دادگاه آمریکا اقدامات SEC را علیه صرافی ها و کوین بیس متوقف کرد

۱۷ خرداد ۱۴۰۲
دادگاه آمریکا اقدامات SEC را علیه صرافی ها و کوین بیس متوقف کرد

طبق دستور Third Circuit، SEC ایالات متحده باید تصمیم بگیرد که آیا درخواست کوین بیس برای وضع قوانین را رد می کند یا خیر.

SEC با شکایت از دو تا از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال، بایننس و Coinbase، صنعت کریپتو جهانی را به لرزه انداخت. طبق یک دستور صادر شده توسط Third Circuit، SEC ایالات متحده موظف است به دادخواست معلق کوین بیس برای تنظیم قوانین ظرف ۷ روز پاسخ دهد.

SEC ایالات متحده باید دادخواست کوین بیس را رد کند یا بپذیرد

دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده برای Third Circuit  خاطرنشان کرد که SEC بدون پاسخگویی به دادخواست کوین بیس، علیه این صرافی و سایر شرکت های رمزنگاری شکایت کرده است. طبق اخبار میهن سیگنال، دادگاه از کمیسیون بورس و اوراق بهادار خواست تا ظرف ۷ روز نامه ای را ارسال کند و به این دادخواست پاسخ دهد.

مدیر ارشد حقوقی Coinbase، پل گروال، گفت آنها معتقدند که SEC نمی ‌تواند بدون پاسخ به دادخواست معلق، علیه هیچ صرافی اقدام کند. وی افزود، در صورت پاسخ “نه” SEC، آنها حق دارند دوباره آن را در دادگاه به چالش بکشند.

طبق اخبار صرافی ها، کوین‌ بیس در ماه آوریل در دادگاه استیناف ایالات متحده برای Third Circuit ثبت نام کرده بود. اساسا، SEC ایالات متحده درخواست یک ساله Coinbase را نادیده گرفت و به شکایت از Coinbase و سایر صرافی های ارز دیجیتال پرداخت. SEC می تواند به درخواست پاسخ دهد، اما نبرد حقوقی بیشتری را برای ایجاد قوانین در مورد دارایی های دیجیتال آغاز می کند.

برداشت خشن گری جنسلر در مورد کریپتو

به نقل از کوین گیپ، گری جنسلر، رئیس SEC ایالات متحده، متهم شده است که مجموعه قوانین واضحی را برای بازار کریپتو ارائه نکرده است. همچنین آژانس را با اجرای اجباری رهبری می کند. اظهارات اخیر او نشان می دهد که ممکن است پرونده های قضایی بیشتری در مورد سایر شرکت های بزرگ ارز دیجیتال در جریان باشد.

مدیر ارشد حقوقی کوین بیس اضافه کرد که آنها معتقدند قوانین صنعت کریپتو قبل از هرگونه اقدام اجرایی باید واضح باشد. با این حال، اگر SEC ایالات متحده بخواهد دادخواست وضع قوانین را رد کند، آژانس باید طبق قانون به صرافی اطلاع دهد.

مهم است که ببینیم آیا کمیسیون SEC پاسخی به این دادخواست ارسال خواهد کرد یا خیر. همچنین این موضوع نیز سوال است که آیا کمیسیون به این دادخواست با «نه» پاسخ می دهد یا «بله» .

نام صرافی تخفیف کارمزد IP خارج ایران لینک ثبت نام

nobitex

نوبیتکس

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

اریترون

اریترون

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

kiosk

کیوسک

دارد نیاز ندارد

ثبت نام با تخفیف کارمزد

منبع:کوین گیپ
6 نفر این مطلب را پسندیدند.
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
رای شما ثبت شد!
اگر بازخوردی درباره این مطلب دارید یا پرسشی دارید که بدون پاسخ مانده است، آن را از طریق بخش نظرات مطرح کنید.
ثبت نظر
صابره براتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *