لارک دیویس حدس می ‌زند که استیو جابز خالق بیت کوین بوده است!

۲۱ فروردین ۱۴۰۲
لارک دیویس حدس می ‌زند که استیو جابز خالق بیت کوین بوده است!

به تازگی لارک دیویس، یوتیوبر و معامله ‌گر کریپتو توییتی منتشر کرد . او در این توییت به دنبال‌ کنندگان اخبار اخیر مربوط به وایت پیپر بیت ‌کوین خبر داد که وایت پیپر در سیستم عملیاتی رایانه ‌های مک مشاهده شد.

به نقل از یوتودی، دیویس با نام TheCryptoLark@ ‌در توییتر، اعتراف کرد که این موضوع واقعیت جالبی را روشن می کند. واقعیت ممکن است این باشد که استیو جابز افسانه‌ ای حتی از ساتوشی ناکاموتو، خالق مستعار بیت‌ کوین در سال ۲۰۰۹، برای جامعه کریپتو افسانه‌ ای تر بود.

نظر مخاطبان لارک در مورد “جابز-ساتوشی”

این وبلاگ نویس همچنین بیان کرد که دوره هایی که ساتوشی از شبکه خارج شد و استیو جابز از دنیا رفت، تنها یک سال با هم تفاوت دارند. طبق اخبار ارز دیجیتال، این اتفاقات در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ رخ داد. وی یک نظر سنجی با گزینه های “بله” استیو جابز ساتوشی بود، “نه” نبود و “مهم نیست” را در برای مشاهده واکنش مخاطبانش ایجاد کرد.

در مجموع ۳۷.۷ درصد از پاسخ دهندگان «نه» را انتخاب کردند. اندکی کمتر یعنی ۳۵.۴ درصد معتقدند که فرقی نمی کند جابز باشد یا هر کس دیگری. ظاهراً حقیقت وجود بیت کوین برای آنها مهمتر از این است که مخترع واقعی آن چه کسی بوده است.

بقیه – ۲۶.۹٪ – اظهار داشتند که به نظریه جدید هویت ساتوشی پس از اخبار اخیر مک ها و وایت پیپر بیت کوین اعتقاد دارند. به طور کلی، براساس اخبار میهن سیگنال، ۸۵۳۷ پاسخ دهنده تاکنون در این نظرسنجی لارک شرکت کردند.

نحوه واکنش سایر اینفلوئنسرهای کریپتو

جامعه کریپتو بیشتر به این گمانه ‌زنی‌ ها درباره استیو جابز که احتمالاً ساتوشی بود و ارز دیجیتال را ایجاد کرد، واکنش طنز نشان داد. با این حال، بسیاری گفتند که احتمالاً مخترع ارز دیجیتال جابز نبود، بلکه بنیانگذار دیگر اپل، استیو وزنیاک، که به عنوان حامی بیت کوین مشهور است، بوده است.

رئیس بایننس زیر یک توییت در مورد این خبر لارک اظهار نظری طعنه دار کرد و گفت که اکنون زمان جستجوی وایت پیپر بیت کوین در کد ویندوز و لینوکس است. شاید به این معنی باشد که استیو جابز، وزنیاک و بیل گیتس با هم بیت کوین را در یک برنامه ایجاد کردند.

دیوید گوخشتین، بنیانگذار Gokhshtein Media، در واکنش به خبر لارک نوشت که او فکر می‌کند که جابز می‌تواند خالق واقعی بیت‌ کوین باشد. زیرا «این کار منطقی است». با این حال، او اضافه کرد که هنوز در حال انجام تحقیقات است. اما در اعماق قلبش هنوز معتقد است که ساتوشی هال فینی، یک مهندس فناوری اطلاعات آمریکایی است که اولین کسی بود که تراکنش بیت کوین را از ساتوشی ناکاموتو دریافت کرد. متأسفانه، او سه سال پس از جابز، در سال ۲۰۱۴، بر اثر عوارض ناشی ALS درگذشت.

منبع:u.today
8 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

یک نظر

  • اینا همش بازی سیاسیه

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *