله پرداخت استفاده شود

در بحبوحه نگرانی های جهانی درباره قانونگذاری ارزهای دیجیتال توسط کشورها و بازیگران جهانی، رئیس جمهور روسیه وجود ارزهای دیجیتال را پذیرفته است.

پوتین در مصاحبه با CNBC دیروز گفته است ارزهای دیجیتال “می توانند به عنوان وسیله پرداخت وجود داشته باشند”. او در پاسخ به سؤالی درباره اینکه آیا روسیه اقدامی برای اتخاذ ارز دیجیتال به عنوان روش توافق در قراردادها برای عرضه نفت انجام داده این گونه اظهارنظر کرده است.

پوتین گفته این احتمال وجود دارد اما برای استفاده از این روش در تجارت نفت خام هنوز زود است؛ زیرا ارزهای دیجیتال با وجود ارزش بالا هنوز توسط چیزی پشتیبانی نشده اند و فعلاً تنها می توانند به عنوان روش پرداخت استفاده شوند.

او گفته است:

“هر چیزی پیشرفت می کند و حق دارد وجود داشته باشد. ما می دانیم که حق جمع آوری ارزهای دیجیتال هم ممکن است وجود داشته باشد. اما امروز برای صحبت کردن درباره آن خیلی زود است.”

او همچنین در اظهاراتش به آثار مصرف بالای انرژی در این صنعت به دلیل استفاده از هیدروکربن ها به عنوان مشکلات موجود در این حوزه اشاره کرده است.

اظهارات پوتین که قدرت را در یکی از تأمین کنندگان انرژی جهان در دست دارد نشان می دهد آنها ارز دیجیتال را به طور کلی پذیرفته اند. اگرچه آنها زمانی ممنوعیت کامل رمزارزها را اعلام کرده بودند، مقررات فعلی تنها استفاده از ارزهای دیجیتال را به عنوان ارز رسمی محدود کرده است.

منبع:zycrypto
بر اساس رای 0 نفر
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
فاطمه عباس زاده
سردبیر بخش خبری میهن سیگنال، مترجم و تحلیلگر در حوزه های مالی، اقتصادی و ارزهای دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.