حمله کلاهبرداران به سرمایه گذاران پپه با تراکنش های جعلی

۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲
حمله کلاهبرداران به سرمایه گذاران پپه با تراکنش های جعلی

سرمایه گذاران پپه باید مراقب کلاهبرداران باشند. اخیراً کشف شد که یک عده افراد بی‌ وجدان از تاکتیک‌ های فریبکارانه برای کلاهبرداری از دارندگان PEPE استفاده می کنند. آنها مخصوصا از طریق اسکرین ‌شات‌ های Etherscan کلاهبرداری می‌ کنند. این استراتژی مخفیانه به گونه ای است که کاربران فکر می کنند توسعه دهنده PEPE فعالیت های کلاهبرداری انجام می دهد. در نتیجه این اقدامات باعث ایجاد سردرگمی و بی اعتمادی در جامعه می شود.

براساس گزارش‌ ها، با دسته توییتر serdegen0x@ تعداد ۱۰ اتریوم را از طریق پیش ‌فروش جمع‌آوری کرده است. به دنبال آن توییت مربوط به تراکنش حذف شد. این عمل یک نمونه کلاسیک از طرح پیش فروش کلاهبرداری است. در آن کلاهبرداران برای افزایش تقلبی یک ارز دیجیتال تبلیغات می کنند.

متأسفانه، جامعه سرمایه گذاران پپه به عنوان یک هدف آسان شناسایی شدند. احتمالاً به دلیل تمایل آن به شرکت در پروژه های مخاطره آمیز، از این میم کوین سواستفاده شد. این تمایل، متأسفانه، هدفی را بر پشت آنها ترسیم کرده است تا کلاهبرداران از آنها سوء استفاده کنند.

استراتژی های کلاهبرداری سرمایه گذاران پپه

به غیر از اسکرین شات های تغییر یافته، کلاهبرداران می توانند از استراتژی های فریبنده مختلفی برای فریب سرمایه گذاران ساده PEPE استفاده کنند. یکی از این روش‌ ها کلاهبرداری «rugpull» است. در آن توسعه‌ دهندگان پس از جمع ‌آوری سرمایه‌ های قابل توجه پروژه را رها می ‌کنند و سرمایه ‌گذاران را با توکن ‌های بی ‌ارزش رها می ‌کنند. طرح دیگر کلاهبرداری «honeypot» است که شامل ایجاد رمزی است که سرمایه گذاران می توانند دارایی بخرند اما نمی توانند بفروشند.

در بازارهایی مانند آنچه اکنون شاهد آن هستیم، میم کوین هایی مثل پپه و پروژه های مرتبط با آنها در معرض کلاهبرداری های گسترده هستند. کلاهبرداری هایی که فقط به یک دلیل ایجاد شده اند: سرقت وجوه کاربران بدون دادن چیزی در ازای آن. حتی اگر پروژه ‌ای موفق به جذب میلیون ‌ها نفر از طریق پیش‌فروش ‌ها یا پیشنهادات اولیه شود، به احتمال زیاد از یکی از طرح‌ های فوق‌الذکر برای نقدینگی استفاده می ‌کند.

منبع:u.today
4 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *