ورود / ثبت نام از کجا شروع کنم؟
قیمت ارزهای دیجیتال مقایسه قیمت صرافی ها مقایسه صرافی های ایرانی مقایسه صرافی های خارجی

مدیر ارشد ریپل ارتباطش را با خالق بیت کوین تکذیب کرد

۲۳ فروردین ۱۴۰۲
مدیر ارشد ریپل ارتباطش را با خالق بیت کوین تکذیب کرد

نام ساتوشی ناکاموتو، بنیانگذار مجهول الهویه بیت کوین، همیشه مورد توجه علاقمندان یا شکاکان به ارز دیجیتال است. در طول سالهای اخیر، گمانه‌زنی ‌ها و تئوری‌ های متعددی پیرامون هویت این شخصیت مرموز شکل گرفت. با این حال هیچ مدرک مشخصی از هویت این فرد تا به حال به دست نیامده است. اما به تازگی دیوید شوارتز، مدیر ارشد ریپل، به گمانه زنی ها و شایعات پیرامون ارتباط  خود با ساتوشی ناکاموتو پایان داد.

طبق اخبار ارز دیجیتال، یکی از اعضای جامعه XRP، در یک گفتگو از شوارتز پرسید که آیا او مغز متفکر بیت کوین است یا خیر. او در پاسخ گفت که تا سال ۲۰۱۱ BTC را کشف نکرده بود و مطمئناً آرزو می کرد کاش زودتر آن را پیدا می کرد. به نقل از یوتودی، شوارتز همچنین فاش کرد که شاهد کاهش قیمت بزرگترین ارز دیجیتال به ۲.۵۰ دلار بود. این بیانیه ساده و واضح مدیر ریپل به هر گونه گمانه زنی یا شایعه ای که او را با شخصیت مرموز ساتوشی ناکاموتو مرتبط می کرد، پایان داد.

هویت خالق بیت کوین در بلاک چین

با وجود این واقعیت که شوارتز خالق BTC نیست، او سهم قابل توجهی در توسعه صنعت کریپتو داشته است. شوارتز علاوه بر اینکه مدیر ریپل بود، نقشی کلیدی در توسعه XRP Ledger ایفا کرد و به عنوان یکی از معماران آن خدمت کرد. طبق اخبار میهن سیگنال، او یک مدافع قوی برای استفاده از فناوری بلاک چین در امور مالی و سایر صنایع بود.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که هویت ساتوشی ناکاموتو تا به امروز هنوز یک راز است. در حالی که چندین نظریه و ادعا وجود داشت و هیچ یک ثابت نشد.

منبع:u.today
برای این مطلب رای ثبت نشده
اولین رای دهنده باش!
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *